Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen önző típusnak, mint én...

Ilyen önző típusnak, mint én vagyok, való gyerek?

Figyelt kérdés

Egész életemben azt tartottam elsődleges szempontnak, hogy nekem mi a jó. Nem igazán hoztam áldozatot a körülöttem élőkért, ha ők akartak valamit, de én nem, akkor általában nem tettem.

Pl párom ment volna valahova kirándulni, de nekem nem volt kedvem, akkor nem mentem. Vagy segíteni kellett volna a szüleimnek, de nem volt hozzá kedvem, akkor nem tettem.


Ha lesz gyerekem, akkor megváltozok és ő lesz az első? Nyilván nem arról van szó, hogyha nincs kedvem, akkor nem etetem meg, hanem hogy nem viszem ki a játszótérre, stb.


2013. okt. 25. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Mert ha még tini, vagy a huszas éveid elején jársz, akkor talán még változhatsz. Hozzáállás és akaraterő kérdése, hogy meg tudsz-e változni.
2013. okt. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem való, igen. Már csak terápiás jelleggel is: a gyerek olyan szerelem, aki mindig fölülírja az önérdeket. Azt fogod megtapasztalni, hogy neked akkor lesz jó, ha vele/velük minden rendben van.
2013. okt. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
23 vagyok és a jövő évre tervezzük a babát. Én szeretném őt nagyon, de félek, hogy rossz anya lennék.
2013. okt. 25. 07:47
 4/10 anonim ***** válasza:
én is ilyen voltam,de mikor már a pocimba volt,kezdtem megváltozni :) most ő az első :)
2013. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, ez változik. Olyan szempontból nem feltétlenül változik az ember, hogy aki nem érzelmeskedő típus, az szülés után sem fog "ősanya" lenni, nem kezd el többesszámban beszélni és nem becézi a szavakat (tejci, fogacska, kis szeme, pocika, babuka, stb).

De az úgynevezett felelősségtudat tényleg megnő, természetessé válik, hogy mindkettőtök igénye (tied és a gyereké) fontos.


Te nem fogsz háttérbe szorulni (ehhez kell egy alapvetően szolgalelkű személyiségtípus), hanem össze fogod hangolni optimálisra.

2013. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Te változtathatsz rajta,mivel tudod,hogy önző vagy és nem jó amit teszel.Minimális úgymond önzés kell legyen az emberben,mert különben abban megy tönkre,hogy állandóan másokat tart magánál előbbre.Nekem van egy fiam és bizony van hogy nincs kedvem kivinni a játszótérre ahol,úgysem játszik,csak elrohangál, vagy nyafog,hogy hogy vigyem meg vegyem fel,mert Ő nem tud sétálni ez most épp egy ilyen időszak,és bizony van,hogy ezért nem viszem ki,hanem inkább bent játszom vele.Vagy van,hogy nincs kedvem sütit sütni,de a párom szeretné,de ha egyszerűen nincs akkor nem állok neki,mert muszájból nem lesz olyan jó.Pedig hidd el elég önzetlen vagyok,néha túlságosan is többet foglalkozok mással,mint magammal,és lelkileg bizony megvisel,hogy aki nekem fontos annak jó legyen.tehát szerintem egy kicsit úgyis változni fogsz ha úgy érzed hogy csak magaddal vagy elfoglalva akkor változtass kicsit de teljesen ne tedd magad a háttérbe,azért se,hogy a gyereked tanulja meg anya nem csak érte él,anyának vannak szükségletei,vannak rosszabb napjai,anya nem csak egy robot aki kiszolgál bármikor,bármivel amikor csak akarja.
2013. okt. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bocsi elküldte,szóval ne legyél a gyerek alárendelve,sok anyuka átesik a ló túloldalára,de egy egészséges személyiség megtalálja az aranyközéputat,azt azért hozzáteszem,én nem vagyok szerelmes a gyerekembe,sose éreztem,hogy mi egyek vagyunk,ezért valaki szemébe önzőnek tűnhetek,hogy pl megiszom a kávémat én nem hagyom,hogy a gyerek közbe ugráltasson
2013. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tudod hány szülő volt iylen a agyerek elött? rengetg. Aztán amikor szülők lesznek azok a dolgok amig addig fontosak voltak már egyáltalán nem lesznek azok és nem is fogod érteni hogy lehettél ilyen. Viszont az fontos hogy akkor vállalj csak ilyen fiatalaon gyereket ha már érzed az anyai ösztönt. Sokaknál csak késöbb jön elő. Ha ez nincs meg sokkal nagyobb tehernek fogod megélni a kellemetelenségeket mint akkor ha már minden vágyad egy kisbaba.
2013. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Változni fogsz- biztos, ha gyereked lesz, muszáj is lesz.

Mert a saját kényelmed miatt nem csinálhatod majd meg vele, hogy pl nem állsz fel megetetni, vagy kicserélni a pelenkáját.

Ha a kisbabád megtanít arra, hogy nem csak te vagy a világon és főleg nem te vagy a világ közepe, akkor talán elmúlik az önzőséged, és talán ilyen hálátlan sem leszel már, hogy a szüleidnek sem segítesz!

Majd jobban értékeled őket is, mert megtanulod azt is, hogy amit te a gyerekedért teszel, azt tették ők is érted! Ne legyél hálátlan velük sem- és a gyerekeddel sem!!

Ha már itt tartasz, hogy akasz gyereket, az már jó jel, hidd el!!

2013. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem már az azt mutatja, hogy jó anya leszel, hogy ezt így végiggondolod, kijelented maga
2013. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!