Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viselitek ti és hogy éli...

Hogy viselitek ti és hogy éli meg babátok, kisgyermeketek, ha apa reggeltől estig, éjszakáig dolgozik? Teljesen kivagyok.

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok. van egy 6hósunk, kezdem rajta észre venni, h. nincs el apával, mert ugye alig látja. este MAXIMUM 3 óra, de ez kb havi 2 alkalom. inkább csak 1-2 óra az általános. ebből is lejön a vacsi, a zuhany . ráadásul ilyenkor már a gyerek is nyűgösebb, fáradtabb. 5-6 körül ér haza apa kb,de legkésőbb 7-kor már fürdetni kell a lurkót , mert nyüszi. arról már ne is beszéljünk, h. nekem, is lenne igényem apázni... tegnap is 9-kor ért haza, úgy volt, h. nem megy hétfőn. erre benyögi, h. de megy. (ő dönti el, h. megy-e. )magától persze nem mondta volna, csak hogy rákérdeztem. elsírtam magam csalódottságomban. kérdezte, h. azért tudom-e h. szeret. azt mondtam, h. nem érzem, mert sosincs itthon. az ágyban próbált simogatni, de nem reagáltam mert annyira csalódott voltam. magam miatt is, meg h. még egy napot elvesz a saját gyerekétől mocsok munka miatt. sírva aludtam el. azóta csak a kötelezőket beszéltük. próbáltam apránként nyitni, de nem volt vevő. ő miért durci? szemét lennék, h. "büntetem ",amiért sokat dolgozik?

2013. okt. 20. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Ez attól függ, hogy muszáj-e hogy ennyit dolgozzon? Egyébként meg szerintem nem dolgozik sokat, az átlag szülő (én is, ráadásul én anya vagyok) 6-ra érek haza a munkából minden nap, és 4 éves a gyerekem. Nyáron majd jobb lesz a helyzet, mikor este 8-9-ig világos van. Kitartás!
2013. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

a pénz soha nem jön rosszul, de nem ebbe a holnapi 5e ftba halnánk bele.

tudom h. rengetegen vannak, akik még csak nem is egy országban laknak, mert apa külföldön dolgozik, de ugye mindenkinek a saját gondja a legnagyobb.

2013. okt. 20. 22:44
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

most őszintén, ha kevesebbet dolgozna és kevesebb pénzt hozna haza akkor is elégedett lennél az együtt töltött idővel, vagy akkor meg a pénz lenne a baj?

mert mondjuk nem árt magadban tisztázni mielőtt durcizol :)


enyém már 4 éves és tök jól megvagyunk :) én férjem márciustól januárig heti 6-7 nap dolgozik és általában akkor megy mikor még alszunk és akkor jön mikor már alszik.

mondjuk mióta ovis a fiam és én is dolgozok azóta sokszor előtte indulunk, de nyilván reggel mikor apa alszik, nincs játék...

voltak nehéz időszakok, volt mikor már az volt a baj ha itthon volt (mert hogy január-február itthon ül, na az rosszabb mert elszokunk egymástól :D)

viszont soha nem veszekedtem, hisz mikor bevállaltuk a gyereket, tudtam mit vállalok, ezzel együtt vágtunk bele, így nem lett volna igazságos. na jó, karácsonykor kicsit durcizok, mikor megy dolgozni, de azt hiszem ez még belefér :D az az egy amit nem tudok feldolgozni, hogy akkor is mennie kell, de ez van :)


viszont pont emiatt a 2. babát csak nagy korkülönbséggel tervezzük, mikor már az első ellátja magát viszonylag és bevonható is kicsit, annyira semmi segítségem, hogy 2-vel már lehet én is kibuknék :)

2013. okt. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
a pénz nem érdekel. az volt a feltétek, mikor munkát váltott, h. ne dolgozzon többet, mint az előző helyen. de nem így lett.
2013. okt. 20. 22:52
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

jajj hát ha nem akadály akkor legyen munkanélküli :)))


na jó, nem piszkállak, de szerintem vegyél vissza a morcosságodból, mert mi a jófenéért legyen otthon ha csak egy házsártos sárkány várja, hogy morogjon, másrészt beszéljétek meg! ha nem elég egyszer, akkor 100x :)

egyébként szerintem a nők nagy része örülne, ha olyan férjük lenne aki 5000.-ért hajlandó befáradni a munkahelyére :)

