Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogyan tudtok a...

Anyukák ti hogyan tudtok a munka és a gyerek, gyerekek mellett minden nap főzni? Hogyan van rá erőtök?

Figyelt kérdés

Én amióta elkezdtem dolgozni úgy érzem minden rám szakadt. Mondjuk még egy két évig ment is a dolog, ha nem is minden nap főztem, de egy héten kétszer biztos, néha pedig valami gyors volt (sült tojás, bundás kenyér ilyesmi).

De mostmár ott tartok, hogy nincs erőm ha hazajövök még ezzel is pepecselni. Legalábbis nekem rengeteg időt vesz igénybe. Lehet én vagyok lassú. Amúgy meg a kislány eszik az oviban, a párom is általában eszik, rendel valamit, vagy visz valamit. Régebben én is ettem a munkahelyen, úgyhogy végül is nem volt olyan nagy gond, ha este vmi gyors volt. De mostmár csak a kicsi eszik az oviban. De mi nem. Néha úgy hiányzik, hogy főtt kaját egyek. De nem mindig van rá erőm. Úgyhogy főleg szombaton szoktunk főzni, úgy hogy vasárnapra is elég legyen, vagy szombaton is és vasárnap is főzünk, hogy hétfőre is jusson.

Nagyon sokat dolgozok a munkahelyemen is, úgy érzem kiveszi minden erőm. Néha mikor hallok anyukákat, hogy még minden este főznek, kiszolgálják a férjüket, takarítanak minden nap, én inkább elfordulok és megyek odébb. Nem azt mondom, hogy néha, meg amennyire nagyon muszáj nem csinálom, de nem vagyok egy házitündér. Csak valahol a lelkiismeretem mégis megszólal, csak az erőm meg elhagy.

Valaki volt már ilyen helyzetben? Mi lehet velem? Hogyan tudnék ezen változtatni? Az elhatározás néha sikerül, néha nem. Ez valami depresszió lehet nálam? Vagy lehet sok anyuka kicsit túlfényezi magát ezeket a dolgokat illetően?


2013. febr. 9. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A 'bezzeganyák' főzzenek csak minden nap :))


esetleg azt kipróbálhatnád, hogy amikor főztök, akkor többet/többfélét csináltok, és lefagyasztjátok.

akkor hétköznap reggel csak ki kell venni a fagyasztóból és du/estére kiolvad és csak melegíteni kell (vagy mikró....)

2013. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Én két hétre előre megtervezem előre a menüt, hétköznap főzelék, vagy hasonló, ami gyorsan elkészül, kevés munkával.

Kéthetente megyek nagybevásárolni, akkor megveszem az előr eeltervezett kajákhoz a hozzávalókat, csak azok maradnak ki, amiket nem lehet ilyen előre megvenni. Pl. firss zöldség, gyümölcs.

Ilyenkor a húst összevágom, úgy rakom be a fagyasztóba, stb. Nekem egész jól megy ez a gyors főzés.

PL. : egyik nap paradicsomos húsgombóc, ami 10 perc alatt összeállítható, és csak néha kel megkeverni.

Köv, nap borsófőzelék mirelit borsóból, hozzá tükörtojás, ez is kb. 15 perc alatt megvan. :)

A köv. nap sült hús, amit csak be kell vágni a sütőbe, hozzá rizs. Millió ilyen étel van, amihez nem kell sok idő, csak meg kell tervezni előre.

Nekem ez segít, a beosztás, az előre gondolkodás, írj össze 20 ilyen gyors kaját, és azokat csináld egy hónapig.

Még pl. uncle bens is...

