Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tetszik nektek a Rókus név?

Hogy tetszik nektek a Rókus név?

Figyelt kérdés

2013. nov. 28. 22:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Csak a kórház jut róla eszembe. Vagy a róka becézve.
2013. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

én a Rókus utcába jártam egyetemre Pécsett.. amúgy.. mond, hogy nem keresztnév lett ebből is?!


Vezetéknévként semmi problémám nincs vele

2013. nov. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
"Lett"? Ez mindig is egy keresztnév volt.
2013. nov. 28. 23:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem, ez csak vezetéknév lehet.

Keresztnévnek rettentő furcsa, nem adnám a fiamnak soha.

2013. nov. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hangzásra szép,de nekem is a róka becézése jut eszembe, de hangzásra tényleg szép sztem
2013. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ismerősöm fia Énok.

Szerintem a Rókus sem gáz.

A Kadosa,a Csörsz, az Örsi, Kolos...

Régi szép nevek...köztük a Rókus is.

Szerintem ha nektek tetszik adjátok.

Én hülyeségnek tartottam mindig is itt megkérdezni, hogy ez vagy az a név kinek hogy tetszik ugyanis olyan nem lesz ami mindenkinek tetszik....

Sőt a "jófejek" nekiállnak fikázni és bunkó módon belerugnak bárkibe mármilyen témában.

(Akinek nem inge ne vegye magára)

2013. nov. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, esélyes is lett volna, de a vezetéknevünk R betűre végződik, így nem lett volna jó.
2013. nov. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csengő név.
2013. nov. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy keresztnév lett belőle??? Szent Rókus, tudod. Nekem egyébként nem tetszik.
2013. nov. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zabmester ***** válasza:
100%
Nekem is a Rókus utca jut eszembe róla, mivel én is oda jártam egyetemre Pécsen :D Meg mellette is lakom. Illetve a Rókus utcai kocsma, a Kisrókus az, ami még eszembe jut erről a névről :D Bocsi, hogy csak ilyenek, de mindig csak ilyen kontextusban találkoztam ezzel a névvel, bár tudom, hogy ez egy létező keresztnév, de nem találkoztam még senkivel, akit tényleg így hívnának.
2013. nov. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!