Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan anyuka aki a...

Van itt olyan anyuka aki a gyerek (ek) születése után annyira megváltozott a kapcsolata, hogy már nem látja úgy, hogy "örökké" fog tartani a házassága?

Figyelt kérdés
Sikerült túljutni a mélyponton vagy elváltatok? Ha sikerült, akkor mi segített? Ha nem sikerült, akkor mennyi idő után váltatok el?
2013. dec. 2. 11:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sem túl rózsás a helyzet. Most próbáljuk meg újra rendbe hozni, már vagy századjára.. Biztos hogy nem fog örökké tartani,
2013. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon rettegek ettől, még nincs meg a gyerek, már most próbálok erről beszélni a férjemmel....Mi okozhat problémát?
2013. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

" Én nagyon rettegek ettől, még nincs meg a gyerek, már most próbálok erről beszélni a férjemmel....Mi okozhat problémát? "

A probléma elsősorban a gyerek nevelése... Te így akarod ő úgy akarja, hiába mondjátok hogy megbeszéljük majd közösen, az sosem működik..

2013. dec. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes,mert nálunk nem a gyerek nevelés a fő probléma,és alapvetően jó kis párost alkotunk,nálunk a szex hiánya a baj. :/ Mióta vannak gyerekek, 3 csodás poronty! Azóta valami megváltozott bennem..nem kívánom napi rendszerességgel a szexet,tényleg jó,ha 1 héten 2x együtt vagyunk.Ezt őt nagyon zavarja,és sértődött,azt hajtja,hogy tuti van szeretőm,és még ő melózik én kiélem magam..meg ilyenek. :( :( De semmi ilyesmi,és nagyon megsért ezekkel,mert hű voltam hozzá a 14 évünk alatt,és nincs szándékomba elválni tőle,nagyon szeretem Őt, de ez a szex hiány valahogy nem okés így,dokihoz kell fordulnom,ha nem akarom,hogy tönkremenjen a házasságunk. :(
2013. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogy mi a probléma?


Ahol mondjuk nem tervezik a gyereket, fiatalok. A pasi megígéri, hogy minden szép és jó lesz, aztán mégis eljár bulizni ugyanúgy, sőt, talán többet is, mert a terhes barátnője otthon hisztizik, mert ő nem mehet, és féltékeny a szép, vékony lányokra, satöbbi.


Aztán a női test megváltozik az esetek nagy részében. A nő meghízik, a bőre megnyúlik, striás lesz, a hasa, feneke löttyedt lesz, a melle összemegy és lóg. Ez a nő és a férfi szempontjából is már eleve kapcsolatromboló tud lenni, még ha a férjet nem is zavarja (ritka, mint a hintalóxar), a nő önbizalma a romokban, nem akar szexelni, nem láthatja senki ruha nélkül stb.


Megszületik a gyerek, és a nő kisajátítja magának, szinte minden esetben a háttérbe szorul az apuka. Nem mintha nagyon vágyna az apaságra, már ő is látja, hogy a baba csak egy üvöltő, éhes, hasfájós, kakis kisember. Ezáltal pedig az addig jófej, szép, okos barátnőjük egy igénytelen, kövér, hisztigép lesz.


Ez az általános eset, persze vannak kivételek, nyilván, itt és most hirtelen mindenki kivétel lesz. :)