2013. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlfényezik. Azt figyeltem meg, hogy volt, aki mindig azt mesélte, hogy mennyit takarít, és mikor láttam a lakását, ez mégsem látszott, az ajtók maszatosak voltak, az ablakok sarkában olyan kosz, hogy az már 10 éve ott lehetett. Noha ő pucolt ablakot havonta, de kb olyan hatékonyan, hogy mindegy lett volna, ha nem is csinálja. Ennek nincs értelme. A főzésről is annyit, hogy van aki azt is főzésnek nevezi ha megcsinál egy Maggi zacskós levest és utána bedob egy mirelit pizzát a mikróba. Szóval lazíts, csak akkor csinálj házimunkát ha kedved is van hozzá és akkor nem fog megviselni. Drága a félkész vagy zacskós vagy mirelit kaja, de néha engedd meg magadnak. A konzerv is jó időnként. Hétközben én pl. olyan levest főzök, amibe beledobok egy csomag mirelit zöldséget, kis tésztát és kész. A zöldborsó főzelék is kész van fél óra alatt és virslit főzök hozzá. Vagy eszünk spagettit üveges szósszal vagy pestóval, esetleg sajttal-tejföllel. Én állandóan mérem az időt, mindenről pontosan tudom, mi mennyi időt vesz igénybe, és ha nem pepecselek közbe mással, nagyon gyorsan lehet végezni egyébként. Legyen mosogatógéped ha nincs, mert az viszont tényleg megspórol napi fél órát legalább.
2013. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor panírozott húst is beteszek a hűtőbe, alufóliában, utána csak ki kell rántani, az is segítség :) Meg mindig van itthon mirelit kaja meg tészta, de hálistennek nekem a férjem is besegít :) Igyekszem mindennap főzni, de nem dől össze a világ, hogyha nem megy, akkor rendelünk valahonnan (rendes étteremből, nem pizzériából) valamit.
2013. febr. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértelek,szerintem kicsit belefáradtál a dolgokba.Még otthon voltam,és a párom is többet volt otthon,csak a tanulás volt a baba és a háztartás mellett tényleg mindenre volt időm,aztán elkezdődött a szakmai gyakorlatom heti 5ször 8 óra,párom munkát váltott,egyszerűen nem volt szinte semmire idő heti egyszer eljutottam a takarításig 2-3 naponta főztem,hulla voltam.Most van egy 4 órás munkám,ha akarok minden nap főzöm,de jobban szeretek legalább 2-3 napra főzni,gazdaságosabb is,és több idő jut másra.Nagyon szeretek főzni,és a párom is,fiunk bölcsis,így tulajdonképpen kettőnkre főzök ebédet hétköznap.Nagytakarítás heti egyszer van,heti 2szer porszívózom,párom is kiveszi a részét.Így télen sokszor felkeli se sok kedvem van,nem hogy takarítani,teregetni.Szerintem sok anyuka túlfényezi magát vagy kevesebb a dolga,én tanulok,dolgozom,gyereket nevelek,ott a háztartás nem férne bele a napi takarítás az tuti.

2013. febr. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy milyen munka mellett főznek az anyukák.Napi 4 óra mellett szerintem mindenki főzne.Egyébként én 7 órát dolgozom,8-ra viszem oviba a gyerekeket,fél 9-re megyek dolgozni,fél 4-ig dolgozom,utána irány a lányaimért,aztán vásárolni,postára,haza,mikor hova.Otthon leülünk hárman megnézni egy mesét,mert nehéz szellemi munkát végzek,ezért elfáradok,de az a 20 perc bőven elég arra,hogy feltöltődjek.Fontos,hogy nagyon sok vizet iszom,illetve egy nap 2 dl 100%-os frissen facsart narancslevet,rengeteg gyümölcsöt eszem,és igyekszek elmenni 1 héten kétszer futni,korcsolyázni úszni,az utóbbi kettő szigorúan a lányokkal.És Magne B6,Béres csepp!!

