Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy viseltétek a nagyobb...

Hogy viseltétek a nagyobb gyerkőc nélkül a korházi napokat? Vitték be látogatóba, nem volt nagyon rossz?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam egy hetem van a kiírt idő pontig és nagyon félek hogy fogja viselni nélkülem azt a pár napot. Nagyon anyás és a nagyikon kivül eddig nem volt sehol. A leghosszabb idő amit eddig külön töltöttünk az akkor volt mikor ott aludt anyósomnál. Hogy telt másoknál ez az időszak és mi lesz ha haza jöttünk, hogy magyarázzam meg hogy még nem tudom felvenni. Nagyon bánt a gondolat hogy keres és nem leszek ott, de ugyan akkor tudom hogy a picinek is nagyon nagy szüksége lesz rám. Olyan érzés mintha ketté kéne szakadnom. Vagy csak eltúlzom és a hormonok meg az izgalom miatt parázok rá a dologra ennyire?
2013. nov. 16. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A kórházi napok jobban elszaladtak, mint ahogy vártam. Én mindenképpen azt javaslom Neked, hogy ne vigyék be látogatóba a nagyobbat. Nagyon nehéz lehet. Nekem is 2 éves volt a nagyobb, pedig nem annyira anyás, de mégse hozták be. Otthon meg a fotelben ülve ölelgettem emelgetés helyett.
2013. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is pont 2 éves volt, amikor a húga született. Korábban ő sem volt napokra távol tőlem, de nagyon jól viselte, az első két nap nem aludt délután, de a harmadik nap már az étkezőasztalnál kidőlt. :) Nem hozták be látogatóba, mert akkor még nagyon kis éretlen volt, nem tudott volna szépen csendben lenni, és biztosan nagyon kiborult volna, amikor elmennek, de a szobatársamhoz behozták a hasonló korú nagylányát, és vele semmi baj nem volt, szóval gyerekfüggő, ezt Neked kell tudni.

Miért nem fogod tudni emelni, császáros leszel? Én azonnal emelgettem, igaz, én spontán szültem.

2013. nov. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen úgy fest hogy császáros lesz bár ez még nem biztos.
2013. nov. 16. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Majdnem 2 volt a nagy amikor szültem. Minden nap behozták hozzám. A kicsiről ugyan nem akart tudomást venni, de nekem nagyon örült mindig.

Ugyan amikor hazafelé mentünk mérges volt rám, de hamar megenyhült. Mire hazaértünk már újra minden rendben volt. Másnap már a kicsit is szeretgette. Azóta is nagyo jó testvérek!

Ja és amikor bejöttek a kórházba, kapott egy babát a tesótól. Azzal aludt amíg nem voltam otthon.

2013. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk másfél éves volt a nagy. Anyukámék vigyáztak rá két napot ott is aludt. Semmi baj nem volt mert előtte is sok időt volt ott szereti nagyon a nagyszülőket. Be nem hozták mert nem szerettem volna, hisz nem értette volna, hogy én mért nem megyek vele haza. Mikor hazavittük a kis tesót vele volt elfoglalva engem le se tolj :). Szerencsére egyáltalán nem viselte meg. Engem sokkal jobban.
2013. nov. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen nekem is az az érzésem hogy engem jobban megvisel majd mint őt. De majd csak eltellik és két szép gyerkőc lesz mellettem meg az apuka mellett.
2013. nov. 18. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is 2 éves volt a nagyobb amikor a kicsi megszületett. Én is nagyon aggódtam, mert nagyon anyás volt, és addig még egyetlen napot sem töltöttünk külön. Mi úgy oldottuk meg, hogy a kírt időpont előtt pár nappal anyósom "odaköltözött" hozzánk. A kislányomnak többször beszéltünk róla, hogy ha megszületik a tesó anyának kórházban kell lennie pár napot, addig milyen jó móka lesz itthon a mamával, apával. Az Anna-Peti-Gergő könyv idevágó fejezeteit is nagyon sokszor elolvastuk.

Éjszaka indult meg a szülés, ebből a szempontból is hasznos volt, hogy anyósom nálunk volt.

A szülés után minden nap bejöttek meglátogatni, az udvaron sétáltunk, bohóckodtunk. Az elváláskor mindig elterelték valamivel a figyelmét, (pl. megyünk fagyizni, vagy egy kis barátnőt meglátogatunk stb.)az inkább engem viselt meg :)

A kistesót csak egy ablakon keresztül lehetett megnézni a látogatóknak, megnézte, nyugtázta h megszületett és tovább rohangált az udvaron.

Amikor hazamentünk ajándékot vitt neki az öcsike, nagyon örült neki. Autóval vittük haza őket, a nagy a gyerekülésben, a pici hordozóban. A kislányom evett valamilyen nasit, és kettő szemet vett ki, és az egyiket odaadta a tesónak. Ekkor azt gondoltam, hogy nem lesz itt semmi gond! Nem is lett, azóta már a nagy 4 és fél, a kicsi 2 és fél éves, és áprilisban születik a kistesó :) Na jó, most már azért napi szinten verekednek, vitatkoznak, de egyre többet játszanak, beszélgetnek is együtt.

Ja és szoptatás közben a nagy is mindig odaült mellénk, és közben mesét olvastam neki. A hazamenetel napján is közösen feküdtünk a franciaágyon és úgy ettünk, beszélgettünk. Sokszor elmondtuk, hogy őt is nagyon szeretjük, sokszor megöleltük, puszilgattuk.

Minden jót, ne izgulj, beszélgessetek sokat arról, hogy mi lesz amikor kórházban vagytok, és ha majd hazajöttök, milyen lesz az élet itthon a kisbabával!

2013. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!