Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok...

Ti melyiket választanátok Gergő vagy Gergely?

Figyelt kérdés

A férjemnek a Gergely tetszik jobban, mert az "rendes" név, nekem viszont jobban tetszik Gergőként anyakönyveztetve.


Abban egyetértünk, hogy Gergőnek szeretnénk szólítani, nem tervezzük pl. Gerinek becézni.


Tudom, hogy nincs nagy különbség, de ti, hogy anyakönyveztetnétek és miért úgy?


2013. okt. 15. 12:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
25%
Ha a Gergőt választod, sanszos, hogy mindig Gergelynek fogják leírni, mert nem gondolják, hogy a Gergő az anyakönyvezett neve, sőt felnőtként ha bemutatkozik az ember, elég gyerekes a becenevét bemondani - persze neki ez nem a beceneve lenne, de ezt nagyjából csak ő tudná.
2013. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Mi a Gergőt választottuk, igazán rövid tanakodás után. Nekem jobban tetszik, hogy nem lehet tovább becézni (a Geri egy vicc), és rövid, mivel a vezetékneve is rövid. A Gergely túl komoly, kicsit nekem régiesnek hangzik, a Gergő szimpatikusabb. :)
2013. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
71%
Gergő
2013. okt. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
62%
Gergő :) Kisöcsém is az, de soha nem akarták Gergelynek leírni! Volt egy nagyon aranyos megszólalása, 3 évesen voltunk vele egy esküvőn, ahol egy Gergely esküdött (de mi mindig Gergőként becéztük őt is). Amikor kimondták a teljes nevét, kisöcsém elkezdett nevetni, hogy "Gergely?? Milyen név az, hogy Gergely, ő Gergő!", szóval számára a Gergő az egyértelmű :D
2013. okt. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%
Én a Gergelyt választanám, személy szerint nekem az tetszik jobban. És ha majd felnő, és lesz valami komoly munkája, ott hangzatosabb a Gergely.
2013. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 gabszem ***** válasza:
43%
Magával a névvel nincs bajom, szeritem szép név, csak borzasztó sok gyereket hívnak így. Nekem a bátyám amúgy Gergely, a kisfia viszont Gergő.
2013. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy millió Gergő/Gergely van, de sajnos fiúnevek közül csak a toplistás nevek tetszenek, (Dávid, Ádám, Bence) pedig nem olyat szerettünk volna mai gyakori. Lányból inkább azok tzetszenek, amik nem túl gyakoriak mint pl. a Zita.


AMúgy tök jókat írtok. Ja és amúgy én csak pozitívan értékeltem mindnekit. Bevallom kezdek húzni a Gergely felé már én is.

2013. okt. 15. 12:21
 8/28 anonim ***** válasza:
72%
A Gergely felnőtt korban sokkal szerencsésebb lenne, mint a Gergő.
2013. okt. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%
Viszont azt se felejtsük el, hogy mire felnő, a többségnek Dorka, Málna, Hanna, Bence, Noel, Benett stb lesz a neve, ehhez képest a Gergő nagyon hagyományos :D
2013. okt. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
:D hát igen, minden viszonyítás kérdése. De szerintem még sokáig fura lesz egy komoly állást betöltő, addot esetben pl nagydarab ember mint Gergő, Málna, Sugárka vagy Dzsinzser. Bár tudom, ezek a nevek nem mind egy kategória.
2013. okt. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!