Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te aggódnál ha egy internetes...

Te aggódnál ha egy internetes teszt alapján 2 éves gyermekedre az jönne, hogy hiperaktív?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 19:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
attól függ, hogy előtte bennem felmerült-e, hogy azok és milyen teszt volt, milyen oldalon találtam
2013. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Az ok a tesztek semmire se jók. Ha aggódnek amiatt, hogy esetleg hiperaktív a gyerekem, akkor orvoshoz vinném.
2013. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
melyik teszt volt?kivánchsi lennék nálunk mit hozna ki...
2013. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Az internetes tesztek a LEHETÖSÉGET tesztelik, ha az sszerint lehetséges, hogy a gyereknek ez a problémája, akkor MINDEN ESETBEN az orvossal kell beszélni, aki elküldi szakemerhez, ahol MEGBÍZHATÓ teszteket végeznek vele.


De ha felmerült benned a gyanu, akkor mindenképpen érdemes utánajárni, mert kisgyerekkorban jól terápiálható, késöbb viszont több probléma lehet belöle.

2013. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem kell minden netes tesztben megbízni, főleg nem úgy, hogy 2013-at írunk, és sajnos ma minden gyereket elkönyvelnek hiperaktívnak, aki 3 percig nem tud megülni a fenekén... :/
2013. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Azon aggódnék, ha ilyesmin aggódnék.....:)
2013. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Egy 2 éves gyerek esetében biztos nem aggódnék. Ilyenkor az a normális, ha nem bír nyugton maradni, minden érdekli, mindent meg akar fogni, ki akar próbálni, mindenre felmászik, és a veszélyérzete sem tökéletes még. A dackorszak miatt a szófogadatlanság sem mérvadó, vagy hogy látszólag nem is érdekli, hogy rá van szólva, mert ilyenkor még amit a fejükbe vesznek, azt véghez akarják vinni. Ha a figyelmével nagy gondok vannak, akkor valószínűbb, hogy inkább egy hallásvizsgálatra vinném, ha az negatív, akkor esetleg elvinném egy gyógypedagógushoz egy felmérésre, hogy vajon mennyire jó a beszédértése (vagy van-e más probléma), de ilyen esetben már a beszédfejlődéssel is gondok akadnának, még mindig nem a hiperaktivitásra gyanakodnék :)
2013. okt. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Hiperaktivitásról 3 éves kor alatt nem beszélhetünk. A szakemberek már vitatkoznak azon, hogy utána egyáltalán beszélhetünk-e róla, vagy csak szimplán elhanyagolt/túl ingerelt gyerek szindrómáról van-e szó. Az mindenesetre biztos, hogy rengetegszer diagnosztizálnak tévesen hiperaktivitást, és sajnos gyógyszeresen is kezelik ezeket a gyerekeket, mert egyszerűbb leszedálni őket, mint megkeresni a probléma gyökerét.

De mindezektől függetlenül egy ilyen teszt mindenképpen egy óriási átverés, egyértelmű, hogy nem hozzáértők készítették, már csak azért sem, amit az előbb írtam, hogy ilyen korban nincs olyan, hogy hiperaktivitás.

2013. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

A gekkonet-es tesztről van szó? Kíváncsiságból én is kitöltöttem, pedig előtte soha nem fordult meg a fejemben, hogy hiperaktív a 20 hónapos kisfiam. Az eredmény a következő: valószínűleg hiperaktív.

A gyerekemet egyébként vizsgálta pszichológus, nem emiatt, hanem mert kis súllyal született, és ezért kötelező volt a neurológiai kontroll, aminek része volt a pszichológiai vizsgálat is 1 és másfél éves korban. A szakemberek szerint teljesen rendben van a gyerekem, és szerintem is. Kisbabaként nagyon "jó" baba volt, persze igényelte a törődést, a közelségünket, de ezt teljesen normálisnak tartom, minden kisbaba így működik, ha nem fojtják el csírájában a természetes szükségleteit. Mostanában kicsit nehezebb vele, akaratos, örökmozgó, igazi energiabomba, de ebben sincs semmi kóros, életkori sajátosság.

Teljesen egyértelmű a gekkos teszt célja: vidd a teljesen egészséges gyerekedet mindenféle fejlesztésre, kezelésre hozzájuk súlyos pénzekért.

2013. okt. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen Gekko-s!

Annyi előzményünk van,hogy nagyon hipotón baba volt, jártunk kezelésre. A férjem szerint még ezért ügyetlen.

Na de inkább bepötyögöm ide,hogy melyik kérdésre, milyen válaszokat adtam!


Ja, én nem tettem itt most különbséget a nagyon igaz és az igaz között! Az igaz is nagyon igaz! :)


Csecsemőként sokat és vigasztalhatatlanul sírt

nem igaz


Nem kúszott

nem igaz, de később


Nem mászott

nem igaz, de később


Szinte nem is járt, hanem azonnal „futni” kezdett

nem igaz


Nehezen, vagy egyáltalán nem alakult ki a napi ritmusa (alvás, evés)

többé-kevésbé igaz


Mozgása összerendezetlen

nagyon igaz


Állandóan rohangál, ugrál, felmászik mindenhova

többé-kevésbé igaz (a felmászkálás nem igaz)


Vakmerő, nem fél semmitől, nincs veszélyérzete

többé-kevésbé igaz


Gyakran megsérül

igaz


Úgy tűnik, nem figyel, amikor beszélnek hozzá

nem igaz


Nehezen követi az utasításokat

ne itt elakadtam, mert az utasításokat megérti, hogy pl. tedd le a valamit, csak,ha nem akarja,akkor nem fogad szót


Nehezen fogadja el a szabályokat

igaz


Nehezen csatlakozik a társaihoz

nem igaz


Figyelme csapong, könnyen elterelődik

nem igaz


Nehezen tud egyhelyben ülni, állandóan nyüzsög

nagyon igaz


Nem tud kivárni, azonnal akar mindent

többé-kevésbé igaz


Hamar ráun a játékokra és gyakran váltogatja őket

igaz


Ha valamilyen kívánsága nem teljesül azonnal,

indulatosan reagál (agresszió, sírás, dühroham)

nem ennyire, de hisztizik


Szeret középpontban lenni

többé-kevésbé igaz


Állandóan csacsog, „be nem áll a szája”

igaz


Nem lehet egyedül hagyni, igényli a felügyeletet

többé-kevésbé igaz


Szívesen segít az otthoni munkákban, segítőkész

igaz


Jószvű

igaz


Nem szeret rajzolni

igaz


Sokszor veszíti el a játékait

itt sem tudtam mit írni, mert ő még ugye nagyon egyedül sehova sem megy, a házban meg nem lehet igazán elhagyni egy játékot, de akkor legyen többé-kevésbé igaz!


Na ez alapján jött ki,hogy hiperaktív!

Azért merült fel bennem a gyanú egyébként, mert tényleg elég túlmozgásos. Amikor eszik, akkor is nehéz nyugton maradnia!

Nem is eszik jól, valahol olvastam,hogy ez is tünet lehet. Éjjel sem alszik túl jól!

Csak nem tudom,hogy ezek mennyire jellemzőek egy átlagos kétévesre!

2013. okt. 25. 06:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!