Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldjátok/oldanátok...

Ti hogyan oldjátok/oldanátok meg ezt a helyzetet munka mellett?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kisfiam, aki ételallergiás. Bár bölcsibe jár, de mindennap nekem kell főznöm, hogy a megfelelő ételt kaphassa. 1 hónapja visszamentem dolgozni, mert nagyon kell a pénz, viszont azóta folyton gyomoridegem van, mert a munkahelyemen rengeteg a túlóra, általában este 8-9 körülre érek haza de reggel már megyek korán reggel. Ha hazajövök egyből kezdek főzni, a kisfiammal alig vagyok együtt, vagy ha szegénykém vágyna is rám én már tiszta ideg és türelmetlen vagyok vele. :( Sokat betegeskedik is a bölcsi kezdete óta, szinte 2 hetente itthon van 1-1 hetet. Eddig a férjem volt vele itthon, de most már ő is ideges, mert nem tudja a munkáját végezni. Segítségünk nincs, nagyszülők 250 km-re laknak és betegesek. Próbáltam hirdetést feladni, hogy segítséget találjak, fizetnék érte, de senki nem jelentkezett. Tény, hogy nem Budapesten élünk, de Pest megyében, Budapesttől 30 km-re. Már-már azon vagyok, hogy felmondok a munkahelyemen, de a kisfiam ilyen-olyan vitaminjai, gyógyszerei, ételei olyan sokba kerülnek, hogy muszáj nekem is dolgoznom. Ti mit javasoltok, hogy tudnám megoldani ezt a nehéz helyzetet?
2013. nov. 22. 16:47
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Hétvégén főzz meg egész hétre a kisfiadnak és fagyaszd le. Este kiveszed a fagyóból és másnap viheti magával. Akkor este lesz egy kis időd a fiacskádra is.
2013. nov. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ebédet nem tudjátok rendelni?

Vagy nagyobb adagot főzni és csak 2 naponta.

2013. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tervezd meg egy hétre elöre a gyereknek az étrendjét, fözd meg hétvégén az összeset, lehet egy-egy ételböl akár 3-4 adagot is) és utána adagonként fagyaszd le.


(Ez még jobb, mint a boltban kapható fagyasztott ételek, mert tudod, hogy mit tettél bele.)


Csak az elsö egy-két héten lesz sokkal több munkád hétvégén, mert utána a plussz adagokkal tudsz kombinálni.


Csak egy példasor (mert nem tudom, a gyerek diétáját, de nem is a konkrét ételek a lényeg):


Hétfö: zöldségleves, sajtos tészta (a levesböl fözöl 4 adagot, 3-at lefagyasztasz, a tészta pár perc alatt megfö, mielött enni akartok)


Kedd: zöldborsófözelék, csirkepökölt (midnkettöböl 4 adagot fözöl, és 3-3-at lefagyasztasz, a fözeléket felengedés után ha röviden felforralod, akkor olyan, mint frissen, forralás nélkül kicsapódik).


Szerda: csirkeraguleves sürüre fözve, utána valami péksütemény (a levesböl megint 3 adagot le tudsz fagyasztani, a péksütit vagy frissen veszed, vagy egyszerre sütsz két tepsivel és szintén lefagyasztod a fölösleget)


Csütörtök: rizseshús (megint le tudod fagyasztani a 3 adagot)


Péntek: gulyásleves, palacsinta (a gulyást lefagyasztod, a megsütött, üres palacsintákat szintén le tudod adagonként fagyasztani és kiolvadás után tölteni.


Szombat: Bolonyai spagetti (a mártást le lehet fagyasztani, a tészta kis idö alatt megfö)


Vasárnap: húsleves (külön a levét, a zöldségeket, illetve a húst le lehet fagyasztani), sült csirke ( szintén jól fagyasztható), krumplipüré (ez nem fagyasztható, de gyorsan megfö), friss saláta.


Így a hétvégi fözésekkel meg tudsz egy csomót elöre fözni, és het közben csak ki kell olvasztani - a legjobb, ha elözö este kiszeded a fagyasztóból a hütöbe ott másnap estig kiolvad.


