Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért azt mondják, hogy...

Miért azt mondják, hogy valaki "terhes"?

Figyelt kérdés
Utálom ezt a kifejezést. Egy nő nem terhes, hanem várandós vagy áldott állapotban van. Mondjuk 16 vagyok és nincs gyerekem, de idegesítő ha ezt mondják. Szerintem egy gyerek nem teher. Ha valaki mégis így gondolja akkor nem kell gyereket vállalni. Hogyan alakult ki egyáltalán ez a kifejezés? Ti használjátok?

2013. nov. 9. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem használjuk. A férjemet is kifejezetten irritálja ez a szó. :)
2013. nov. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2 hete szultem elso gyermekem, aki szerelmem es eletem ertelme lett. Sportos testalkat vagyok es egeszseges terhessegem volt (nem gyotort hanyas, viszketes, vizesedes, toxemia, terhessegi cukorbetegseg stb), de a vege igy is "terhes" volt. Es ha ott leszel, Te is rajossz majd, miert. Tehat a szo eredete azert osszefugg a valosaggal, meg akkor is, ha ezt a terhet a nok/anyak onkent vallaljak, mert megeri. A masik ket kifejezes valoban szebb, de a nyelvhasznalat soran altalanos ervenyu a sporolas elve, vagyis, a rovidebb, konnyebben kimondhato alakot reszesiti elonyben a nyelvhasznalo. Ha a "szebb" kifejezes lenne az egyszerubb, az lenne a kozkeletu, de tortenetesen nem igy van...
2013. nov. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy csak a magyar nyelvben létezik olyan kifejezés, hogy "terhes", a többi nyelvterületen nem hozzák összefüggésbe a várandósságot a "teher" szóval.

Nekem egyszer sem volt terhes, a végén sem. Az elején volt rossz a hányingertől. Szoktam használni ezt a kifejezést, mert egyszerűen ez jön a számra, de ha elgondolkozom rajta, nekem sem tetszik a megfogalmazás.

2013. nov. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem 4 van'
2013. nov. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
majd ha te is hordasz majd egy gyermeket a szíved alatt 9 hónapig, megkérdezlek újra. mikor percenként pisilni jársz, zsibbadsz, nem tudsz aludni, vizesedik a lábad, hánysz, magas a vérnyomásod,a cipőfűződ csak akkor van bekötve, ha a segít a férjed, 10 méterenként meg kell állnod szuszogni, leszakad a derekad, lerúgja a vesédet a kis lakód, és ég hosszan sorolhatnám... nos teher. édes, de teher. és amikor már a 41. hétben vagy, bármit megadnál, h. kibújjon. lépcsőzöl, tonicot iszol, szexelsz, hiába a kisujjad sem kívánja... stb.
2013. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval nekem 4 van, 3-szor voltam terhes. Fizikailag kèpzeld, igenis megterhelö. A vègèn a has is teher, alig lehet töle mozogni, a hát, derék fájhat, semmi sem jò.


Tudom, nem kellett volna gyerekeket vállalnom, mert egy kis 16 èves nem érti meg, hogy a terhes szò fizikai állapotra utal, nem pedig arra, hogy lelkileg teher a gyerek.

2013. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Már sokszor sok helyen leírták, de akkor idézem én is:


"Kedves Kismamák!

Sajnálom, hogy nem ismerik a terhes szó jelentését. Ez a szó ugyanis nem terhet jelent. Sokkal szebb az eredete. Kazinczy nyelvújítása a tereh ősi magyar szónak, melynek jelentése: térben-időben kiterjedő gyönyörűség pl: “még nézni is tereh..”. Így a terhes nő jelentése: térben-időben kiteljesedő gyönyörűségben lévő."


Mindettől függetlenül engem a terhes kifejezés, még a teher szóból ered(ne) is, egyáltalán nem zavar. Az, hogy teher kihordani egy babát az nem hozzáállás vagy szeretet kérdése, hanem tény. Nekem könnyű és élvezetes terhességem volt, édes teher, de teher volt.


Attól hogy valaki ezt (f)elismeri nem rosszabb anya lesz, hanem realistább. A szülésre se mondja senki sem, hogy jó érzés, attól még, hogy egy kis csoda jhön a világra attól még rohadtul fáj.

2013. nov. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, mint itt páran, fiatal koromban én is így gondoltam, mint te, hogy ez milyen borzalmas kifejezés. Első babánkat várjuk, most már egyáltalán nem zavar, pedig egyelőre tényleg nem vészes a terhességem ahhoz képest, amit másoktól hallok, de azért tényleg megterhelő, fárasztó akkor is, ha örömmel várjuk a babánkat, és érte kibírom, de én sem mondanám, hogy ez egy csupa öröm időszak a testi vonatkozásban. A készülődés, várakozás persze nagy öröm, de a testi tünetek bizony tényleg terhesek.
2013. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd beszélgessünk el erről, ha már kihordtál egy gyereket.
2013. nov. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

én is ezt akartam írni,majd egy gyerekkel a pocakodban,olyan 37-38 hetesen tedd fel ugyanezt a kérdést..

A terhesség nem csak rózsaszín köd,meg cukiság,és igen használom a terhesség szót,annak ellenére,h szeretem,h nő bennem egy bébi...DE 8.héttől,kb. a 22-ig hánytam reggeltől délig kb..hozzászoksz,de nem kellemes..Olyan 22-23 hetesen becsípődött valami/nyom valamit a baba a gerincem környékén,néha mozdulni is alig bírok,volt már,h bőgtem a fájdalomtól(és hol van még a szülés,és az utolsó hetek),24 hetesen kiderült,h cukros lettem,diétáznom kell,számolni,h mennyi CH-t viszek be egy étkezéssel,meg van szabva,h mikor ehetek..A baba harántfekvésben fekszik bennem,ha ez nem változik,100%,h újra császározni kell,ha befordul csak olyan 60-70%,még csak 30 hetes vagyok,szóval bízom benne,h erre még van ideje..

Kb.40 hét egy terhesség,még 10 vissza van,amikor igazán nő is a kicsi bennem.

Emellett azt mondom,h én még szerencsés vagyok,mert ezek "apró"bosszúságok, ahhoz képest,h valakinek pl. baj van a babájával,vérzik,gyakran görcsöl,kórházban kell feküdnie.

Szóval ez csak egy szó,aminek van valóság alapja,de egyáltalán nem hiszem,h ekkora jelentőséget kell tulajdonítani neki,nem ettől függ,hogy mennyire várom azt,h megszülessen,és mekkora öröm lesz a második gyerek is,akárcsak az első..

2013. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!