Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos, hogy a...

Mennyire fontos, hogy a gyerek adidas meg nike ruhákban, cipőkben nöjjön fel?

Figyelt kérdés
Van egy 5,5 és egy 3,5 éves kislányom. Az oviba elég sokan megtehetik, hogy 10-12 ezerért vegyenek melegítőt meg 8 ezres pulcsikat. Sajnos mi örülünk ha f&f-es cuccokat veszünk. 2 gyerekre képtelen vagyok kiadni 20-24 ezret csak melegítőre. Nagy baj ez? Amúgy csini ruhákban járatom őket.
2013. okt. 4. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem fontos. Aki megteheti tegye, nem ezen áll vagy bukik a gyereknevelés.
2013. okt. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gömbicica ***** válasza:

az én gyerekeim sima mackónadrágba jártak oviba. 2 fiu.

Mindkettőből ember lett, jó szakember, és diplomás.

MIért is kell majomkodni már óvodás korban?

majd szarnak a szülő fejére marha nagyot 12-15... évesen.

pénzértnem lehet szeretetet venni.

Inkább szeresd, és járjon bálás holmiba, mint hogy rakás pénzt ráköltesz.

MIndamellett nem zárja ki egymást a drága ruha és a szeretet. De az élet azt mutatja, hogy általában ott vannak inkább szeretet hiján, ahol nagyon sok pénz van.

2013. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fontos, van/volt egypár drágább ruhánk,de alig volt/van a gyereken és máris kinőtte, mi értelme van ennek?
2013. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne baj? Csúfolják a gyerekeidet, neked mondtak valamit az óvónők, szülők?


Amíg nem járnak szakadt, koszos, méretben nem megfelelő ruhában, nincs semmi gond.

2013. okt. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
unokatesómék5 éves kisfia kiejelentette,hogy ő csak "pipás" cipőt vesz fel,mert ha nem,kinevetik az óvodában... sajnos itt tart ez a világ.
2013. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekem lányom van, soha nem járatom melegítőbe még oviba sem. Mindegy lenne ha nike vagy még márkásabb, akkor sem. Egyszerűen utálom a melegítőt, én sem hordok, annál sokkal csinibben öltöztetem én is.

De gondolom nem is ez a kérdés lényege, hanem az, hogy miért kell flancolni az oviban.

Ha ez megnyugtat, egy csomó hamis márkás melegítőt árulnak, ami megszólalásig hasonlít az eredetire, de az eredeti töredék áráért. Tesómék is vettek valakitől a kisfiúnak, Törökországból szerezték, cipőt, melegítőt, kabátot, nagyon szépek, meg nem mondanád hogy nem eredeti. Sokan meg ezzel dicsekednek, hogy eredeti.

2013. okt. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont az a kérdés, amire te is tudod a választ.
2013. okt. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva: egyáltalán nem fontos, sőt szerintem nevelés szempontjából sem jó, ha márkafüggővé tesszük a gyerekeinket!

Van két kamasz fiam, mindig normális ruhákba jártak, van közte kínai, túrkálós, és márkás is(akciósan pl.), ezért ők nem verik magukat, hogy márpedig nekem most kell egy nike cipő pl., mert nem ez a fontos számukra, még ha a haveroknak az van, akkor sem. Olyan gyorsan nő a lábuk, ők is megértik, hogy 3 hónapra nincs értelme 20 ezer Ft-os cipőt venni.

Van egy ovis lányom is, csinosan, szépen öltöztetem, de módjával, drága holmija neki sincs.

Viszont a sógornőm a lányával elrontotta. Egyszem gyerek, mindent megadnak neki, pici korától márkás cuccok, kis adidas cipők stb. A lány most 14 éves, olyan szinten márkafüggő, hogy az már szinte beteges. Még a tornacipője is 20 ezer Ft volt. Pedig ők sem állnak jól anyagilag, de kiküszködik, mert a gyereknek ez kell!!!

Hát ez az ellenpélda szerintem.

Pici korban tanítjuk meg a gyereknek, hogy mi a fontos, és mi nem!

2013. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A márka lényegtelen. A pulcsik, nadrágok, stb. esetében a fontos, hogy pamut legyen és kényelmes, jó legyen benne játszani, nekem ennyi a szempont.


A cipőkre különösen ügyelek, mert a lábat könnyen el lehet rontani egy rossz alátámasztással. Ebből sem kell márkás, ha a sima is megfelelő kialakítású, de itt résen vagyok.

2013. okt. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szimplán sajnálom a pénzt rá. Meg tudnánk venni a márkás cuccokat is, de azért, hogy gallyravágja és kinője 2 hónap alatt maximális pénzkidobásnak tartom. Ilyen megfontolásból nálunk is FnF-es cuccokban járnak túlnyomórészt a fiúk, amivel szerintem minőségi kifogást nem is lehetne támasztani. A fent leírtakat én is maximális rongyrázásnak tartom és nem nagyon látom értelmét.
2013. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!