Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Katolikus keresztelon a...

Katolikus keresztelon a keresztanya vagy az edesanya tartja a babat? Ki viszi be a templomba es ki hozza ki? Van-e erre egy szabaly?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én keresztfiam keresztelőjén a keresztapa (a férjem) tartotta a babát. (Én tartottam volna, ha a 7 hónapos pocakomtól elfért volna). Az egész szertartás alatt végig nálunk volt a pici. A mi ölünkben ült. Tehát a keresztszülőkében. Kivinni már bárki viheti, az már nem annyira szervesen a szertartás része, de bevinni megintcsak a keresztszülő vitte.
2009. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én babám másfél hónapos volt a keresztelőjén. tesóm volt a ker.apa. én tartottam a babát, mert öcsém akkor még nem merte fogni a picit. nem volt gyakorlata benne hogyan kell fogni egy csecsemőt
2009. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk a húgom (keresztanya) tartotta a babánkat a keresztelo alatt. Egyébként a férjem vitte be, és hozta ki
2009. nov. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom erre nincs szabály. Sok függ attól is, hogy mennyi idős a baba és hogy milyen kedve van. Nálunk 5 hónaposan volt a keresztelője a lányomnak, a keresztanyja kezében volt a szertartás alatt, de hogy ki vitte be és hozta ki, azt már nem tudom.
2009. nov. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2009. nov. 12. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!