Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek? A párom anyja és...

Szerintetek? A párom anyja és apja édestestvérek. A páromnak nincsen semmilyen betegsége, teljesen egészséges, semmi károsodása nem lett belőle. Felmerült a gyermekvállalás kérdése kettőnk közt.

Figyelt kérdés
A kérdésem hogy:nincsen esélye ugye, hogy az én gyermekemnek lesz valami baja emiatt?
2013. aug. 27. 21:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
De van. (különben fúj!)
2013. aug. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
A baba gyártás előtt szerintem érdemes lenne előbb elmenni egy genetikai tanácsadásra, és beszélni nőgyógyásszal, hogy milyen egyéb vizsgálatokat javasol. Érdemes azért ezzel szerintem kicsit orvosilag is foglalkozni, nehogy baj legyen. Sajnos mivel nem nagy szülőkről, ha nem csak egy ággal feljebbi rokonról van szó, még simán benne lehet a pakliban, hogy probléma lesz nálatok. Járjatok utána és egészen biztosan meg fog oldódni a probléma.
2013. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
De igen van esély rá! Sajnos...
2013. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

Lehet baja, hiszen a nagyszülőkről van szó, az közeli rokonság, ráadásul nagyon sok genetikai rendellenesség éppen 1 generációt ugrik át, vagyis ha az apán látszólag nem jelentkezett rendellenesség, elképzelhető, hogy hordoz (akár több) hibás gént ami az ő utódjában, vagyis a ti gyereketekben okozhat rendellenességet.

Genetikust kell erről kérdezni.

Amúgy szerintem is fúj, szegény párod.

2013. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Először is Sajnálom hogy ilyennel kell foglalkoznotok! De igen lehet probléma, mert bár párod rendben van, sokszor a gondok átugranak egy generációt! így a ti gyereketeknek könnyen lehet baja, érdemes lenne genetikus hoz elmenni nem csak neked párodnak főként!
2013. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
1-es vagyok. Nem értem miért lettem leszavazva. Van esély hogy probléma lesz a gyerekkel, és igenis gusztustalan mikor testvérek kötnek házasságot és még gyermeket is vállalnak, nem gondolva a következményekre, amelyek vonatkoznak a saját és a későbbi utódokra is. Ez aztán a felelősségteljes gyermekvállalás. Szerintetek ez a normális?
2013. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Azért én nehezen hiszem el, hogy a szülők édestestvérek. Én 45 éves vagyok, és az én gyerekkorom idején is törvénybe ütköző volt a vérfertőzés. .Ahogy ma is büntetendő..
2013. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
De lehet! Egy csomó dolog úgy öröklődik, hogy kimarad egy generáció, tehát az unoka örököl. (A véleményem most mellékes, de szörnyű, hogy ilyen megtörténhet...)
2013. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

De sajnos édestestvérek. Én is és a párom is nem rég tudtuk meg, így ő eddigi élete során hazugságban élt. Drága anyuka titkolta.. Persze volt hasonlóság közte és az 'testvérapuka' közt, de gondoltam én (főképp), hogy egy család, miért ne lehetne hasonlóság?

Nagyon aggaszt ez a dolog..

2013. aug. 27. 21:24
 10/24 Babeli Zurzavar ***** válasza:
87%
a csaladunk egyik agan unokatestverek alkottak egy part, sem a gyerekuknek sem az unokaiknak nem lett baja, azonban a dedunokaik lakpz-fruktoz-glukoz allergiasok (ikrek) es a genetikai tanacsadason mondtak, hogy nagy esellyel verfertozes miatt alakult ugy az eletuk, hogy a fenti betegsegeik miatt gyakorlatoilag semmit nem ehetnek, ihatnak... mindenkepp keressetek szakembert, az ordog nem alszik es felelos szulok leven nem csak a gyerekeitekre hanem az unokaitokra es azok leszarmazottaira is gondolnotok kell!
2013. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!