Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan magyarázzam meg a 2,5...

Hogyan magyarázzam meg a 2,5 éves gyerekemnek ,hogy amit Apának szabad innia, azt Neki nem biztos?

Figyelt kérdés

...pl.:Cola.

Imádja csak nem szívesen adom neki.


2007. nov. 20. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb lenne ha nem látná amint az apuka issza,mert nem fogja megérteni hogy neki miért nem lehet.

Illetve ha meg is érti,nem fogja elfogadni magyarázatnak hogy"te még kicsi vagy"!

2007. nov. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A legjobb az lenne, ha apa sem inná. 2,2 a pH-ja, ha mond valamit. Szétmarja a gyomrát.

Én is ittam egy időbe elég rendszeresen, és nem tudtam mitől fáj a gyomrom. Amióta ne iszom, még egyszer sem fájt.

2007. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyümölcslevet rendszeresítenék otthonra.Ugyanolyan finom és kevésbé káros.A kólára meg ne szokjon rá,mert ha jól emlékszem 8kockacukornak megfelelő mennyiségű cukor van egy pohárban.Egyenes út a gyermekkori elhízáshoz.

Amúgy nekem is érzékeny a gyomrom rá,meg mindenre,ami nem túl egészséges.Két deci kólától órákig rosszul vagyok.

A gyereknek pedig mindig a szülők a mintapélda,tehát jobb lenne,ha az apuka sem inná.

2007. nov. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják nem nevelni kell a gyereket, hanem példát mutatni.
2007. nov. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már megkóstolta (és nyilván, hiszen eddig ihatta), akkor sajnos már nincs mit tenni, hiszen a gyereknevelés fontos eszköze a következetesség. És gyerekként soha, de soha nem fogja megérteni, hogy ha eddig kapott, ezután miért nem kap... Egyébként ezt én sem értem. Eddig miért kapott?

A megoldás csak az lehet, hogy egyszerűen nem tartotok otthon. Apuka is hozhat áldozatokat a gyerek egészsége érdekében, és ez neki is csak a hasznára válik.

2007. nov. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nallunk vannak dolgok amik nincsenek gyermekszem magassagban, tehat gyermeknek nem letezik. Nem ismeri, nem tudja. De venasan kapja, hogy mi az egeszseges, mi a jo a kicsi testenek, hogy nagyobbra nojjon es mi nem.

Bizony a ferjednek kellene megerteni, hogy a gyerkoc nem erti. Megiscsak o a felnott.

Egy masik lehetoseg, nem kell magyarazkodni. A nem az nem es pont.

2008. jan. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Felettem írták, és jogos. A gyereknek nem mondhatod hogy ne igyon, cigizzen, drogozzon, ha a szüleitől ezt látja. A két és fél évesnek még nem kell ezt megmagyarázni, mert gondolom nem megy el egy kocsmábam, hogy kérek 1 deci szilvát, meg valami töményet...:) De ha cseperedik bizony apának kell leállni, mert a gyereknek az ital nem vagyány lesz, hanem természetes, főleg ha azt látja, hogy amikor apa iszik boldog, amikor nem iszik szomorú. A szociológia úgy tartja, hogy abból nagyobb valószínűséggel lesz deviáns viselkedésű egyed, aki olyan közegből jön, ahol az elsődleges preferencia adói is deviánsak...meg amúgy sem jó az iddogálás, a 2,5 éves gyereket attól féltsd, hogy apának mondjuk túlságosan megnő a mája...
2008. máj. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!