Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a kisfiamnak, hogy idén hozzánk a "nagy jólét" miatt nem jön a Jézuska?

Figyelt kérdés

Hitelt nem tudok felvenni, párom munkanélküli, a GYES meg pelenkára meg ennivalóra sem elég. Hogy lesz ebből karácsonyi ajándék a picimnek? Nézem az áruházak prospektusait, és szívem szerint sírnék...

Nagyon haragszom azokra, akik tönkretették a hozzánk hasonló családok életét...


2009. nov. 22. 15:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A kartácsony nem a nagy ajándékokról szól....

A jézuska mehet így is....

Nem kell nagy fát állítani,elég egy nagyobb ágat hozni az erdöböl,arra díszíteni.Megoldható.E`s szép.Nálunk már volt így.

Ajándék pedig bármi lehet.....

Mennyi idös a fiad??

Nagyáruházak prospektusai.....Felejtsd el....Sajnálom,de sok helyen van ez így.Nálunk is.

Tényleg egy gyermek bárminek örül,csak nyugalom legyen ,szeretet.....

2009. nov. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
94%

Próbálj meg valami olcsó ajándékot venni. Még az is jobb, mint ha nem lenne semmi a fa alatt. Attól nagyobb csalódás nincs a gyereknek. Vannak százforintos boltok, próbálj meg ott venni valamit.


Fel a fejjel, szorítok értetek.

2009. nov. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom a helyzetedet:( Talán ha nagyszülők valmit tudnak segíteni mégis tudtok valamit a fa alá rakni! A piciknek még egy csoki is ajándék!
2009. nov. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem találj ki valami kis költségvetésű ajándékot, hogy azért mégis meglegyen neki a meglepi öröme, és a látszat, h valami azért kerül a karácsonyfa alá! Olyasmire gondolok, hogy sajátkezűleg készíts neki valamit (az ilyesmivel sokat meg lehet takarítani). pl. varrj egy plüssállatkát (persze, a hozzávalóknak is van ára, de mégsem annyi, mint a boltinak), egy kis ruhácskát neki. Emlékszem, h mikor kicsi voltam, mi sem voltunk túl gazdagok, anyukám egyszer két nagy ív papírra rajzolt nekem egy "autópályát". Volt ott minden, kereszteződés, lámpa, gyalogátkelő, körforgalom. Lány létemre legalább fél évig ez volt az egyik kedvenc játékom, fél napokat el tudtam tölteni azzal, hogy azon autókáztam :)
2009. nov. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
35%
Én internet számla helyett vennék neki valami apróságot.
2009. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztató válaszokat.


Tudom én is, hogy egy gyerek mindennek örül, és nem feltétlenül kell neki drága játékot venni ahhoz, hogy boldog legyen. Csak nagyon elkeserítő, hogy ugyanazt kell neki is átélnie, mint nekem gyerekkoromban. Vannak a kis vágyai, amiket szívesen teljesítenék, de hiába igyekszem, nem tudom... Azt hittem, nálunk ez nem lesz így. De évről-évre nehezebb. Nem azt akarom, hogy sajnáljanak, csak hihetetlenül el vagyok keseredve.


A nagyszülők sem nagyon tudnak segíteni, egyrészt, mert több unoka is van, másrészt, mert ők sincsenek valami rózsás helyzetben. És ha fát is, szaloncukrot is, ünnepi vacsorát is szeretnénk... Fűtés már így is csak abban a szobában van, ahol a pici lakik. :(

Három éve még a pocakomban volt a lurkóm. Párom dolgozott Szenteste, anyukám a bátyámnál volt. Akkor nem volt "baj", hogy nincs fa, nincs ajándék senkinek, hiszen egyedül voltam...

Csoda, hogy rettegek a decembertől?

2009. nov. 22. 15:46
 7/26 A kérdező kommentje:

Ha nem fizetem az internet számlát, egyrészt nyakamba vágják a kötbért, másrészt a páromnak ennyi esélye sem lesz munkát találni, mint most.

Szeretem az ilyen okos embereket.

2009. nov. 22. 15:47
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Kitartás! hasonló helyzetben vagyunk,mint Te. De nekünk annyiból jobb,h a nagyszülők támogatnak.

Szerintem kered meg a helyi segélyszervezeteket.hisz mindig gyűjtenek gyerekeknek játékokat karácsonyra. Biztos h ti is jogosultak vagytok rá-

A Karitasz is most osztogat csomagokat,élelmiszert,mi is jogosultak vagyunk rá,és bízza megyek is érte. Félre a büszkeséggel, a gyerek az első!!!

2009. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%
Nem bántásnak szántam,csak nem értettem,hogy azon gondolkozol,hogy hogyan mond el a gyerekednek,hogy nem kap semmit,pedig lehetne "luxuscikkeken" spórolni.
2009. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Melyik megyében laktok?
2009. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!