Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok babát apa nélkül?

Vállalnátok babát apa nélkül?

Figyelt kérdés
Felnevelnétek úgy egy gyermeket, ha tudnátok, hogy az apja elhagy,máshoz megy, nem vállalja fel stb...? Persze családi segítség van (nem anyagilag), de attól még a gyereknek nem lesz apja...Kíváncsi vagyok Ti hogyan vélekedtek erről.

2013. okt. 23. 21:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Hacsak nem tizenéves, vagy huszonpár éves vagyok, akkor megtartanám. Olyan 25 éves kortól már biztosan nem vetetném el, ha anyagilag tudom vállalni. A családom pedig mindig támogatna.
2013. okt. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%
Jövőbe senki sem lát, így elég furcsa kérdés.
2013. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Ha az élet ilyen szutuációba sodorna, mondjuk 24-25 évesen, első gyerek lenne, mit tennél?
2013. okt. 23. 21:19
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
en pont ilyen helyzetben megtartottam.Nehez volt,de nagyon jo.Es mar majdnem 5 eves...:)
2013. okt. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kerdezo!elozo vagyok,meg annyit 24 voltam...mindenkepp ugyanezt tennem.
2013. okt. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

Melyik stádiumban vagy? Nem mindegy!

Ha most lettél terhes 42 évesen, vagy még azt sem tudod ki lesz az apja és 15 éves vagy!!!

2013. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
A gyerek egészséges fejlődéséhez szüksége van apára, anyára. Persze, felnő apa nélkül is .
2013. okt. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
Míg nem voltak rendes párkapcsolataim és azt hittem soha nem is lesz, azt gondoltam majd leitatok valakit, hogy csináljon egy gyereket, mert baba után viszont vágytam (persze erről mit sem tudna a biológiai apa és nem is követelnék gyerektartást). Ma már belátom, ez butaság meg a férjem,- aki nem mellesleg szerető apa- nélkül nehezen boldogulnék mindenféle tekintetben. Meg aztán a gyerekeknek is szükségük van egy megfelelő apaképre. Persze, ha 42 évesen több évtizednyi próbálkozásra becsúszna, már másképp gondolkodnék , függetlenül az apajelölt álláspontjától.
2013. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 zabmester ***** válasza:
100%

Ilyen helyzetben voltam, nem bántam meg. Igaz, amikor teherbe estem, még nem tudtam, hogy ez lesz a helyzet, de már a terhességem alatt szétváltak útjaink.

Én nem éreztem azt, hogy most az valami szörnyűség, hogy a gyereknek "nincs apja", mert inkább az járt a fejemben, már ha gondoltam ilyesmire, hogy az, aki az apja, az jobb, ha nem is akar apaként részt venni az életében. Egyébként öt éves korára "lett apja", és ahogy a korábbi apanélküliséget, úgy ezt az új fejleményt is teljesen természetesen kezeltem, hiszen sosem terveztem úgy, hogy életem végéig egyedül leszek. Élete első öt évében a gyereknek az volt normális, hogy ketten vagyunk, hiszen nem voltak emlékei arról, hogy ez valaha is máshogy lett volna. Viszont beszélgettünk arról is, hogy más családokban ez hogyan van, meg hogy majd egyszer esetleg nálunk hogyan lesz. Aztán úgy lett :)

2013. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
Ha tudnám előre, hogy el fog hagyni, akkor biztos nem, teljesen mindegy, hogy hány éves vagyok. Egy barátnőm egyedül neveli a gyerekét, tudta, hogy soha nem lesz a fiúval hosszú távon együtt, mégis bevállalta. A kisgyerek rengeteget sír, hogy neki nincs apukája...A szívem szakadna meg, ha ezt nekem kéne átélnem.
2013. okt. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!