Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült visszaállnod...

Hogyan sikerült visszaállnod gyed/gyes után a munkába?

Figyelt kérdés
Könnyen találtál munkát? Vagy az előző cég visszavett mindenféle jogi csűrés csavarás nélkül? Tényleg hülyülünk, butulunk a gyes/gyed alatt?
2009. nov. 20. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nehezen!

A munkáltatom visszavett a régi munkakörömbe,sokat kellett megint tanulni de belejöttem.Az volt a rossz amikor vittem a gyereket a bölcsibe és ott kellett hagyni az első hetekben sírtam mikor jöttem el ő jól bírta imádja a gyerekeket!Nagy szerencsém van mert még azt is meg engedte a munkáltatóm,hogy 7re járjak 6 helyett !

2009. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két-három év a munkából már elég nagy kiesés lehet.Sokat változnak a dolgok ennyi idő alatt.Ha a kismama nem tart lépést az új dolgokkal ( tanulás sbt.),csak a gyerek a központi témája,akkor bizony butul is.És ha gyerekfüggő,akkor a munkábaálláskor is csak a gyerek jár az eszében,azon izgul,hogy mi van a kicsivel,sír-e sokat stb.Ez pedig kihat a munkájára is.Okosan kell a picit nevelni,nem magához szoktatni,tartani a kapcsolatot a munkahellyel,akkor nincs butulás,és könnyebb visszaszokni a munkába.Igaz,este több az otthoni dolog,mint a Gyes alatt.
2009. nov. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nálam felesleges sajnos tartani a kapcsolatot az idióta, rosszindulatú kollégáimmal és a bunkóskodó főnökeimmel. Már 2 hónapos terhesen megmondták, hogy húzzak el és ne is álmodjak róla, hogy visszavesznek, meg fogják valahogy oldani, mint ahogyan eddig is megoldották, hogy ne jöjjenek vissza az anyák gyed/gyes után. :(
2009. nov. 20. 08:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Mit lehet tanulni a gyed alatt?

A cégbe a lábam se tehetem be, a babás papírokat is a kapu kellett odaadjam, onnan infó semmi nem jön.

Tandíjra meg nemigen jut.

Ti, hogyan és mit tanultok?

Okj-nak van értelme, ér valamit, ha megtanulunk valamilyen új szakmát, de semmi gyakorlat nincs mögötte? Én majdnem 40 leszek, mire megyek vissza, majd pályakezdő vagy mi lennék? Nálatok, hogy van ez?

2009. nov. 20. 08:34
 5/6 anonim ***** válasza:

Ettől én is nagyon félek.Jövő ősszel megy bölcsibe a lányom,és a régi munkahelyemre nem tudok már visszamenni,mert elköltöztek egy másik városba,ahová bölcsi mellett nem tudnék járni.Én is úgy érzem, kicsit elbutulok itthon,probálgatok angolt tanulni,de így egyedül nagyon nehéz.Iskolák,hát soknak akkor van értelme,ha biztos hogy tudod majd hasznosítani,nehogy feleslegesen dobd ki a pénzt,és igen szerintem is sokszor a tapasztalat,gyakorlat sokat számít.

Azért nem semmi ahogy hozzád áll a munkáltatód.Igazán kedvesek .

2009. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.Nem tudom merre laksz,de az EFEB Okt.Központban a tanfolyamok 50% kedvezménnyel vannak a gyed/gyes-en lévő kismamáknak és részletfizetés is van.

Én itt megyek angolt tanulni tavasszal.

Miért ne lenne értelme okj-s tanfolyamnak?!Az a jó,ha az ember több lábon áll.

Szerintem jó fényt vet rád egy cégnél,ha visszamész dolgozni,hogy képezted maga a gyerek mellett is és nem csak a babérjaidon ültél otthon.

Engem sem fognak visszavenni.Igaz nem mondták,de tudom.Annak ellenére,hogy normálisak voltak.

1 éves múlt a lányom,jövő szept.-ben megy bölcsibe.Én már most munkát keresek,hátha bejön valami,amit érdemes! elvállalni (az anyagiak miatt is)akkor előbb megy bölcsibe.

2009. nov. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!