Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen különleges, nem mindenn...

Milyen különleges, nem mindennapi, ritka, érdekes nevet adtatok a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Sok kritikát kaptok miatta?
2013. nov. 15. 12:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
A fiam neve Soma. Nem tudom átlagban ez mennyire gyakori, vagy nem, de itt közel s távolban abszolút nincs egy se. Igazából nem macerált emiatt senki, de nem is hagytam volna. Azóta mindenki elismerően bólint, hogy mennyire találó ez a név a fiamnak, és a nagyon ritka vezetéknevét is lágyítja ez az egyszerű név.
2013. nov. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Az én fiam Brúnó. Általában így megy:

- De aranyos! Hogy hívják?

- Brúnó.

- ... De miért?


Mikor egyszerre sokan szóltak be miatta az én számat is elhagyta egy-egy "Kutyát akartunk, de baba lett belőle" szintű poén, csak voltak páran, akik komolyan vették... Én nem bánom, hogy így hívják, illik rá ez a név.

2013. nov. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

Kedves második!

Csúcs vagy!!! :)))

Ismerek egy Szelinát, volt, aki rákérdezett, hogy "mi?", de nem kritizálta senki.

Ja, az oviban volt egy Véda nevű kislány, és amikor a lányom mesélte, hogy játszott a Védával, azt hittem, hogy a lányom rosszul hallotta, vagy vmi becenév :)

2013. nov. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Az öcsém Döme, senki nem szólta még meg a nevét. :)
2013. nov. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Bodza Regina..inkább tetszeni szokott az embereknek.

Szerintem jól fogadta a környezetünk...de őszintén szólva nem befolyásolta volna a döntésemet az sem,ha másoknak nem tetszik:)

2013. nov. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%

az én lányom Johanna (tudom hogy annyira nem különleges)

de sokan csodálkoztak vagy kiakadtak rajta. és főleg azt kérdezték,hogy:de miért nem Hanna..

2013. nov. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%
Az én lányom Hargita, ami bár nem gyakori név, de a tágabb családi környezetben ismert volt. Mióta megszületett, már 4 újabb ugyanilyen nevű kisbabát ismerülnk :)
2013. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Én kisfiam Örs, és mig pocakban volt mindenki furcsázta, csunyázta ezt a nevet, mióta megszületett mindenki gyönyörűzi.

Nekem és férjemnek is nagyon tetszett ez a név, számunkra különleges. Valami ritkább nevet szerettünk volna a fiunknak adni, nem MátéBence vagy valami hasonlót.

A másik ok, hogy ezt választottuk, hogy írtó jól hangzik a vezetéknevünkkel is! :)

2013. nov. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen ez nagyon ismerős szitu. Amikor még a pocakban van a baba mindenki leszólja, kritizálja a nevet, mihelyst tényleg megkapta azt a nevet a kicsi mindjárt tetszik az embereknek.

Szerintem nem lesz semmivel sem szebb az a név nekik, csak már nem merik az ember szemébe mondani a kritikát. :)

2013. nov. 17. 21:52
 10/17 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek egy Szebasztián nevű kisfiút. Eleinte nem tetszett a név, később megszoktam. Most már egész jónak tűnik, illik a kisfiúra. Aranyos gyerek.
2013. nov. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!