Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a abortusz ellenes vagy,...

Ha a abortusz ellenes vagy, akkor az azt jelenti, hogy semmilyen okból nem tennéd meg? Vagy van kivételes helyzet amikor mégis?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 14:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ha a baba beteg lenne, akkor megtenném. De itt olyan betegségre kell gondolni ami ellehetetlenítené az életét.
2013. aug. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
34%
Miért kell ilyen vitát szító kérdéseket kiírni? Nem mindegy, hogy ki miért igen, és miért nem tenné? Egyéni sorsokon úgysem változtat semmit. Úgyis csak ugyanazt tudja írni mindenki, ha beteg lenne a magzat, ha az anya egészségét, vagy életét veszélyeztetné akkor igen. De, ezeket már százezerszer leírták itt is.
2013. aug. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Én nem tenném meg, soha, semmikor. De ez én vagyok.

Személy szerint azzal nem tudok mit kezdeni, hogy:" abortusz ellenes vagyok, de..." Az én felfogásom szerint nincs "de".

Elvi alapon szívesen beszélgetek a témáról, szívesen adok információkat, oszlatok el tévhiteket és hazugságokat, direktben viszont nem mondom senkinek, hogy hogyan döntsön.

2013. aug. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ebben semmilyen vitát szító szándék nincs. egyszerűen csak érdekelnek a válaszok.
2013. aug. 1. 14:25
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Csak ismételni tudom a másodikat. Alapvetően abortuszellenes vagyok (de nem szólok be senkinek, aki nem így van vele), így nem abortálnám a gyerekem csak azért, mert mondjuk előbb jött, mint terveztük, ugyanolyan a szememben már az első napoktól, mintha újszülött lenne. Viszont, ha az életemet veszélyeztetné a terhesség (pl. méhen kívüli), vagy beteg lenne a baba (ami lehetetlenné tenné a későbbi MINŐSÉGI életet), akkor nincs más választás... Egészségügyis vagyok, tudom milyen szörnyű azoknak a gyerekeknek az élete, akik ilyen betegen jönnek a világra (PIC-en dolgozom), akkor már jobb, ha meg sem születik :(
2013. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagyok ab.ellenes, de onszantambol sose lenne az az ok amiert megtennem.


Nekem 14hetes terhesseget kellett megszakitani sajnos. A babamnak nem fejlodott nyaka. Megszuletni se birt volna. Nem elt volna addig a pocakomban sem. :( ha megis valami csoda folytan sikerult volna lett volna egy sulyosan testi es minden bizonnyal ertelmi fogyatekos gyermekem.

A dontes nehez volt es meg most is faj.

2013. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Most csak elképzelésem van arról, hogy mikor tenném meg, vagy mikor sem. Aztán az élet biztosan felülírná valamennyire. Alapvetően abortusz ellenes vagyok, de vannak kivételek. Pl eddig úgy gondoltam, hogy egy Down szindrómás babát nem tudnék elvetetni. Aztán belegondoltam, hogy nem csak annyiból áll a dolog, hogy gyerekként picit mások, hanem ha már felnőtt, és esetleg vannak testvérei, örök "teher" lesz számukra. Így elgondolkoztam. Vannak még más verziók is, ilyen pl., ha lelép az apuka, és én nem tudom eltartani magunkat. De talán ilyenkor örökbe adnám. Vagy ha valakinek erőszakból fogan a bébi. Vagy ha az anya életét veszélyezteti a terhesség. Ilyenkor úgy gondolom, hogy talán megérthető, ha valaki abortuszra vetemedik.
2013. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem vetetném el semmilyen körülmények között, csak ha az élettel összeegyeztethetetlen rendellenességet diagnosztizálnának. Minden egyéb esetben megszülném, ha nem tudnám semmilyen módon megoldani a nevelését (anyagilag, egzisztenciálisan) örökbe adnám inkább. De ez csak én vagyok, hogy más mit csinál az nem az én dolgom.
2013. aug. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
94%

Én sem vagyok kimondottan abortusz ellenes,de csak azért nem,mert már beláttam azt,hogy semmi közöm nincs más életéhez és döntéséhez.

Még soha nem volt abortuszom és úgy érzem képtelen lennék megtenni,de ha megtenném is,biztos soha nem tudnám feldolgozni,kivéve ha beteg lenne a gyermek,mert akkor az abortusz nem csak az én,hanem a születendő gyermek érdeke is lenne.

2013. aug. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem vetetném el, egy kivétel van: ha veszélyezteti az anya életét. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben összeegyeztethető a hitemmel, a lelkiismeretemmel és az orvosi etikával is.
2013. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!