én biztos azért morognék ha ennyiért nem mozdulna meg :D

persze ha a bulizás miatt lógna otthonról az más, de hogy a "mocskos munka" is baj... :)))

2013. okt. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy valamit jegyezz jól meg: soha ne vond meg a szexet a férjedtől! Ne ezzel büntess! Állandó durcizás + szex megvonás és előbb-utóbb talál egy megértő, odaadó partnert. Ne tedd tönkre a kapcsolatotokat. Különben nem dolgozik olyan sokat. Ha 5-6 körül otthon van, elvetve 8-9, akkor tedd össze a két kezed, hogy milyen korán otthon van. Nálunk inkabb a 7-8 óra a rendszeres, ha 6-kor hazajön, körbe ugráljuk, hogy micsoda meglepi, és imádják érte :)....és akkor kiszalad a kertbe és még ott tesz vesz..pedig csak látvány kert (fű, bokor). De akkor már a 2 éves kimegy vele és együtt vannak. Csodálattal néz fel a apucira és örül, hogy vele lehet. Nagyon rossz egész na otthon lenni, tudom én is szenvedek tőle, de nem apa van gyeden, ne őt büntesd. Tudom, hogy könnyű mondani, én is kiakadok néha, aztán rájövök, hogy ő csak a dolgát végzi, gondoskodik rólunk, szeret minket én meg szeretet helyett durcival várom... Inkabb nem, hagy szeressen haza jönni és hozzám bújni. Majd ha visszamész dolgozni jobb lesz, nem leszel egész nap egyedül, addig kitartás.
2013. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokat dolgozik a párom (extrán sokat) a lányunk kb. 1,5 éves korától mégis apás lett,persze,hogy a 6 hónapos még veled van el jobban.Van már egy kisfunk is,ő is csüng az apján amikor itthon.Náltok is változni og,ha nagyobb a gyerkőc.Valahol megértem a csalódottságod,sokszor én is így éreztem,hogy egyedül maradtam a gyerekneveléssel,és nekem is jót tett volna,ha együtt vagyunk.De én soha nem büntettem.
2013. okt. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

nincs szó szex megvonásról, nem így értettem.


köszi lányok, valahol én is tudom, h. butaságot csinálok, de olyan jó lenne együtt.

meg az is jó lenne, ha felhívna, ha késik. de egyszer azt mondta, h. azért nem hív, mert tudja, h. durci leszek... dehát olyan kiábrándító, h. reggel 6-tól csak azt várom, h. mikor lesz du. 4. aztán fél 5kor hívom, h. merre jár, és kiderül, h. csak 6-ra jön.. . amikor meg tudom, h. az ország másik végére mennek és hajnal 5-re megy, meg éjfélre ér haza.. . akkor meg előre bedepizek. falun lakunk, itt mintha lassabban telne az idő. van pár anyuka az utcában, később jobb lesz, mert még 2-en csak most szültek. de már most tervezem a babaklubbot, h. átvészeljem, amíg nincs apa itthon. van még egy enyémmel majdnem egy idős baba is, jóban is vagyok anyukával, de ugye rájuk telepedni nem akarok. ..

csak egy kis lelkierő kell, amíg hozzá szokom :)

2013. okt. 21. 08:36
 9/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy 5-6 felé ér haza, szerintem teljesen normális.


Nálunk úgy van, hogy amikor hazaér, együtt vacsorázunk, aztán vagy együtt játszunk vagy ő babázik én meg pihenek. Persze jobb lenne, ha 4re itthon lenne, de legyünk reálisak: 8 óra munka + 1 óra utazás szerintem bőven jó manapság.


Este ne legyél durci. Egy este belefér persze, de ne legyen belőle rendszer. Beszéljétek meg a dolgokat.

2013. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Miért hívod apának a férjed?

Ő a te apád is?

Értem én miről beszélsz, de már felnőtt ember vagy, így eléggé infantilisnak tűnsz. Apának hívod a férjed. Semmi más nem foglalkoztat, csak az, hogy mikor ér haza. Próbáld elfoglalni magad. Például olvashatnál, tanulhatnál, kézimunka stb.

2013. okt. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!