Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mindenki "elájulva"...

Miért van mindenki "elájulva" a Fisher Price játékoktól? Szinte mindegyik ugyanazt tudja. Abc.123.

Figyelt kérdés
Nekünk is van, de én egyáltalán nem istenítem. Ajándékba kaptuk. Szerintem az ár-érték aránya sem megfelelő. A minősége viszont jó.
2013. okt. 14. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez attól függ, hogy a gyerek hogy áll hozzá. Amikor 1 éves múlt a lányom, eltörtem a bokám, 4 hetet kellet (volna) feküdnöm. Egy áldás volt a FP játék, a lányom sokat elvolt velük.
2013. okt. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem jók. De közel 10 ezer forintba kerül szinte mindegyik és a számokon meg az abc-n kívül nem sokat tudnak.
2013. okt. 14. 16:14
 3/9 anonim ***** válasza:

En szeretem, pont a minosege miatt. A legtobb kulonbozo, van a garazs, az nem abeces, a kulcsok, az sem, asztalka, az sem ugyanolyan, mint a tobbi, auto, az is masfajtat enekel es sorolhatnam. Ketfajta telefon, mast tudnak, csiga, tenyleg sok van. Van, ami hasonlo, de mindegyiket szereti a kisfiam. A vtech sem olcso es az csak angolul van, mondjuk, azt is szereti a fiam. Meg a tescos, ami jo, de minosegben rosszabb.

Fisher price hinta is tok jo. Szerintem nincs baj ezekkel, nem rosszak. Az igaz, hogy draga, de manapsag minden minosegi dolog draga. A markat is es a minoseget is megfizeted. Ez olyan, mint a lego, nem eri meg azt a penzt elmeletileg, de gyakorlatilag az egyik legjobb. Meg a felnotteknek is szeretik:)

2013. okt. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki mennyire van elájulva ezektől, én nem ismerem azt amiről irsz, nekünk hintánk van Fisher Price Óceánvarázs, használtan vettük, nem volt drága és nagyon jónak tartjuk. A kisfiunk nagyon szereti hamar álomba ringatja.
2013. okt. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre, hogy ha veszek a gyereknek olcsó játékokat pl. 5 ezerért, nagy eséllyel pár hónapon belül az összes a kukában köt ki, mert eltörik, elromlik, kitörik a kereke, míg a FP simán bírja, ha földhöz vágja a gyerek, több generációt is kiszolgál úgy, hogy semmi baja. Ha meg nem kell, az 5 ezres játékot eladom legalább 2500-ért, vagy 3 ezerért. Értékállóbb, egyszerűen jobb befektetés márkás játékot venni.

Újan 15 ezres ugráló zebra használtan még mindig 10 ezret ér. És kibír néhány gyereket. Szóval hiába drága, meg túlárazott, igenis megéri. Mindet sem vet fel a pénz, de ezen megfontolásból kap a gyerek mindig márkás játékot, vagy LEGO-t. Az összes nem ilyen játéka a kukában végezte, egy kivételével.

2013. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem a Chicco, Lamaze, Duplo játékok is vannak olyan jók mint az FP. Én pont azt írtam, hogy nem a minőséggel van a baj, hanem az ugyanazt tudással. Konkrétan nekünk az összes csak számol meg abczik. Na mindegy köszi azért.
2013. okt. 14. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok elájulva tőlük. A zenélő, beszélő cuccok kifejezetten idegesítenek, és valahogy mindennek olyan gagyi, vásári kinézete van. Nekünk is FP óceános hintánk volt, na az az egy kivétel, az kinézetre, minőségre és használhatóságra is nagyon jó volt, szerette a kisfiam, sokáig használta. Az összes többi FP cuccot viszont megunta pár nap alatt.
2013. okt. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok,


nekünk is van jópár FP játékunk, szeretjük/szerettük őket (a kisfiam 3 éves)- strapabíróak, könnyű őket tisztítani, figyelemfelkeltőek, színesek.

Emellett, amit írtál Kérdező, a Lamaze és a Lego duplo is színvonalban hasonló játékok, illetve itthon kevesen ismerik, de a VTECH szerintem tudásban messze felülmúlja a FP-t, csak ez utóbbinak nagyobb a marketingje nálunk (Mattel ugye).