2013. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha valaki _tudja_ hogy már nem marad vele örökké, akkor miért pocsékolja az időt? Vagy úgy csináljuk, hogy valódi javulást eredményezzen, vagy ne csináljuk, én úgy gondolom. Nálunk a sok, őszinte beszélgetés elég volt, és elég most is, de ha tudnám, érezném, hogy egyikünk szerint nem tartunk ki örökké, akkor lépnék.
2013. dec. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nallunk volt mely pont de tuljutottunk. Inkabb ugy irom, hogy par honap alatt nagyon sok minden osszegyult. Koltozoes 9 hetes babaval, festes... es egy csomo minden ami ezzel jar. Kozben kialvatlansag, ingerultseg, kapkodas. Koltozes miatt jelentos anyagi valtozas (nagyobb hitel, dragabb varos...) ami bizony neha vitakat akozott. Jelentosen meg kellett gondolni, hogyan osszuk be a penzt es mit hol veszunk stb. Ahol ez soha nem volt gond ott igenis gondot, veszekedest okoz. Erre ratett egy lapattal az is, hogy a kisfiam 4 honapos korara a ferjem latasa romlott es mutet elott allt a szemvel. Emiatt o kedvetlen volt, minden ram harult, nagyszuloi segetseg 500Km-re, baratok meloznak. Megertettem a ferjem, nekem sem lenne kedvem semmihez ha nem latnek normalisan de mivel hirtelen az emberre harul minden meg a gyerekre sem tud napi 30 percet vigyazni az ember kifarad es bizony elszakad a cerna. Sokat sirtam es bankodtam. Nehez idoszak volt erzelmileg, anyagilag es ezekbol kiflolyolag sajnos a szexualis eletunk is lefele haladt. En valahol ereztem, hogy ez egy ilyen idoszak amit at kell elni. Nem erdemes ilyen helyzetben zavart fejjel gondolkodni meg donteseket hozni, itelkezni. Igy azt mondtam tulelek minden egyes napot es amint lehet es a lelkiismeretem megengedi visszamegyek melozni. Tudtam, hogy ez az anyagi dolgokon segit, addig a ferjemnek is rendben lesz a szeme, tulleszunk a festesen meg felujitason. Kisfiam 1 eves koraig volt ez a melypont akkor mentem vissza dolgozni. Sokat beszelgettunk es helyrehoztunk szepen lassan mindent. Ket honap mulva lesz 4 eves a kisfiam es boldogok vagyunk. Orulok, hogy nem hoztam annak idejen hirtelen dontest es vartam. De egy biztos, masodik gyerek nallunk nem lesz mert megegyszer ezt vegigcsinalni nem akarom es nem is fogom.
2013. dec. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos én vagyok a hibás. Tudom mitől változott meg a helyzet, azt is tudom, hogy mikor és mi lenne a megoldás. De egyszerűen képtelen vagyok megváltozni :( Abban reménykedek, hogy majd ha visszamegyek dolgozni könnyebb lesz a helyzet és másként tudok hozzáállni a kapcsolatunkhoz. Nagyon nem szeretném a válást...
2013. dec. 2. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálatok mi az a dolog, amin nem tudsz (vagy akarsz) változtatni?


Nálunk egyértelműen az időhiány és a fáradtság a probléma. Hiába mentem vissza dolgozni már 2 éve, a párom ugyanúgy rengeteget melózik. Napi 10-12 órát nyomja a melóhelyén, majd utána maszekol, legtöbbször hétvégén is, ráadásul fizikai munkát végez.

Oké, anyagilag nincs okom panaszra egyáltalán, mert elég jól élünk, na de azért kőkeményen meg is dolgozik és nem érti meg, hogy nem minden a pénz.

2 éve arról beszéltünk, hogy amikor visszamegyek melózni, akkor elég lenne neki csak a maszek melóját csinálnia, de végül a hitel miatt nem mertünk kockáztatni egy fix fizetést.

Így viszont konkrétan úgy néz ki az életünk, hogy ő elmegy reggel fél7-kor, én elviszem a suliba/oviba a gyerekeket, 8-4-ig melózok, majd fél5-re megyek a gyerekekért, viszem őket edzésre stb, bevásárolunk, majd itthon házimunka (sajnos szinte minden napra jut valami), vacsorakészítés, másnapi sulira felkészülés, majd hazajön a párom, megfürdeti a gyerekeket, lefektetjük őket, majd eszik, fürdik, kis kockulás a tv/gép előtt és alvás. Max. 2 mondatot váltunk, az is melóval vagy a gyerekekkel kapcsolatos és ennyi.

Szóval konkrétan kettőnkre semmi idő sem jut, ráadásul mindent egyedül kell csinálnom és ez rohadt unalmas!

Persze nagyon becsülöm benne, hogy mindent meg akar adni nekünk és tényleg rengeteg látszata van annak, hogy ennyit dolgozik, de ez akkor is csak pénz és nem pótolja a minőségi időt.

Mert így sajnos hiába van velünk fizikailag x órát, hogyha fáradt és kimerült közben és ezt nem érti meg, hogy ez bizony az ő egészsége és a mi kapcsolatunk rovására megy, ezzel pedig a gyerekeknek többet árt, mintha kevesebb pénzből élnénk...

2013. dec. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Már az első gyereket is kisajátítottam. Depis voltam, mert nem úgy ment minden ahogy elterveztem. Hasfájós volt, sokat sírt. Mindent én akartam vele csinálni és minden időmet kitöltötte. Szépen lassan eltávolodtam a férjemtől. Már nem fogtam meg a keét, nem öleltem meg stb. Aztán egy idő után sok lett, hogy mindent én csinálok és leszidtam, hogy ő nem is foglalkozik a gyerekkel. Amikor meg foglalkozott vele az volt a baj, mert semmit sem csinált jól. Sőt a mai napig hiába mondom neki, hogy ezt meg ezt csinálja, vagy túl sokat vagy túl keveset csinál. Ő is sokat dolgozik, fő és másodállásban, de legalább olyankor nem veszekszünk :( Szomorú...


Szóval ez a helyzet. Többször megfogadtam már, hogy közeledni fogok felé, türelmesebb leszek, több dolgot elnézek, nem szidom meg stb, de sajnos csak ideig-óráig tart :(

2013. dec. 3. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!