Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti gyerekkorotokban mit...

Ti gyerekkorotokban mit kaptatok "mikulásra" általában, és most mit vesztek a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
Én általában valami csokit, diót, mogyorót, mandarint, banánt, narancsot vagy ilyesmit kaptam. Annak a gyümölcsnek mindig más íze volt, mint a "sima boltinak". Most szembesültem vele, hogy milyen sok helyre jár nagy ajándékkal a Mikulás. Ahol így van, ott gyerekként is nagy ajándékok jöttek? Ha nem, mi változott? Miért van erre szükség ma? Én, úgy emlékszem, mindig boldog voltam a narancsommal és a virgáccsal.

2013. nov. 9. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi mindig egy csomó édességet kaptunk. Ilyen standard mikulás csomagot. Nagyon örültünk neki.
2013. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kaptam: narancs, dió, virgács, ádventi naptár, szaloncukor, csoki télapó

Amit agyerek kap: csoki mikulás (márkás), narancs vagy mandarin, egyéb csokik , a legdrágább max egy pár zokni vagy ilyesmi, kb. 1000Ft amit mikulási ajándékra költünk. Illetve sütök az nap süteményt.

2013. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyémek sem kapnak nagy dolgot Mikulásra, csak csokit és gyümölcsöt, ahogy mi is annak idején. Pedig egyébként gyakran kapnak ezt-azt, pl. átlag minden hónapban egy mesekönyvet, de megbeszéltük, hogy a decemberi mesekönyvet nem a Mikulás fogja hozni, úgymond nem az ő dolga ez.
2013. nov. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Adventi naptárat és mikulás csomagot kaptam gyerekként.


Kislányom 3 éves múlt, neki csinálunk adventi naptárat, és idén pl. Mikulásra egy Kisvakondos nyomdát kap. Tavaly egy Mikulás sapit és egy kis plüss (200 ft-os) macit kapott.

2013. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Édességet,narancsot mogyoró valami apró játékot ilyesmit.Puzzlet veszek idén fiamnak egy kis csokival.
2013. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Múltkor beszélgettem pár anyukával, akiknél ovis és iskolás gyerekek is vannak, és nagyon tanácstalanok voltak, hogy mi legyen, mert ők is kis csomagot szoktak adni, de a csoport- és osztálytársak minimum legót kapnak. A gyerekeik pedig minden évben csalódottak. De ezek szerint ez valami itteni jellegzetesség lehet.
2013. nov. 9. 18:44
 7/10 anonim válasza:

Én a testvéremmel csokit és gyümölcsöket kaptam. Egyetlen alkalom volt, amikor egy videót kaptunk, de ezt inkább az egész család kapta.


Nekem még nincs gyerekem, de biztos, hogy én is csokit és gyümölcsöt adok majd nekik, mert a mikulás szerintem nem arról szól, hogy minél drágább ajándékokat adjunk.

Legfeljebb a csokin és a gyümölcsön kívül olyan dolgot adnék nekik, amik a mikuláshoz kapcsolódnak, pl. mikulás- rénszarvas figura és hasonlók.

2013. nov. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi a megszokott mikulas csomagon kivul adventi naptarat,foglalkoztato konyvet es kreativ dolgokat kaptunk amik segitsegevel karacsonyi diszeket es ajandekokat keszithettunk a hugommal.

Amikor kisebbek voltunk jatekokra is emlekszek.

Mi nem szoktunk mikulasozni mert kulfoldon elunk es itt sajnos nem szokas,masreszt a ferjem szulinapjaval es a fiam nevnapjaval esik egybe.

Amikor kisebb volt a fiam mikulasoztunk,de miota ovis lett ugy dontottem inkabb nem zavarom ossze ha a tobbi gyerektol ugyis azt hallana,hogy ilyen nincs.

2013. nov. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én olyan régen voltam kisgyerek,hogy akkor a narancs és banán luxus volt.Nagyon örültem,amikor megehettem egy egész narancsot.

Adventi naptár,kicsi mikulás.zokni,vagy harisnya.Ezt kapják a nagyok.

Kicsinek,egy 400ft-os zenélős telefont cukorkával vettem,mellé adventi naptár,mikulás,dió,mogyoró alufóliába csomagolva.

2013. nov. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi mindig mikuláscsomagot kaptunk,amiben volt mikulás,szaloncukor,kisebb figura,csokiszelet,franciadrazsé vagy dunakavics,mandarin és kindertojás. S mellé sokszor kaptunk a mikus 3 db-os kindertojást s persze virgácsot.


Gyerkőceim 4 és 2 évesek.

2011-ben lánykám 2-3 csomagot kapott a családtól összesen.Tavaly Itthon 2-2 csomagot kaptak és a mamánál jött a mikulás és ott is kaptak csomagokat.

Idén a nővéremtől a mikucsomagba vagy mellé kapnak pici ajándékot. A lányom LPS figurát a fiam kisautót.

Én úgy gondoltam,hogy kapnak édességet,de csak minőségit,így kevesebbet kapnak,de az óccsójánosokból nem kérek többet. Iszonyat,még sütibe se jó :(

És kapnak hozzá valami mikulással kapcsolatos plüsst vagy vmit,de nem nagy dolgot.

Adventi naptárat tavaly együtt csináltuk és apró csokikat kaptak,de idén már mini ujjbábokat is rakok nekik bele és pici apró dolgokat,de nem legót és társait és főleg nem a mostani trendi legós adventi naptárat. Legyen meg a varázsa a dolognak! :)

2013. nov. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!