Egyébként a főzésre úgy marad energiám,hogy vasárnapról főzök hétfőre,ez így jó,és még hétvégén eltervezem,hogy mit fogok főzni az adott héten,és ezekhez elő is készülök.Tehát kedden csinálok zöldséglevest,amihez hétvégén már felvágtam a zöldségeket,és lefóliáztam.Ajánlom nézz utána az egyszerűbb ételeknek:spagetti,krumplis tészta,gombás-cukkinis rizs.Ezek pikk-pakk megvannak.És akkor hétfőre marad kaja,kedden főzöl,szerdán például ehettek hideg vacsit,csütörtökön főzöl,pénteken pedig rendeltek v. a csütörtöki vacsit felturbózod,esetleg maradékot esztek.És így majdnem mindennap esztek főtt ételt,de csak kétszer,legrosszabb esetben háromszor kell főzzél.

2013. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Én szeretek főzni, gyorsan meg is van.

Mikor haza érünk, az az első oda rakom a kaját gyorsan, majd játszunk míg megfő!

Túrós tészta

Sült hurka kolbász, spagetti ( míg kifő a tészta, csak meg kell melegítés i a húsos kész szószt)

Rántott hús héjas burgonyával(míg kirántom a húst, addig megsül a Tepsiben a burgonya)

Hamburger

Leveles tészta virslivel (sparban kapni leveles tésztát, abba virslit csavarok, sütőben sütöm)

Grill csirke, hozzá tasakos rizst kifőzök, teszek bele 1 konzerv kukoricát


Hétvégén ha főzök, dupla adagot, Amibőll fagyasztok le, pl babgulyás, pörkölt, paprikás csirke.

2013. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendeljetek valahonnan, vagy vigyetek haza kifőzdéből.


Én egy időben nagyon szét voltam csúszva, mikor a második gyerkőc született, míg nem volt valamiféle napirend, azt sem tudtam hova kapjak, na akkor nem főztem, hanem rendeltem. És nagyon bevált. Ha dolgozok én berendelek előre a családnak, mert olyankor másfél napig nem látnak a férjem meg nem konyhatündér, enni meg ugye kell, főleg ha hétvégére esik a munkanapom. És azt se várja el tőlem senki, hogy miután lehúzok 24 órát még legyek konyhatündér és házvezetőnő is.


Szóval én csaj ajánlani tudom a rendelt kaját.

2013. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon gáz, de sehogy :(

Ill. néha szoktam főzni hétköznap, de csak azért, mert az egyik fiúnk ételallergiás és hordanom kell neki az ebédet az oviba, ha olyan lesz, amiből ő nem ehet.

De nekem ez is nagyon megterhelő...

Nem tudom ki-hogyan csinálja, hogy 10 perc alatt megvan neki egy kaja!

Pl. csak egy alap zöldborsófőzeléket nézek: hagymát megpucolni, összevágni, fagyott borsót kevergetni, majd liszttel megszórva állandóan keverni, tejjel felönteni, ismét állandóan kevergetni, petrezselymet összevágni, mellé valamit elkészíteni stb.

Nekem ez min. fél óra, amit a tűzhely mellett kell töltenem, vagyis közben nem tudok leülni játszani a gyerekekkel és akkor még ott van utána a mosogatás, rendrakás a konyhában. Szóval mindennel együtt van 1 óra is kb.


Na most, mi kb. 5-re érünk haza a gyerekekkel, a párom fél6-ra. Fürdésig így van kb. 2 óránk, amit együtt tölthetünk és én annak a felét nem akarom a konyhában tölteni.

Főleg úgy, hogy a nagy szept-től sulis lesz, így most elég sokat kell vele foglalkoznunk, logopédushoz is jár, azt is gyakorolni kell vele, ill. foglalkoztatókat is töltünk ki együtt.


Szóval szerintem azokat a dolgokat, amiket meg lehet oldani máshogy is, nem kell erőltetni. A gyerekekkel, ill. magunkkal nem tud más foglalkozni helyettünk (mármint az anyát nem helyettesítheti bárki), viszont enni bármit lehet, nem kell hozzá sk. készített étel :)

2013. febr. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!