Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Együttalvás kérdése?

Együttalvás kérdése?

Figyelt kérdés

Barátommal 11 hónapja vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Ő az első szerelmem, még gimi elején ismertem meg és azonnal egymásba estünk (összvissz 23 hónapot töltöttünk már együtt). Vele vesztettem el a szüzességem, és azóta is csak vele feküdtem le. Nagyon sokat van nálunk (szüleim is sokszor áthívják!!!), folyton csinálunk közös programokat, szüleim tudják, hogy rendszeres nemi életet élünk... de: mégsem engedik, hogy együtt aludjunk. Amit nem értek... Nagyon jók a jegyeim, jó hatással vagyunk egymásra barátomm, szüleim is szeretik. Ötlet, hogy hogyan győzhetném meg őket, hogy elég érett vagyok már az együttalváshoz?

L/17 (mindjárt 18..)



2013. okt. 20. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:

ismerôs a helyzet. Mi 1.5 ève vagyunk együtt ès 3 éve ismerjük egymást a Párommal. Sokat van nálunk ès ismerik a szüleim, mègsem engedik, hogy együtt aludjunk. Ez ilyen szülô logika. Sok èrtelmes magyarázatot ne keress rà. :/


17/L

2013. okt. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, az ilyen szülőket soha nem értettem. Hétköznap persze érthető, ha nem engedik, de szombatonként vagy péntekenként megengedhetnék. Szerintem kérdezd meg, hogy mért nem engedik meg...valószínű csak annyit mondanak rá, hogy mert nem és kész...szóval még maguk se tudják. Lehet reggel kellemetlenül éreznék magukat a reggeli találkozásnál. Kérdezd meg ezt is. Ha ez zavarná őket, akkor kérdezzétek meg a másik szülőket, hátha a srácnál ott aludhatnál. Egyébként én ezt úgy védtem ki, ha nem engedték meg, hogy ott aludjak, akkor egyszerűen megkértem a párom, hogy hívja fel a szüleimet 22 órakor, hogy bealudtam, most mi legyen, ébresszen, vagy maradhatok. Erre azt mondták, hogy maradhatok. Mivel felébresztette őket, másnap megjegyezték, hogy jól van, most már aludhatok ott, minden alkalommal, ha későn megyünk, eleve legyen úgy, hogy ott alszok, s ha mégis hazajövök, akkor hazajövök, de így nem aggódnak, hogy hol vagyok, de nem is ébresztjük fel őket este 10-kor:D Ha már egyszer ott alszol így véletlen, talán utána megtörik a jég.
2013. okt. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En mint szulo irok neked. Nekem fiam van. Lehet regimodi vagyok, de engem zavarna, ha a fiam b.noje nallunk aludna. Meg akkoris, ha nagyon kedvelem a lanyt. Amugyis furcsa a tudat, hogy a gyereked szexel...de pont a te hazadban?!!!! Tudod...amit nem tudok nem faj. Nehez ez szuloi szemmel. Tudod, hogy felnonek a gyerekeid. Te is atmentel mindazon amin a gyerekeid fognak...megis. Nehez ez.
2013. okt. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb lenne, ha őket kérdeznéd meg, hogy mindezek tudatában miért zavarja őket a dolog.

Egyáltalán nem engedik, hogy együtt aludjatok, vagy csak azt nem akarják, hogy nálatok aludjon a barátod? Mert ez utóbbira lehet, hogy olyan banális a válasz, amire te nem is gondolnál.

Én őszintén szólva nem szeretem, ha nálunk alszik valaki. Lehet, hogy antiszociális vagyok, de a legközelebbi hozzátartozókon kívül nem szeretek ottalvós vendégeket hívni. Egyszerűen nem szeretem, hogy amikor pizsamában, kócosan, gyűrötten mászok elő a hálószobából, akkor ott legyen valaki a konyhában, akivel esetlegesen jópofizni kell. Lehet, hogy a szüleid is hasonló okokból nem örülnének az ottalvós vendégnek.

2013. okt. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nos 17-18 évesen már engedném,6 hónap után,és te mindkét kritériumnak megfelelsz.Szerintem kérd meg Őket egyszerűen,normális hangvételben.
2013. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azt nem engedik, hogy együttaludjunk. Ahhoz is kellett egy 3-4 hónap, hogy egyáltalán betegyem a lábam a barátomék házába...

