Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Arra lennek kivancsi, hogy...

Arra lennek kivancsi, hogy csak az en idegrendszerem gyenge, vagy mas, tobb eve otthon gyermekeket nevelo anyukaknal is eler egy hatart a sok turelem, elfojtott indulat, nem pihenes, nem kikapcsolodas okozta benso feszultseg?

Figyelt kérdés
Otodik eve vagyok itthon, de mar kezdek befasulni a hiabvavalo hazvezetesi munkakba, a sok hiszti es nyigas kenyszeru es hamis higgadtsaggal reagalva pedig allando benso feszultseget okoz, aminel mar sokszor ugy erzem, hogy a vilagba orditanam, hogy eleg volt. Ez ennyi ev utan normalis, vagy nem vagyok gyesre valo anyuka? Menjek dolgozni? Ti hogan eltetek meg ezt?
2013. nov. 29. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész dolgozni?
2013. nov. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én még nem vagyok anyuka de ha van lehetőséged menj dolgozni és szedj valami magnézium készitményt szerintem az is segithet .
2013. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem bírtam sokáig itthon.


Ha vissza tudsz menni dolgozni, akkor szerintem menj vissza.

2013. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után a többségnek tuti tele lenne a hócipője. Egyszerűen nehéz, sokszor nem is fizikailag megterhelő, hanem idegileg. Az átlag munkahely is nyugisabb hely egy gyerekektől hemzsegő otthonnál :)

Ha módod van rá, menj vissza dolgozni, jót fog tenni.

2013. nov. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem csak egy fiam van, aki hamarosan 2 éves, nem dolgozom màr 2 és fél ève. 3 éves koràig vagyok itthon, de sokszor alig vàrom h leteljen ez az idő. nem fizikailag megterhelő, hanem agyilag. sokszor úgy érzem magam estére, mint aki lehúzott egy gyàrban 12 óràs műszakot. pedig csak a hàzimunka van itthon... a bezàrtsàg az, ami sokszor megőrìt. na de ha a fiamnak hisztis napja van, az ràtesz még 2 lapàttal. fel a fejjel ;)
2013. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
1,5 évet voltam itthon,de mellette tanultam mégis úgy éreztem 1,5 év után nekem sok az itthonlétből, a fiamnak nem volt már elég a mi társaságunk,vagy a játszóterezés,és az anyagiak miatt amúgy is mennem kellett dolgozni,nem tudom,hogy bírtál otthon ki 5 évet,de nem csodálom,hogy betelt a pohár.
2013. nov. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha megteheted akkor menj vissza dolgozni. Nem mindenki birja otthon evekig. Foleg, ha erzed, hogy feszult vagy ez senkinek nem jo. A gyerek is erzi hidd el. Persze tudom, hogy ezek az evek nem ternek vissza, a gyerekkel eltoltott ido fontos de szerintem ugyan olyan fontos az epelmelyuseged is. Mert ha az anya boldog es kiegyensulyozott akkor azzal tud a legtobbet segiteni. En is visszamentem dolgozni es szamunkra nagyon sok teren pozitiv hatassal volt es van.
2013. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

5,5 évet voltam itthon 2 gyerekkel és bizony az utolsó 1-1,5 év kínszenvedés volt a számomra!

Az elején még élveztem az itthonlétet, főleg amikor még csak a nagyobbik fiam volt és jól álltunk anyagilag, így jöttünk-mentünk egész nap, de utána a kicsi és a válság egyszerre köszöntött be és baromira kiakasztott, hogy kb. 1/3 annyi pénzből kellett kijönnünk, mint addig, miközben a párom látástól-vakulásig dolgozott, így mindent egyedül kellett megoldanom :(


Majdnem 2 éve már, hogy újra dolgozom, de sajnos nem sok minden változott itthon. A párom továbbra is rengeteget dolgozik, így továbbra is mindent egyedül csinálok, hozom-viszem a gyerekeket oviba-suliba, utána edzésekre, én járok szülőire, én viszem orvoshoz őket, na meg a főzés és a háztartás is egyedül az én reszortom, ahogy a számlák és hivatalos ügyek intézése is.

Ettől függetlenül imádom a munkám, fel nem adnám semmi pénzért, sőt esküszöm néha alig várom, hogy mehessek dolgozni, mert komolyan néha úgy érzem, hogy sokkal jobban szeretek dolgozni, mint itthon robotolni és folyamatosan egyensúlyozni a 2 gyerek között :(

Hülyén hangzik, de szinte a melóhelyemre járok pihenni és feltöltődni! Jó érzés emberek között lenni, jó érzés csinosan felöltözni és látni, hogy ezt észreveszik, megdicsérik, na meg persze a legjobb, hogy a munkámról közvetlen visszajelzéseket kapok és hogy van értelme annak, amit csinálok és ezt többen, többféleképpen megköszönik (szóban, írásban, mosollyal, kedvességgel, pénzben stb)!

A házimunkának semmi értelmét nem látom, mert hiába robotolok egész nap vele, akkor is fél perc alatt tönkrevágják a gyerekek. A főzés ugyanez, mert 5 perc alatt megeszik a 3 órán át gyártott kaját és csak a dzsuva marad utána, ami megint csak rám vár...


Viszont sajnos nálam a belső feszültség ugyanúgy megmaradt, hiszen konkrét pihenés tul.képpen így sincs. Szinte soha nincs egy nyugodt percem sem, amikor egyedül lennék és nem nyaggatna legalább 1 gyerek, vagy meredne rám szemrehányóan pl. egy rumlis konyha vagy a teregetnivaló stb.

Sajnos ezt csak az érti meg, aki benne van vagy átélte ezt.


Bocsi, hogy ilyen katyvasz lett az egész és hogy igazából nem tudok tanácsot adni, csak jól kipanaszkodtam magam :)

2013. nov. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!