Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyagi okok miatt nem vállalné...

Anyagi okok miatt nem vállalnék-nevelnék gyereket ebben az országban. Szerintetek én vagyok az oka hogy nem lesz nyugdíjatok?

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 15:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon aki egyet vállal azok még önmagukat sem reprodukálják, akkor mindenkinek minim 3 gyerek kellene.
2013. okt. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az oka,hogy nem lesz nyugdíj az az,hogy aki vállal,azoknak jó része csak a segélyekre vállal,azok gyerekei kis számmal fognak csak dolgozni,a többség a segélyt fogja felvenni,mi meg nem kapjuk meg a kis-nyugdíjjat. Jó lenne a népesség csökkenést vissza szorítani, és a "magyar oldalra billenteni a mérleget",de én nem kövezhetek meg senkit azért,mert nem szeretne akár milyen okból kifolyólag gyermeket! úgy gondolom,a gyermekvállalás mindenkinek a magánügye!
2013. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem borítani kellene az egész felosztó-kiróvó nyugdíjrendszert, sőt, borítva is lesz, mert egyre kevésbé tudja fenntartani magát. (Egyébként ezt az átlagéletkor FELETTI életkort elérők éhenhalástól megmentésére tervezték eredetileg!)

A jövő az öngondoskodásban van.

2013. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Így van.

0-1 gyerek: csökken a népesség,

2 gyerek: reprodukálod magad,

3 vagy több gyerek: nő a népesség általad.


Ha jól tudom a statisztika szerint most 1,7 gyerek átlagosan, tehát fogyunk.

2013. okt. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nos én nem vádolok senkit,azért nem lesz nyugdíj,mert nem sok pénz van az országban,és mert elöregedett a társadalom,nem csak itt egész Európában,néhány éven belül rengeteg nyugdíjas lesz,és képtelenség lesz Őket eltartani,engem aztán nagyon nem érdekel ki mennyi gyereket szül,vagy szül-e egyátalán,így vagy úgy felborul ez a rendszer,mert életképtelen.
2013. okt. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A nyugdíj azért gáz, mert ma az országban a legtöbb vállalkozó bejelenti a dolgozóját jó esetben 4 órára, minimál bérre. A többit adja kézbe, zsebből. A feketén dolgozók is igen sokan vannak. Így ez a réteg nem adózik, vagy lényegesen kevesebb adót fizet be az államnak, amiből fizetni kellene a mai nyugdíjakat pl.
2013. okt. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!