A véletlen ottalvás pedig nem jön össze, szüleim azok, akik hajnali 3kor is autóba ülnének és elhoznának, ha nem tudnék hazajönni - ráadásul 7-8nál tovább nem is engednek barátomhoz. Amikor megkérdeztem, hogy akkor nálunk miért nem aludhat itt, akkor jött az egyik válaszoló gondolata "kócosan reggel nem akarok jópofizni" - de bezzeg az utolsó "haveromat" is áthívja anyukám, hogy aludjon itt (nem velem nyilván), de a barátomat, aki imád engem és nagyon jóba van velük, az már nem...

2013. okt. 23. 00:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez ilyen. Azt hiszem próbálják visszatartani a szülők az idő múlását. Valamilyen szinten elhiszem, hogy zavaró reggel szembe találkozni. De a szülőknek is fel kéne nőniük a dologhoz. Én könnyen beszélek még, csak 3 éves a lányom, de már most gondolkodtam hasonló dolgokon, hogy hogyan világosítom fel, mikor engedem neki meg a pasizást, azt, hogy lefeküdjön valakivel...nos nem szeretném, ha 17 éves kora előtt, de mit tegyünk, ha hamarabb akarja...ha megtiltom, csak rosszabb lesz, így inkább arra jutottam, hogy reménykedek, de ha odajutunk, először megpróbálom húzni az időt, de ha nem megy, akkor engedem neki. Inkább az én házamban történjen, biztonságban, mint egy kuka mögött a disco mellett. Az ottalvás is kábé 17-18 éves korra tenném, fiatalabban azért már tényleg nem. Fel kell fognunk nekünk is (szülőknek), hogy gyermekeink felnőnek, el kell őket engednünk.

Előbb-utóbb dűlőre juttok, hidd el, lehet, hogy egy év múlva fogja csak megengedni, próbálj meg türelmesen várni.

2013. okt. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam fiatalon, anno a férjemmel már egy éve együttjártunk, ráadásul én már 23 évesen felnőtt dolgozó nő voltam, és nem engedték. Pedig 15 km-re laktunk egymástól, a párom ha eljött hozzánk kocsival, menjen haza késő este, vagy buli után az éjszaka közepén, hát nehezen engedtek... Mint kiderült, őket az is foglalkoztatta, hogy mit szólnak a szomszédok...

Lassan, apránként adták be a derekukat, aztán a párom mindig nálunk aludt, egy darabig nem tetszett, azután már természetessé vált számukra is.

A lényeg, beszélni kell róla, nyugodtan, érthetően, idő kell a szülőknek is, mert ez számukra egy nehéz lépés, ami neked természetes. Mesélj nekik a kapcsolatotokról, lássák, hogy érett felnőttként viselkedsz, nem csinálsz meggondolatlanságokat, pl. védekeztek stb., lássák, hogy határozott és érett vagy, tudsz magadra vigyázni. Ne légy türelmetlen hozzájuk, időt kell nekik is adni. Hogy mennyit, azt nem tudom, de előbb-utóbb beadják a derekukat, csak a lényeg, hogy tudjanak bízni benned.

Ja majd elfelejtettem, nálunk úgy alakult, hogy először végül is én aludtam ott a pároméknál, mert anyósomék elhívtak egy családi rendezvényre, ami sokáig tartott, így ők megengedték, hogy ott aludjak persze először még külön szobában, azután a következő alkalommal már a párom szobájában aludtam. Amikor ezt elmondtam a szüleimnek, akkor már inkább megengedték nálunk is, mert azt mondták, milyen dolog, hogy a lány alszik a fiúnál, akkor inkább a fiú aludjon a lánynál.

2013. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
23 évesen? Na az szép... én kiröhögném szüleim, ha akár csak 20 évesen is közölnék velem, hogy nem aludhat itt barátom (ha alapvetően nem azzal lenne a bajuk, hogy reggel nem akarják itt látni)...
2013. okt. 25. 20:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Tudod, ez 10 évvel ezelőtt volt, ez akkor is ciki volt, de hát még a szüleimnél laktam, és ugye apukám mondogatta, amíg az én házamban lakol, azt csinálod, amit mondok.

El is költözhettem volna, de nem cirkuszoltam, megoldódott ez magától is békésen.

24 évesen már összeköltöztünk egy közös kis lakásba, akkor meg morogtak, hogy miért nincs esküvő. Két év együttélés után házasodtunk össze, s utána jöttek a gyerekek. Nem kapkodtunk el semmit.

Szerintem a szülőknek mindegy, hogy hány éves vagy, akkor is ágálnak a helyzet ellen, főleg a lányos szülők, meg kell szokniuk ezt idővel. Biztos nekem is furi lesz, ha majd a lányom is ezzel jön, de most még ő csak 3 éves...

2013. okt. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!