Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, mikor díszítitek fel...

Anyukák, mikor díszítitek fel a lakást karácsonyra?

Figyelt kérdés

milyen díszeket raKtok ki ?


köszi a válaszokat!


2013. nov. 25. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi karácsonykor dec 23 körül díszítjük fel a lakást és január kb. 10.ig marad úgy, esetleg január 20ig. Az ablakra december 6-án már felteszem a díszeket, de a lakást csak később díszítjük. Hát időtől függ milyen díszeket rakunk fel. Ablakra itthon készült papír hópelyhek, kivágott és kiszínezett rénszarvasok, ablak minták (ollóval kivágott sablonok) kerülnek. Asztalra karácsonyi terítő, középen egy pici karácsonyfa, karácsonyi törölközők a fürdőbe és konyhába, néhány füzér ide oda feltéve a lakásba. Mi a karácsony fára is csak saját készítésű díszeket teszünk, szárított narancs, mézeskalács, textil szalon cukor, tészta angyal, papír díszek stb. kis kézműves szépségek. (Nehogy azt hidd, hogy ezeket minden évben újra gyártom, minden évben készítünk néhány díszt és eltesszük jövőre, a mézeskalács kiszárad és eláll, a papír díszek megmaradnak stb. így évről évre csak elő kell szedni és feltenni.) :D
2013. nov. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én sajnos nagyon össze-vissza dolgozom.Holnaptól 2 napig otthon vagyok.Kezdem a nagytakarítást.Beépített szekrényből előveszem a díszeket,amiket jövő héten a gyerekkel együtt rakunk fel az ajtóra,ablakokra.Kis figurák,mécsesek is kikerülnek a polcokra.Kezdjük,Mikulásra már világít az ablak is.
2013. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi már tegnap kiraktuk a villogókat az ablakba, kerámia díszeket és a hópelyhes tányér alátéteket.

Kislányom nagyon örült neki, folyamatosan hajtogatja, hogy milyen jó, hogy kiraktuk.

A héten sütünk majd még mézeskalácsot.

2013. nov. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1 vagyok: Elfelejtettem a mécseseket, ilyenkor mi is többször párologtatunk illóolajat.
2013. nov. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mikulás előtt pár nappal szoktam nagytakarítani, ablakot pucolni, majd kiteszem a polcokra a díszeket, az ajtóra a karácsonyi ajtódíszt, ablakokra a szilikonos képeket, ablakba a többágú karácsonyi lámpát.

Most szabin voltam egy hétig, mind a két gyerek( 3 és 7 évesek) betegen itthon volt velem, egyenlőre sehol sem tartok.

Mindenkinek jó készülődést! :-)

2013. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
SAjnos nincsen rá időm,összevissza dolgozok,reggel 6kor indulunk és este 10re érek haza.Ha itthon leszek pár szabadnapot,akkor csak simán takaritok.sajna az se biztos még hogy 24én nem kell dolgoznom((
2013. nov. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mi Mikulásra szoktuk az erkély korlátjára kirakni a futófényt,akkor lesz tele minden mikis(textil mikik,gyertyák,lámpáról lógó csengők) dologgal,az ablakra felrakjuk a matricákat is.
2013. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én az ablakpárkányt ma vagy holnap fogom,fenyőágakkal,tobozokkal,ilyesmikkel,aztán készítek(/tünk)adventi koszorút is a héten és szépen lassan díszítgetek majd már ettől a héttől..
2013. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én december elején szoktam, most költözködünk úgyhogy jövő hét közepe táján fogom kirakni. Milyen díszeket? Hú elég sok díszünk van, minden évben veszek. Van egy nagy üveg mécsestartó, aranyozott, az nagyon szép. Gyertyatartók, illatos gyertyák, télapós díszek, már nem is tudom, szerintem sokminden van ami nekem is meglepi lesz mert már elfelejtettem. Karácsonyi terítők , illóolaj. Mű mikulásvirág. Karácsonyi mintás kaspó. Ilyesmik.
2013. nov. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A lakást nem díszítem fel külön. Majd kirakok egy adventi koszorút, és majd gyújtogatjuk a gyertyákat, és dec. elején felrakom a karácsonyi ajtódíszt. Ennyi. Dec. 24-én díszítjük a fát, és jan. 6-ig gyönyörködünk benne.
2013. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!