Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megfordíthatom az autósülését...

Megfordíthatom az autósülését menetiránnyal megegyezőre?

Figyelt kérdés

Még háttal van benne, de már szegény eléggé "nyomorog" így. 8 hónapos, mászik, feláll, mindent csinál, de még önmagától nem ül. Dönthető az ülés.


Igazából azért van bennem egy kis félsz, mert a kis nyakuk azért csak nem olyan erős még. Nekem volt egy koccanásom, ahol ÁLLÓ helyben jöttek belém hátulról, kb. harminccal, és hát megrándult a nyakam, meghúzódott a gerincem mentén végig. Szóval ezért is halogatom ezt, viszont mostmár nagyon kényelmetlen neki menetiránynak háttal.


2012. márc. 2. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sokan majd biztos az írják Neked, hogy nyugodtan fordítsd meg, de Én nem ajánlom még. A mi babánk 11 hónapos, de még hátrafelé utazik. ő is már mászik, feláll és már ül is kb. másfél hónapja. Az autósülésben szépen behúzza a lábát és szerintem nem kényelmetlen Neki. Mindig nézelődik, alig akar elaludni a kocsiban, pedig látom rajta, hogy álmos

Én pont azért halogatom ezt a megfordítást, amit Te is leírtál. A nyakuk még nem elég erős és tényleg akár egy koccanáskor is lehet bajuk.

Miből gondolod, hogy "nyomorog"?

2012. márc. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert akkora mint egy 1 vagy másfél éves gyerek, hosszú és a lábai nem férnek. Bár mostmár lekerül az overál, könnyedebb lesz felhúznia a lábacskáit.
2012. márc. 2. 09:04
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok: A Mi babánk 73 cm, de mint írtam, Ő szépen fel tudja húzni a lábait.
2012. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem fordítanám meg. Kossuth rádióban hallottam egy riport műsort gyerekülésekről. Abban azt mondták hogy nagyon sok baleset jobban is végződhetne, ha a szülők nem fordítanák meg a gyerekülést olyan hamar. Persze ez szerintem nem feltétlen a szülő hibája, mert a boltban azt mondják hogy ha ül vagy ha már 9-10 kilós akkor már lehet.

Azt tanácsolták hogy az ideális ha 2 éves kor előtt nem fordítod meg. Állítólag lehet már olyan ülést kapni, amiben elfér egy két éves is hátrafelé, csak kb 120000 forint. Ha valaki megteheti, megéri.

Szóval szerintem fő a biztonság, inkább nyomorogjon egy kicsit, de ne hogy megsérüljön a kis nyaka, gerince.

2012. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

dehogy fordíthatod meg, ne viccelj! azért mert nagy a babád, nem lesz erősebb az izomzata, egyébként már ülne ha erről lenne szó.


na de az van, hogy a babák nyaka még nem elég erős, majd a stabil üléssel fog megerősödni (önállóan felüléstől 2-3 hónap). ha menetiránnyal megegyezően ülteted és hátulról mondjuk 50nel belétek koccannak akkor a g amit a baba kap nem bírja el a nyaka, elszakadnak az idegek, csigolyák.


de teljesen jól érzed te is. ha megnézed egy baba boltban az üléseket, minden másodikre ez van írva: 9kgtól ÉS 1 éves kortól...

inkább nyomorogjon...

amúgy fogd meg a lábát és tedd fel az ülésre neki :)

2012. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!