Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes 2 keresztnevet adni a...

Érdemes 2 keresztnevet adni a babónak?

Figyelt kérdés
..mert igazából tetszik (egy választott+apuka neve), de úgyis csak az egyik nevén fogja szólítani mindenki. Vagy valaki így, valaki meg úgy hívja majd? Lesz kavar a kis fejében! Az meg, hogy ő majd eldönti melyeket viselné késöbb...hát, ha eddig Z-nek hívták, nem hiszem azt mondaná pár év múlva, hogy mostantól hívjatok y-nak. Nem? De mégis tetszik a dolog..
2008. júl. 6. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy lesz olyan, hogy valaki így hívja, valaki úgy, ennek ellenére szerintem jó döntés két keresztnevet adni. Szerintem nagyon jól hangzik, kavar nem lesz a fejében, elég, ha kisgyerekként az egy keresztneves verziót tanulja meg (pl. ha kérdezik, hogy hívják, tudjon válaszolni), később, majd ha nagyobb lesz, akkor lehet neki megtanítani a másik keresztnevet. Az én ismerőseim gyerekei (akiknek 2 keresztneve van) az iskolában is csak az első keresztnevet írták rá a könyvekre füzetekre, a naplóban azonban mindkettő benne van.Végülis csak hivatalos papírokon kell majd mindkettőt használnia, de ezt idővel megtanulja.


Ha tetszik ez a megoldás, nyugodtan adjatok neki 2 keresztnevet. Jó, ha az egyik "nemzetközi név", azaz van külföldi változata, mert ha külföldre keveredik, könnyebb lesz neki.

2008. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan hogy később áttér a másik névre. De egyébként is jobb ha 2-t adsz neki.
2008. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt a fősulin egy évfolyamtársam mi Csabiztuk a középsuliban meg mindenki Tibinek ismerte. Így a végén Tibicsabi lett.
2008. júl. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
na mi is ezen filózunk,ráadásul nekünk a vezetéknevünk is hosszu.De nekünk is tettszik a 2név csak nem akarunk nagyon kiszúrni sem vele...nem tudjuk mit tegyünk.Meg volt egy olan ismerősünk aki fasírtban volt a szüleivel-már idősebb korban és a szülők Szabolcsozták mi meg Dávidként ismertük...ez volt a tüntetése,bár nekünk ez volt a megszokott.ÉS elgondolkozunk mi is ezen jó e ha a gyerek a dackorszakban így megtagadná magát ha eddig máshogy nevezték..hiába az is a neve,mert ez csak tüntetés...na de ez sem törvényszerű...szval nem tudjuk mi sem.Sztem ha tettszik nyugodtan adjatok kettőt neki,valószínű mi is ezt tesszük majd..39hetes kismama
2008. júl. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem praktikus. Tanulmányi osztályon dolgoztam. A hallgatók nagy részének volt 2. neve, de senki nem adtam meg soha annak ellenére, hogy a nyilvántartásban úgy szerepelt. Csak gond volt belőle. Az embernek saját magának sem jut eszébe, hogy van egy 2. neve. Soha nem használja, csak bekavar az admin-ba.
2008. júl. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak is kettőt adtunk,az első különleges amit nagyon szeret is,a második anyukám keresztneve,mivel elhunyt az ő emlékére.Mindkettőt szereti,ha v.ki megkérdezi,hogy hívják mindkettőt mondja,ha azt kérdezik ,hogy szólítják,akkor az elsőt.Ha nagy lesz úi.ő fogja eldönteni,hogyan szeretné ha szólítanák.

Sok embert ismerek aki felnőtt korára már a másik nevén szólíttatja magát,mert az első nem tettszett neki.Ha második gyerekem lesz annak is két nevet fogok adni.Nem rossz dolog.

2008. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én már gimiben kitaláltam,hogy ha gyerekem lesz 2 neve lesz. Nekem csak egy van és olyan jó volt mikor mások mondták,hogy kettő van.

De mikor terhes lettem és kitaláltuk a nevét egyből megtetszett a keresztnevével és nem akartam elrontani egy második névvel a hangzását. A második babónál már eszünkbe sem jutott,hogy lehetne 2.neve. Pedig a férjemnek két keresztneve van,ő is az apukájától örökölte a 2.at,de hivatalos papíroknál mindig én szóltam,hogy azt is írja oda, ő mindig elhagyta volna.

Szerintem ha jól hangzik a 3név együtt akkor add neki,de ha csak bonyolít akkor ne.

2008. júl. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 keresztnevem van és szeretem mindkettőt, tetszik, hogy így van. Az én babámnak szintén 2 keresztneve lesz!
2008. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem nagyon szép két nevet adni, nekem amúgyis tetszenek a hosszú nevek. Ha akarja, rövidíteni is tudja őket, becézni is lehet. Az én babámnak biztos kettő lesz. Ha pedig elég nagy lesz, kitalálja melyik tetszik majd neki jobban...
2009. dec. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!