Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális vagyok,4. gyereket...

Normális vagyok,4. gyereket vállalnék mert lányt is szeretnénk?

Figyelt kérdés
Nem azt mondom hogy CSAk KIzárólag a neme motivál, de úgy érzem hogy még "várakozik" egy kislány ránk. A 3 gyerekünk is még elég kicsi és igen, nehéz őket ketten a férjemmel, fáradt is vagyok, kimerült sok éve nem aludtam át egy éjjelt se, de 36 éves vagyok, már nincs sok időm (az utolsó 2 gyermekünk több mint 1 év alatt sikerült peteérési problémáim voltak/vannak). Vagy mostanában bevállaljuk, vagy nem lesz több. Örökbefogadáson is gondolkoztam, de a férjem arról hallani sem akar (most). Most hogy kicsit nagyobbak már a gyerekek, kicsit jobban lenne időnk talán egymásra meg kicsit fellélegezhetnénk (mivel gyakorlatilag közel 6-7 éve csak nem alszunk-szoptatok-pelenkázunk-ringatunk-altatunk-babázunk). Anyagi helyzetünk az autónk hiteles, még vagy 5 évig de ebben amúgy 4 gyerekkel nem férnénk el így le kéne cserélni. Házunkon hitel 8 év múlva jár le (de ez forintos legalább).A férjem fizetése több így a 3 gyerekkel, de a 4el már tovább nem növekedik az adókedvezmény miatt hanem ugyanennyi lesz. Ti mit tennétek?
2012. febr. 14. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hallgass a szívedre!Teljesen normális vagy.Csak hát az anyagi,mert úgye az fontos.Nekem 4 gyerekem van.2 lány s 2 fiú.Először a lányok jöttek 14,11 évesek aztán a fiúk 9,2 évesek.A harmadik után éreztem úgy,hogy mégegy kisfiú jöl jönne.És tessék az is lett.Sajnos a lakás már nekünk is kicsi,mert 3 szobás,de idővel remélem el tudunk költözni.Sajnos volt egy autóhitelünk is,amit elloptak,hiába volt rajta casco még nekünk kellett 1 milliót kifizetni.Szörnyű 22 hónapon mentünk keresztül 4 gyerek mellett,mert csak nyögtük az adósságot.De azért jó,hogy vannak.Neked pedig fel a fejjel s HAJRÁ!!!!!!!!

Mert tudod ketyeg a biológia óra!


4 gyerkőc anyukája

2012. febr. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok a válaszokra. 3 lányom van 36 éves vagyok.Gondolkodom én is....:D
2012. febr. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Én 36 leszek októberbe!
2012. febr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

És téged mi tart vissza második válaszoló ha meg szabad kérdezni? Én egyrészről érzem hogy energiáim kimerülőben vannak szóval nem lenne egyszerű valahonnan még előrántani plusz energiákat, de úgy érzem lemaradok valamiről amit aztán bánni fogok.

A férjem véleménye az hogy ő is mindig szeretett volna egy kislányt de ha nem lesz az se olyan nagy baj, de megérti hogy nekem ez fontos és szeretnék. Nehéz a helyzet manapság és nem is látom igazán mi felé haladunk, az ország, a gazdaság, hogy ez a leépülés kezdete csak csak egy jó nagy gödör, nem tudom megítélni, nem vagyok szakember. Csak a saját bőrünkön tapasztaljuk a dolgokat. Hogy egyre többet hagyok ott a boltban, és ahogy nőnek a fiúk, úgy van egyre több plusz kiadás, sportra jár 2 ebből 1 fizetős, egy ovis kereteken belül van az még szerencsére nem fizetős. (de gondolom később mind3 nak az lesz) nem beszélek a különórákról, vagy osztály kirándulás stb. Most még a legnagyobbam is kicsi, de ha nagyobbak lesznek, gondolom nem a szomszéd erdőbe meg egy napos állatkertbe fognak kirándulni hanem egyre messzebb, egyre drágábbért. Szóval olyan sok minden jöhet, előre nem is látom mibe kerülhet.

Ugyanakkor egy kicsi gyerek pár évig nem kerül többe, ahol jut 3nak jut egy pici 4-nek is.

2012. febr. 14. 09:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy van. Három fiú és a legkisebb kislány. Igaz mi nem terveztük a negyediket. Bár évekkel ezeklőtt egyszer mondtam a páromnak, hogy én érzem, hogy van még egy lányunk valahol. Nem tudom hol, mert én már nem szülök többet, de mégis ezt érzem. Aztán talán két évre rá várandós lettem. Elhűltem, mert már jólesett, hogy kicsit fellélegezhettem. A legkisebb is oviba járt már kényelmesebben elvégeztem a napi teendőket, túl voltunk a nagyon beteges időszakokon és már a férjemmel közös estékhez volt energiám (meg is lett az eredménye ;)). Anyagilag sem álltunk fényesen, előtte talált a férjem munkát több hónapos munkanélküliség után. Először azt hittem klimaxszolok, így 38 évesen XD. Szóval elhűltem, hogy babás vagyok. Viszont meg sem fordult a fejünkben, hogy elvetessük. Lélekben rákészültem egy kisfiúra. Aztán amikor amniocentézisen kiderült, hogy kislány, bőgtem mint a gyerekek. Sajnos sokat voltam kórházba, de megérte. Strapás volt akkor (mivel semmilyen segítségünk nincs) és most is nagyon strapás, de nem bántuk meg. A bátyók is imádják a húgit mi meg olvadunk tőle. Én ezt tettem. A kislányom most 10 hónapos.
2012. febr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez a második házasságom. Az elsőből van a 2 nagy lány ,a 3. kicsi lány a közös. Mindig szerettem volna egy kisfiút is. Az anyagiak annyira nem aggasztanak hisz ahol már van 3 ott a negyedik is elfér. Hitel minimális a lakáson. Kocsi hitelmentes ,munkánk mindkettőnknek van. Lakás van ,de egy házcsere szükséges lenne ahol több szoba van. Viszont ott pótolni kéne hitelből és az ingatlanpiac nem a legrózsásabb helyzetben van. Ha egy-két éven belül a lakás megoldódna talán bele is vágnánk,hátha csak jönne már egy kisfiú is...:D
2012. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jaj kedves 5ös de szép történet :)) Én is annyira bízom benne hogy sikerülhetne kislány, azt hiszem én is sírnék az uh-n :)) Pont így lenne nekünk is amúgy mivel a nagyok 7,5 és 2.5 évesek. A legkisebb most szept. megy oviba. Ha egy év alatt összejönne a kistesó (és akkor pozitívan állok hozzá) akkor is közel 4 lenne a legkisebbem, a nagyobbak pedig 6.5 és 8.5...
2012. febr. 14. 09:54
 8/13 anonim ***** válasza:
a második voltam..
2012. febr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
én csak annyit javasolnék, hogy a mostani juttatásoktól elvonatkoztatva is gondoljátok végig, hogy bírnátok-e anyagilag. sose tudhatjátok, hogy meddig lesz és milyen összeggel adókedvezmény, családi pótlék, különböző nagycsaládos kedvezmények. érted mit akarok mondani? ha máról holnapra mind megszűnne, akkor is bírnátok?
2012. febr. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen ez jogos. Hát ha a családi pótlék egy az egyben megszűnne akkor nem. A családi adókedvezmény nélkül valószínűleg igen hiszen korábban is bírtuk nélküle, azzal úgy számolok mindig mint PLUSZAL. A családi pótlék nagyobb érvágás lenne főleg a kettő együtt meg már egy fizetésnyi összeg...
2012. febr. 14. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!