Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött kislánynak hogy...

Újszülött kislánynak hogy kell a nemiszervét tisztán tartani? Piros pöttyök jöttek ki a fenekén és a nuncusán.

Figyelt kérdés
Az elkerülhetetlen hogy kakis legyen. Törlőkendővel ki lehet törölni vagy csak tiszta vízzel?
2013. nov. 15. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Széthúzod a két pici szemérem ajkát, és teljesen tiszta popsitörlővel kitörlöd a krémet stb-t ami rá került.Mikor fürdeted akkor is törlöd a legvégén a fürdetőkendővel.

A kiütés valószínűleg pelenka kiütés lehet, de dokinak mutasd meg.


Piros popsira a jó öreg neogranormon kenőcs vált be nálunk.

2013. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres? (A piros pöttyök miatt kérdezem)


Amúgy ki kell tisztítani, de a hüvelybe nem szabad belenyúlni, az esetek 99%-ban oda nem is jut be a kakai, csak a kisajkak lesznek olyanok, meg a csikló és tájéka. Azt szépen le kell tisztítani minden egyes alkalommal.


3 kislány anyukája

2013. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia.Mennyi idős?Nekünk csak a popón volt,mikor hazajöttünk a kórházból.Én törölgettem neki törlővel és Sudocrem-mel kentem neki.Aztán a gyerekorvos írt fel Légrádi féle kenőcsöt,hogy azt használjam és mondta,hogy tegyek gézlapot a popója közé.Rendbe jött.Szerintem óvatosan kitörölheted neki,sőt a kamillás vízzel való törölgetés sem lehet rossz.Gyerekorvos nem adott rá semmit?
2013. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

3 hetes a kislányom és anyatejes. 3 napja vettem észre hogy pöttyös a feneke, a nunija meg tegnap óta.

2013. nov. 15. 12:51
 5/12 A kérdező kommentje:
Várom a védőnénit, azt mondta minden héten jön, de még a héten nem ért ide. Hátha ma... A babának fájhatnak a pöttyök?
2013. nov. 15. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem bírja a bőre az adott pelust. Válts egy másik márkára. Nekünk annó a pampers jött be. Az összes többire (DM-es saját termékes stb.) kiütésük volt.
2013. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Te fogyasztasz tejterméket?

Mert nálunk attól jöttek ki ezek a pöttyök, és amikor én leálltam MINDEN tejszármazékot tartalmazó étellel, akkor szépen helyre is jött.

Emellett okozhatja túlillatosított nedves törlőkendő is.

Próbáld meg vizes vattával pár napig, és nézd meg, javul-e.

2013. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az utóbbbi pár napban nem ettem és nem ittam tejterméket. Valaki azt mondta, hogy a narancstól is kipöttyösödhetnek...
2013. nov. 15. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:

Várj még egy kicsit, egy-két nap alatt még nem múlik el, lehet hogy 3-4 nap is kell.

Ha azonban semmi javulás 4 nap után, és te teljesen tejmentes étrenden vagy, akkor máshol kell keresni az okot.

2013. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Amivel a legkönnyebben segíteni tudsz: illatosított törlőkendők helyett inkább vizes anyaggal mosd le (de egyszerűbb, ha mosdókagylóban leöblíted, hiába kicsit macerásabb). Próbáljatok átváltani más pelenkára (nálunk csak a mosható jött be, de valakinek csak simán másik eldobhatóra kellett váltania). Esetleg beválhat, ha pisi után is azonnal, de minimum 2 óránként kicseréled a pelust, amíg el nem múlik, mert a levegőztetés lenne a legjobb. A kencék csak rontják a helyzetet, mert nem hagyják rendesen levegőzni.
2013. nov. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!