Ugyanígy mi nagy rajongói vagyunk a LeapFrog márkának és az ELC-nek (Early Learning Centre).

A FP azért tűnhet hasonlónak, mert mindenhol az a bizonyos mosolygós arc, illetve kutya-cica figurák vannak a játékokon, ami a márka sajátja.

De ugyanígy minden márkának megvan a sjaát "arca", a Vtechnek a kacagása, a Leapfrognak a mosolygó béka a "védjegye".


Számtalan ilyen játékunk van (a férjem külföldi, ott is dolgozik, a rokonai is rendszeresen küldenek ajándékokat a kisfiamnak)- egyetlen egy sem tört szét, nem hibásodott meg, nem fakult ki vagy kopott le róla a festék.

Pedig a kisfiam nem a polcon tárolta őket, hanem tényleg játszott velük.

Azt vettem észre, amikor vendég kisbabák vagy kisgyermeke jönnek hozzánk, hogy általában mindegyikőjük figyelmét felkeltik, színesek, könnyen észrevehetőek, érdekesek.

Azért az ilyen nagyobb márkák játékai mögött szerintem vannak kutatások, piacelemzés, tesztelik őket gyerekkörnyezetben, hogy mennyire "fogja meg" a gyerekeket.

Nekem ilyen játékok mellett sosem volt eddig még gond, hogy a kisfiam unatkozik, inja magát, nem tudja elfoglalni magát- vagy hasonlók, amiket időnként itt is lehet olvasni.

Nagyon nagy hasznuk az, hogy játszva tanítanak és önálló felfedezésre, játékra ösztönöznek.

Nem vagyok kizárólagos FP rajongó (sőt, mint mondtam a Vtech és a Leapfrog szerintem jobb, mert több funkciósak), de hasznos játékok.

ha abból indulok ki, hogy az ismeretlen eredetű, gyakran CE jelzés nélküli kínaiban kapható szó szerint büdös műanyag autó is 3-4-5 eFt, akkor nem feltétlenül rossz az ár-érték aránya.


Mi kétnyelvűek vagyunk, így a játékokat szándékosan angolul vesszük- így ezek is hozzájárulnak ahhoz, hogy a kisfiam természetesnek tartsa azt, hogy több nyelven is lehet kommunikálni.

Szép napot.

2013. okt. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekunk nagyon sok FP jatekunk van mivel Angliaban elunk es rengeteget orokoltunk pl. a szomszed kisfiutol, baba mama csoportbol is kaptunk parat hasznaltan, baratok kozt is cserelgetunk es televan veluk a bolhapiacc fillerekert igy innen is vettunk parat. A kisfiam valahogy nem igen volt/van oda ezekert a jatekokert. Ami az FP jatekok kozul lekototte az 1 eves kora korul a golyopalya volt es baba koraban a hinta. Ezeken kivul egyik sem. Inkabb pakolni akart a konyhaba, a tv kabelet akarta letamadni, a polcrol ramolt, TV taviranyito, kocsikulcs, telefon, ures kolas uveg, muanyag fagyis dobozok, regi szamitogepes billentyuzet, a papucsomat akarta ragni es meg sorolhatnam. :) A jatekok meg ott hervetek mellette. Ha leultem vele jatszani elnyomogattuk a gombokat kozosen de otthagyott 3-4 perc mulva. Nem tudom tenleg miert mert nekem semmi bajon sem a minoseggel sem a kinezetevel de valahogy a fiamat nem erdekelte egyik sem. Jelenleg 3 es fel eves es a duplot 2 eves kora imadja. Kb. 2 es fel eves kora ota szereti a geomag magneses epitot es a magformers XL magneses jarmuveket (termeszetesen segitseggel epiti oket). Kis kora ota versenyauto rajongo es imadta/imadja tologatni az autoit de az ilyen zenelos, vilagitos, muanyag jatekok vagy plussok sosem erdekeltek. Ugyhogy ha az en peldamat nezem nekunk nem jott be.
2013. okt. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!