Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan döntöttétek el, mi...

Hogyan döntöttétek el, mi legyen a gyereketek neve?

Figyelt kérdés
Végigböngésztétek az utónévkönyvet? Vagy volt már előtte kedvenc? A férjed is részt vett a döntésben? Leendő nagyszülők, más rokonok nem szóltak bele?
2013. nov. 28. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már jóval előre megvoltak a kedvenc nevek. Közösen döntöttünk. Más nem szólt bele rajtam és a férjemen kívül.
2013. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A férjemmel külön-külön összeírtuk, hogy mi tetszik és abból választottuk azt, ami mindkettőnknek tetszett. Senki nem szólt bele.
2013. nov. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó napokban voltunk, stresszeltünk a dolgon, aztán jött a postás, rossz címre küldtek egy levelet, valami Máténak. Összenéztünk, és nevettünk, a postás meg csak bámult :) Tök szép emlék :)
2013. nov. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanaz , mint a 2. válaszolónál. A férjnek ugyanolyan joga van nevet adni a gyerekének, mint az anyának.
2013. nov. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál már teherbeesés előtt megbeszéltük a nevet, amikor még tervben sem volt :) . Kislányomnál,mert csak úgy jött, nem láttuk hallottuk sehol,egyszer "eszünkbe jutott".
2013. nov. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Első névnek kizárólag magyar nevet szerettünk volna,ami később is használható,nem csúfolható,és megfelel a mai kor elvárásainak is.Így lettek Zalán és Bulcsú.

A második nevük pedig egyébként is tetszett,így az Olivér és Rajmond.

A férjemmel megbeszéltük,más nem szólhat ebbe bele:)!

2013. nov. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt 2 kedvenc lánynevem,az egyik a férjemnek is bejött,így azt választottuk,a fiúkat ő döntötte,nekem tetszettek,és még egy lány név kellett az is s férjem ötlete volt.
2013. nov. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elmondta, neki mi tetszik, elmondtam nekem mi. Aztán kompromisszumot kötöttunk.
2013. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ketten döntöttük el a férjemmel. Utónévkönyvet olvastunk, ötleteltünk, listát írtunk, közös halmazt képeztünk :) A nagynál már a 38. héten voltam, mikor András nap volt, összenéztünk, hogy megvan! A kicsinél a közös halmazban lévőkből választottunk, szintén nem hamar. Nagyszülők elfogadták a döntésünket, eszükbe sem jutott beleszólni.
2013. nov. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tica0121 ***** válasza:
Mivel terhesség közben kiderült, hogy nem lehe több gyerekünk, így eldöntöttük, hogy ha fiú, akkor apukám és apósom nevét, ha lány, akkor anyukám és anyósom nevét kapja. Anyósom neve igen ritka, ma nem egy felkapott név, anyukám neve jó személyiséget takar. Mi így köszöntük meg szüleinknek, hogy felneveltek bennünket.
2013. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!