Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 19 hónapos kisfiam kisebb-nagy...

19 hónapos kisfiam kisebb-nagyobb megszakításokkal kapta a Maltofer cseppeket (vas csepp). Jelen vérképe szerint abba kellett hagyni. Azóta nagyon lecsökkent az étvágya? EZ a vas abbahagyása miatt lehet?

Figyelt kérdés
El vagyok keseredve, mert nagyon jó evő gyerek volt. Házi orvos szerint már túl jó is, mert mindig baja, hogy nagy, magas, és súlyos. Jelenleg 92 cm és 14,3 kg. Jelenleg még nem sovány, de, ha ez így megy, akkor sovány kisfiú lesz belőle. Küzdelem az étkezés. Gyümölcsöt például egyáltalán nem tudok bele diktálni. Nem ehhez voltam szokva. Mit tudok tenni, hogy ez változzon? Vagy nyugodjak bele, hogy a gyerekem, aki eddig rendesen evett már csak ímmel-ámmal falatokat fog enni? Nagyon rossz szembesülni ezzel. Vagy ez lehet csak átmeneti? Nem tudom... Esetleg köze lehet, hogy két múlvára várjuk a tesót? Nem hiszem, mióta nem kapja a vascseppet, azóta nem akar enni.
2013. okt. 17. 21:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben iratnák fel újra cseppeket vagy vennék vény nélkül, ha lehet és akkor kiderülne...
2013. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Van még cseppünk, majdnem egy üveg, de nem adom neki, mert határértéken felül van a vasszintje. 20 a határ, nekünk 27 jelen vérkép szerint.
2013. okt. 18. 21:34
 3/8 anonim ***** válasza:
A felső határtól még messze van, én adnát, akár csak 1-2 hétig, hogy lássan, jobb lesz-e az étvágya...
2013. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Isten őrizz, a vas állatira étvágyat csinál és még a bacik is szeretik.

Így is azt írod, hogy súlyos. Nem lesz sovány, ne aggódj. Nem kell a vas.

2013. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mióta nem kapja, siralmas az étvágya. Nagyon kivagyok. Cebion2xMultit adok neki most, de ettől sem eszik jobban.
2013. okt. 23. 17:44
 6/8 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Nekem a fiam a laktóz-intoleranciát kapta ki, kb hathónaposan, Aztán kinőtte, de kicsi és vékony volt vagy hatodikos koráig.

Most 15 éves, 187 centi és 95 kiló. Beírattam konditerembe.... ne aggódj, hogy nem eszik, mert ott a másik véglet, amikor elkezd és muszáj neki adni.

(tudom, hogy könnyű tanácsot adni)

2013. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, Vörösnefelejcs meg mindenki más, aki válaszolt!


Tudod, az én gyerekemen is már látszik, hogy extra magas lesz, mert akkora, mint egy három éve. Jelenleg súlya is van hozzá, de meddig, ha nem akar enni? Se, gyümit, se zöldséget, se semmi normális ételt? Nem ehhez voltam szokva, hanem ahhoz, hogy jó evő a gyerekem. Sőt a háziorvos nemrég még diéára akarta fogni, hogy ne adja neki édességet meg azt azt. Egyik fülemen be másikon ki. Lehet egyébként az is benne van a pakliban, hogy napokon belül szülni fogok és a változás viseli meg. Nem tudom... Na, meglátom. Ha nem akar enni huzamosabb ideig, akkor veszek neki Béres cseppet. Elképzelem amúgy, hogy egy ekkora 15 éves fiú milyen mennyiséget ehet meg! :)

2013. okt. 24. 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Na ez frankó kellett nekem ezt elolvasni szeretik a bacik puff neki, ezért nem akartam én ezt adni!!
2015. nov. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!