Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél évesnek kínai cipő -...

Másfél évesnek kínai cipő - szerintetek?

Figyelt kérdés

Most van neki egy deichmannos, az előző

(első cipője) assos volt. Próbálok erre nagyon figyelni, hogy jó minőség legyen, de nem tudok egy szezonra 2 db 8-10 ezer Ft-os cipőt megvenni. Néztem a kínaiban, lényegében ugyanaz, mint ami máshol van drágábban, szinte ránézésre csak a színe más. Ti vennétek vagy vesztek kínaiban cipőt ilyen idős picinek? Igazából elmenősnek kéne, szóval a másik lenne legtöbbet a lábán.



2013. nov. 20. 16:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, 1,5 évesnek még nem vennék. Ők még azért nem annyira régen járnak, fontos még a jobb minőség szerintem.
2013. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Tavaly mi is egy kínai-féle hótaposót vettünk, talán 5-6 ezer volt. Belül szőrös, jó meleg, a talpa pedig meglepően puha. Hóban dagonyázni teljesen jó volt, soha nem ázott át. Nem sajnáltam. Viszont ami meglep, hogy még most is tök jó állapotban van. Beszereztem mellé egy márkás szőröset is, biztos, ami biztos, ha a másik nem bírná a strapát.

Nyárra vettünk a gyereknek a ccc-ben egy szandit, a drágább fajtából, de nem márkás. kb. 4-szer volt a lábán, egész nyáron gumipapucsban volt. Még jó, hogy nem dobtam ki 10 ezret márkásra :)

2013. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz drágábbat venni, akkor arra figyelj, hogy rugalmas legyen a talpa, ne az a kemény, merev.

Kézzel, ha össze tudod hajlítani, akkor az jó lesz. És lehetőleg magasított. Bár én kínaiban nem igazán láttam ilyet. Úgyhogy maradtak a 12 ezres szandik, cipők, amit egy játszózás alkalmával már szépen le is koptatott. Egy hét után meg úgy nézett ki, mint ha a kukából húzták volna ki.


Nem értem, hogy gyerekcipőkre francért nem tudnak egy vastag gumiréteget tenni előre. Egy fajta volt, ami rendelkezett ilyen védőréteggel, az is csak bizonyos méretig

2013. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
egy másfél éves gyereknek minek is kell márkás csizma, papucs, vagy vmi? ez a nagyzolási hóbort kiakaszt, lehet valami jó úgy is ha 3000-be kerül és nem 10000-be... szerintem.
2013. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a kínaiban is normális cipők, csak nem márkásak, ezért olcsóbbak.

Csini cipőink mind a kínaiból vannak... egyik gyerekem lábának sincs baja ettől.

2013. nov. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én is így jártam, a vadiúj cipő egy hét után lekopott, mintha eleve használt lett volna :( igazából ua a kínaiban, csak más a színe, meg talán egy árnyalattal keményebb a talpa. Mondjuk pl nike stb azért nem is vettem neki, mert betonkemény a talpuk. A kínai belsejével nem lehet gond? Mmint .most semmi baja a lábának, ettől sem fog bedőlni? Vagy mire figyeljek ebből a szempontból ?
2013. nov. 20. 17:15
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ha látnék megfelelőt a kínaiban, megvenném azt is, de eddig nekem nem sikerült :(.

Mondjuk télit még nem néztem, de nyáron meg tavasszal csupa műanyagot láttam, én is ott néztem először, de aztán nem vitt rá a lélek, hogy megvegyem egyiket sem.

Pedig magamnak sokszor találok ott jót.

Ha látnék a gyereknek is olyat amit itt is mondtak, hogy aránylag puha a talpa, meg jó bélelt, én megvenném.

Végül is az sem sokkal különb amit a Deichmannban vettem neki (Dei Tex), de tavaly is olyat kapott, és tökre bevált (az volt az első cipője, vagyis bakancsa, mert télen indult el). Pedig abban sincs semmi extra. 2 éves a kisfiam.

2013. nov. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem vennék,de később sem csak ha már nem nő a lába akkor,ez nem nagyzolás,de nekem fontos a gyerekem lába,arról nem is ebeszélve,hogy 6-7 ezerért már van rendes cipő ami jó a lábának
2013. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves 4.!

A jót a kínaiban is meg kell fizetni. Vettem a lányomnak kínai szandált, még 3 évvel ezelőtt, ami jó minőségű volt. Ja, hogy mennyi volt? 5400.- ft

Minél kisebb egy gyerek, annál fontosabb a jó minőségű cipő.

És ez nem majomkodás és nem divat kérdése.

2013. nov. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
pontosan, a jó minőségű.. én sem azt mondtam hogy a kínai a király, de lehet olyan cipőt is venni, ami nem kínai, viszont nem nike és hasonló divatos... sokan csak azért veszik meg ezeket, mert hogy milyen divatos, és nem a kényelmessége miatt
2013. nov. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!