Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, helyes...

Ti mit gondoltok, helyes gyereket vállalni azért, hogy a meglévőnek legyen testvére?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Csak ezért nem. Akkor, ha szeretnétek.
2013. nov. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem! Sosem értettem azt a felfogást, hogy azért vállal valaki második babát, mert kell a testvér... Mi legalábbis azért vállalunk, mert gyereket szeretnénk, nem testvért.
2013. nov. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Csak ezért nem.
2013. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%
Nem.Nagyon de nagyon szeretnék még gyereket fiam mellé,de még várnunk kell,nem vállalnám csak azért,hogy tesója legyen és nem vállaltam volna úgy,hogy 1,5-2,5 év legyen csak köztük,mert hogy az ma a divat.
2013. nov. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Utálom ezt a felfogást, hogy kell a gyereknek egy testvér! Nem egy kiskutyáról van szó, ami kell a gyereknek, vagy nem. Az egy plusz fő a családban minden téren. Létszámban, anyagikaban, mindenben...
2013. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

#4 vagyok

mindig szoktam írni,hogy ne azt nézze az anyuka hány év korkülönbség kell,meg hogy kis korkülönbség kell,hogy jó testvérek legyenek,vagy hogy kell-e testvér,hanem az legyen a fő cél akar-e,mikor akarnak a párjával 2. gyereket,nem testvér szülsz hanem gyereket

2013. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Igenis szukseg van testverre. Ferjemnek is nekem is vannak tesoink el se tudjuk kepzelni hogy a fiunk egyke maradjon. Szocializacioban sokat jelent egy gyermeknek ha van kivel osztoznia jatszania szovetseget kotnie.
2013. nov. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
utolsó,nekünk is vannak testvéreink a férjemmel,mégsem ez volt a fő cél,h testvért szüljek..Két-három gyereket szeretnénk vállalni a férjemmel,ezért lesz több gyerekünk,nem azért,mert testvér kell..Ahogy azt sem fogjuk soha mondani nekik,h szeretniük kell egymást,MERT testvérek..a személyiségüket igyekszünk olyanná formálni,h szeressék,tiszteljék egymást és másokat is,nem csak azért mert olyan "pozicíóban"van a másik,h ezt várják el tőlük..
2013. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

hmm...érdekes amiket írtok.

Mi akartunk 2.babát,de tesót is.És igenis jó,ha van tesó, és 1. baba után ez is szempont!

2013. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Nem.

A második gyerek is ugyanolyan gyerek, mint az első, ugyanolyan jogok illetik meg, ugyanolyan fontos, különleges, és egyedi. Nagyon helytelennek tartom azt a felfogást, hogy testvért szülünk a meglévőnek, mintha ő csak egy játékszer lenne, egy ajándék a nagyobbik gyereknek, aki csak a tesó szerepét tölti be.

Én nem testvért fogok szülni a meglévő gyerekemnek, hanem még egy gyereket. Akik persze tesók lesznek, és remélem nagyon fogják egymást szeretni, jó testvérek lesznek, de egyikük sem a másik játékszere, tulajdona.

2013. nov. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!