Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan nőket keresek, akiknek...

Olyan nőket keresek, akiknek volt nem kívánt terhességük! Leírnátok pár mondatban, hogy mi történt a babával (abortusz, megtartottad, örökbeadtad), és hogyan éltétek ezt meg?

Figyelt kérdés

Egy fiatalkori terhességről szóló előadáshoz szeretnék személyes tapasztalatokat gyűjteni (persze név nélkül).

Nem szeretnék (és nem is fogok) ítélkezni, csak őszinte válaszokat várok.


2013. okt. 18. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Alig 18 évesen teherbe estem, 1 éve voltam a párommal. A párom 27 volt, ő azt mondta tartsuk meg, de én határozottan nem akartam, majd elvetettük a babát. Ez majd' 12 éve történt. Azóta is ugyanaz a férfi a párom, összeházasodtunk 4 év múlva, majd gyerekeink is lettek. Éreztem utána lelkiismeret furdalást, de a döntésemet akkor és azóta sem bántam meg.
2013. okt. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
19 evesen estem teherbe ugy h gumival vedekeztunk ami kiszakadt majd 72 oras tablettat vettem be idobe, megis terhes lettem. Nem tartottuk meg. Orvos nem is javasolta. De amugyse tartottuk volna meg. Iskola volt meg dolgozni szerettem volna. Ma mar sajat lakasunk, autonk van osszehazasodtunk es mar 8 honapos azota a kislanyunk. En mar 25 eves elmultam a ferjem majdnem 28 eves. Banom mert sokszor eszembe jut rossz erzes de en is ugy vagyok vele most is ezt tennem. Sokkal jobb anyagi hatteret tudunk most biztositani mint amit akkor kepesek lettunk volna. Nem erzem h felelotlen modjara viselkedtunk mert vedekeztunk mikor baj volt egybol leptem. Sajnos ilyen szerencsetlenul jartam.
2013. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Off! Szeretném megkérni az unatkozó abortuszelleneseket, hogy ne pontozzák le a válaszadókat, mert a kérdésre hasznos válaszokat adnak!
2013. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Nyugodtan pontozzanak nem zavar biztos tiszta idegbol nyomjak a piros kezeket. Csak sajnos akit erdekel epp emiatt nem mernek majd oszinten valaszolni.
2013. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
14 éves koromba teherbe estem,volt párom 27 éves volt akkor, fiatal korú voltam így a babának ő lett a gyámja, másfél éves volt a kicsi mikor szétmentünk elhagyott, bosszúból elvitte a kicsit, és én nem tehettem semmit, hónapokon keresztül meg sem engedte, hogy lássam, Bírósági úton kértem láthatást és mindig hoztam a gyermekemet, felruháztam mindig, és fizettem fizetem a tartásdíjat. A gyermekem sírt minden áldott alkalommal, hogy nem akar vissza menni apához láthatás után, és ha apánál volt sírt, hogy nem akar menni anyához (hozzám), lelkileg megviselt nagy traumát okozott nekem, hogy elvette tőlem a gyermekem, ez egy egész életen át tartó seb ami sohasem gyógyul be. Ők tehetősebb gazdag család így esélyem nem volt mikor nagykorú lettem, hogy a kislányt vissza pereljem. Nem is akartam meghurcolni a gyermekem hiszen ekkor már évek elteltek, hogy ott élt velük, így átengedtem neki nem harcoltam. Nagyon sokat sírtam, sokat dolgoztam a munkába temettem a bánatomat, és nem tudok túllépni rajt, megkövezhettek, de nem látogatom már a gyermekem nagy fájdalom ez nekem. Fizetek utána és mindig vásárolok neki postán küldöm el. Sok évre rá férjhez mentem házasságomból 3 gyermek született, de mindig bennem a félelem, hogy elveszíthetem őket. A gyermek születését nem bántam meg mai eszemmel is megtartanám, annyit tennék másképp, hogy édesanyám lett volna a gyámja, és így velem élhetne boldogságban.
2013. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

Várom a további történeteket is!

2013. okt. 18. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
most nincs lehetőségem írni, de majd szeretnék később ha nyugi lesz körülöttem, és azért kommentelek most, hogy megtaláljam a kérdést... bocsi
2013. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

Én nem voltam annyira fiatal, 23 éves voltam, amikor teherbe estem. A "felnőtt" életem azonban éppen csak elkezdődött.


Pont befejeztem az egyetemet, amikor kiderült, hogy babát várok, a diplomaosztóra már várandósan mentem. A helyzet viszont az volt - szigprú szülők egyetlek pedáns leánygyermekeként -, hogy már diplomaosztó előtt felvettek egy jól fizető helyre. Mint már utaltam rá, ez nem is volt kérdés, lévén abszolút elvárt volt tőlem az effajta ambíciózusság a szüleim részéről.


Ebből kifolyólag gondolom senkit nem lep meg, hogy az abortuszon kívül nagyon más lehetőségem nem volt. A családom és én magam is úgy gondoltuk, hogy ez a baba most abszolút derékba törné az életemet és a jövőmet. Így tehát elvetettem, de szörnyű emlék marad. Engem lelkileg rettenetesen megviselt, teljesen kifordultam önmagamból. Nagyon hosszú ideig tartott kihevernem a dolgot, és sokszor még manapság is lelkiismeret furdalásom van, hiányzik a kicsim, és gyakorta bánom a tettemet, még akkor is, ha tudom, hogy ez votl a helyes döntés. Azt kell mondjam, hogy nem is magát az abortuszt bánom, hiszen tudom, hogy mindenkinek (babát is beleértve) így votl a legjobb, hanem magát a tényt bánom, hogy ez megtörtént, hogy át kellett mennem rajta. Az adott szituáció az, ami gyakran szomorúsággal tölt el engem.


Hát, ez az én törétnetem.

2013. nov. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!