Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha én egy szőke kékszemű...

Ha én egy szőke kékszemű kislányt akarok akkor az csak úgy jöhet össze hogy szőke kékszemű az anyja?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Te szőke kék szemű vagy?

Egyébként meg hasonlíthat a nagyszülőkre szépszülőkre akár kire ezzel nem lehet számolni.

2013. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Barna haju es szemu no vagyok. A lanyom kek szemu es szoke haju. Inkabb arra koncentralj hogy komplikacio mentes terhesseged legyen es egeszseges babad szulessen.
2013. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Meg különben is kis korba elég sok szőke gyerek van és ha pár év múlva bebarnul a haja akkor mit csinálnál?
2013. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Barnahajú, barnaszemű szülők vagyunk. A kislányunk szőke, kékszemű :)) Nem, nem cserélték el a kórházban, mert amúgy nagyon hasonlít ránk! :D
2013. nov. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én zöld szemű barna hajú anyuka vagyok , férjem kék szemű és szőke hajú.


Kislányunk szőke hajú, zöld szemű, kis fiunk szőke hajú, kék szemű. :)


De hasonlíthat igen a nagyszülőkre is a gyerek.

Nálunk pont így jött ki hogy ránk hasonltanak szem színre és hajra :).

2013. nov. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Amíg a legfontosabb kérdés a leendő gyermekeddel kapcsolatosan, hogy milyen színű a haja, a szeme, addig inkább ne is akarj gyereket, mert nem vagy rá érett.

És akkor sem biztos, hogy szőke, kék szemű gyereked lesz, ha az anyja szőke, kék szemű lesz. Nekem pl a kisebbik fiam tejfel szőke hajú, pedig a jelenleg élő rokonok közül senki sem szőke. Dédszülőktől örökölhette.

2013. nov. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak teljesen igaza van .
2013. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tudod van az a mondás, hogy "hetedíziglen..."

Tehát számolj vissza 7 generációt, ezen belül bárkitől bármit örökölhet a gyerek mindkét vonalon, külső és belső tulajdonságot egyaránt.

Barátainknál van épp egy ilyen eset, hogy apa-anya, és mindkét oldalon mind a négy nagyszülő barna hajú barna szemű, sötét színkomplexiójú, kreolos kicsit, és az egyik gyerekük szőke, kék szemű és világos bőrű, közben az arcvonásai nagyon hasonlítanak a szülőkre.

2013. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A genetika olyan mint egy pakli kártya ugyanaból a pakliból kapsz mint a szülő a dédszülő de hogy milyen kombinációban az kiszámithatlan.
2013. nov. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy neked milyen a szem- és hajszíned, mert ez sem mindegy. Két kék szeműnek csak kék szemű gyermeke lehet. Ha az egyik kék, a másik barna, akkor csak barna lehet, mert a barna dominánsan öröklődik. Ha mindkettőnek barna, akkor barna vagy kék - akkor lehet kék, ha a felmenők között vannak kék szeműek. Gondolom a hajnál is ugyanez az öröklődés menete. Egyébként meg az lesz a legtökéletesebb gyermek a szülő számára, akit "kap". Azt a gyereket fogja szeretni, még akkor is, ha barna hajú és szemű!
2013. nov. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!