Ha konkrétan valamilyen étel fagyasztásával kapcsolatban kérdésed van, akár pritvátban is megkérdezheted, szivesen adok tanácsokat.

2013. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Milyen allergiája van a fiadnak? A bölcsi nem tud neki ételt biztosítani? Nálunk 1 bölcsi vállal ételallergiás gyerekeket, nálatok nincs ilyen? Ez nem kötelességük?
2013. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmiből sem ehet, mindent vinned kell neki?

Nekem tejallergiás a kisebbik fiam és mi úgy csináljuk, hogy előző hét pénteken megkapom a köv. heti étlapot, amin alá vannak húzva a tejet tartalmazó ételek, amik helyett viszek neki mást, ez kb. az ételek felét jelenti, egy héten kb. 3-4x kell csak főznöm neki.

Szerencsére jóban vagyok az élelmezésvezetővel, aki szívén viseli az ételallergiások problémáját és emiatt pl. már csak tejmentes margarint használnak.

Úgy szoktam csinálni, hogy beviszek egy doboz margarint, meg minden héten egy doboz növényi tejet, hogy amikor ilyesmi kaja van, akkor ebből adjanak a kisfiamnak, de egyébként amikor lehet, akkor ugyanazt eszi, mint a többiek.

Amikor hétvégén levest főzök, akkor 1-2 adagot le szoktam fagyasztani, ill. pörköltet, bolognai szószt, ilyesmit is, ezeket gyorsan elő lehet kapni, amikor szükség van rá.

A fagyasztóban mindig van többféle zöldség, amiből 15 perc alatt össze lehet dobni egy főzeléket.


Egyébként vannak olyan ételfutárok is, ahol diétás ételeket is tudnak szállítani, talán érdemes lenne utánanézni.

2013. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mostantól mindenböl,amit fözöl a gyereknek, készits egyböl több adagot, és fagyaszd le a maradékot adagokra szétosztva.

Akkor két héten belül lesz annyi tartalékod, hogy nem kell utána minden nap fözni, hanem elég egy héten 2-3 alkalommal (persze akkor is több adagot egyszerre)

2013. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

keress olyan bölcsit ahol megoldják.

ahol dolgoztam ovi, ott lehetett "allergiás" menüt kérni, tehát van ilyen. és ez is pest megyében van.

vagy tényleg keress másik munkahelyet, ahol csak 6 órában dolgozol vagy nincs túlóra, de ne mondj fel addig amíg nincs meg az új!

viszont ez így tényleg nem működhet, ki fogsz készül, eddig ne menj el

2013. nov. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom, ahogy a 3-as válaszoló.


Pénteken elkérem a következő heti menüt, és igyekszem azt vagy hasonlót főzni, mint amit a többiek esznek. Hétvégén megfőzöm, amit meglehet, adagokban lefagyasztom.


Hétközben már csak a legszükségesebbeket csinálom meg, mikor a gyerek elaludt. Nekem az a szerencsém, hogy sokáig fenn tudok maradni.


Amikor visszamentem dolgozni, én teljesen kétségbeestem, hogy hogyan fogom megszervezni az életünket, hogy mindenre jusson idő, főleg a gyerekre. Most úgy vagyok vele, hogy hét közben csak a legszükségesebbeket csinálom meg, a hétvégére maradnak a nagyobb házimunkák. Mondjuk, ehhez kell egy olyan férj, aki nem esik kétségbe, ha meg kell kennie egy szelet kenyeret vagy azt hallja, hogy "Apa, kakiltam!":)


Egyébként nagyon megértem a dilemmádat a munkával, mert én is azért adtam bölcsibe a kisfiam, mert úgy volt visszavesznek dolgozni. Végül nem vettek vissza, és ez volt a szerencsénk, mert a gyerkőc, ahogy nálatok is, folyton beteg volt. Biztosan nem tolerálták volna a munkahelyemen, ha folyton táppénzen vagyok a gyerekkel.

2013. nov. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Most hétvégén már meg is főzöm előre a kisfiam számára a heti bölcsis adagot.

Amúgy sajnos rendelni nem tudunk, mert annyi mindenre allergiás, hogy emiatt speciális diétán van.

2013. nov. 23. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!