Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 hónapos gyerek hiszijét,...

17 hónapos gyerek hiszijét, és megváltozott viselkedésével mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Kislányom 17 hónapos.Kb 1-2 hete megváltozott a viselkedése.Főleg a hiszti terén, eddig is volt néha de most nagyon durván adja elő a nagy semmiért!Csapkod üvölt persze egy könnycsepp sem jön.A mai hiszti azért volt mert bele akart ülni a triciklijébe de én pont vmit csináltam és mondtam neki hogy jó várjon egy picit.Ez nem tetszett neki és hisztibe tört ki.Aztán persze már csak azért sem raktam bele.Én azt vezettem be ha hiszti van akkor az ajtóhoz rakom az előszobába és ha befejezte akkor bejöhet.Ma is odaraktam de elég sokáig "szenvedett" magában mire besétált észrevehetően sértődötten.Eddig ez a módszer bevált,és következetes is vagyok csak nemtudom mitől változott kis szörnyeteggé a gyerekem 1-2 hét alatt.

A másik hogy nagyon jól elvolt társaságban, sokat is mentünk barátokhoz hogy szokja.Viszont mostanában csak bújik hozzám és vagy nem oldódik fel a számára nem is idegen emberek között, vagy csak nehezen sok idő elteltével.Amúgy annyira nem volt anyás, de mostanában eléggé az.

Ez valami szeparációs változás lehet?


2010. febr. 7. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hisztis a 17 hós fiam. A csapkodást, dobálást 5 éves testvérétől látja, akinél mostanában jobban aggódom az ilyen fajta hisztin (testvérféltékenység).

Ha a kicsi elkezdi a hisztit, próbálok inkáb nem figyelni rá, csinálom tovább a dolgomat. Aztán néha még én vigasztalom meg, amikor már túl régóta sír. Emlékszem, hogy a nagy még 3 éves kora felé is sokszor mondta, hogy anya vigasztalj meg, mert egyedül nem tudok megnyugodni...

Szerintem 2 éves kor alatt kicsi még a "büntetéshez". Lehet, hogy most ilyen hete van. Fog, front stb..

2010. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A leírásod elsp fele: mintha az én gyerekemről írnád.1 hete meg van kergülve.Én a szobájába teszem még lenyugszik. De te már leírtál mindent jellemzőt.Nálunk az éjszaka borult még fel.

Ja és nálunk, inkább barátkozik.Produkálja magát mindenki előtt.

Nem tudom mit kellene csinálni, de egyre türelmetlenebb vagyok, főleg hogy útba a kistesó.

2010. febr. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, mindent a legtökéletesebben csinálsz szerintem, ezek a próbálkozások természetesek, feszegeti a gyerek a határait, próbálja, meddig mehet el. A következetesség a legfontosabb, mert ha látja a gyerek, hogy soha nem éri el a célját a hisztivel, le fog állni róla, ez a módszer nálunk is teljesen bevált, csak hisztipróbálkozások vannak, célt nem ér, és nagyon rövid idő alatt abba is hagyja. Az első válaszolóval abszolút nem értek egyet, a gyereknek mindig határokat kell szabni, a szülő feladata védeni, óvni, nevelni a gyerekét, ez a szeretet, ma egyre jobban elterjed ez a hamis szeretet, hogy nem büntetek, és bocsánat hogy ezt mondom, de egyre neveletlenebbek, tiszteletlenebbek a gyerekek. Miért lenne túl kicsi a büntetéshez? Minden kornak megvan a megfelelő szintje, ha hagyod hisztizni, utána meg még te vigasztalgatod, akkor ez csak egyre rosszabb lesz. A szülőnek jelezni kell a gyereke felé hogy nem helyes amit csinál és nem szabad hagyni. Ezt lehet szeretettel, türelmesen tenni.

A szégyenlősség is egy életkori sajátosság szerintem, annyit változnak a gyerekek ebben a korban, nagyon sokan ilyenek, ez változik majd, ahogy egyre többet lesz társaságban.

2010. febr. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!