Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Ki hozza" a fa alá a gyereked...

"Ki hozza" a fa alá a gyereked ajándékait? Jézuska, angyalka vagy a szülők?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A Jézuska jár hozzánk Karácsonykor.
2010. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a szülők.
2010. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Jézuska, bár a gyerekek már elég nagyok és tudják hogy tőlünk kapják de én ragaszkodok az illúzióhoz és úgy dugom a fa alá hogy ne vegyék észre
2010. dec. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2010. dec. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

A szülők hozzák az ajándékot, nem a Jézuska. A fa sem a meglepetés, hanem közösen állítjuk(csudajó móka). Jézus születését ünnepeljük, és mellékesen ajándékozunk, a fa meg már nem emlékszem honnan ered.

Most még csak 18hónapos, neki mindegy, amint megérti mi miért van akkor szépen elmesélem, ilyenkor mit ünnepelünk.

2010. dec. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jézuska. A fát is ő hozza, az ajándékokat is, sőt a szobáját is a jézuska rendezte át, hogy legyen egy játszósarok. 2,5 éves és 9 hós lányok
2010. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a Jézuska, az Angyalkák pedig segítenek. A fát mi állítjuk együtt a család.
2010. dec. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 donmogyoróscsirke válasza:

Nekem normálisak a szüleim, mert nekünk nem kell az illúzió. Én már általános iskolás éveim során (másodikos vagyok gimnáziumban) rájöttem hogy nincs télapó meg hasonlók. Részemről egy picit ciki volt hogy eddig ilyet hitettek velem, de leszoktak róla, tudják jól hogy már rájöttem.

Másrészt szerintem a mai emberek hülyén fogják fel ezt az egész karácsonyt. Ez a feltétlen szeretet ünnepe, és nem a Jézuska, vagy a télapó hozza az ajándékokat, hanem az a személy aki ideiglenesen betöltötte a "mikulás szerepet", hisz ilyenkor mindenki kicsit télapóvá válhat.


UI. Nem a hívőkbe, és már vallási nézetek karácsonyába szeretnék belekötni, nekem ez a véleményem. Van olyan rossz a mai világ hogy a gyerekeknek inkább máshogy kéne felnőniük, hisz ami mesék is vannak a tv-be... Én örülök neki hogy 10 éves koromban rég leszoktam az ilyenekről.

Üdvözletem

2010. dec. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A fát a jézuska hozza, együtt díszítjük fel, és az ajándékokat is a jézuskától kapjuk, bár én tudom, hogy nem, és szerintem a tesóm is sejti.
2016. dec. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az angyalok hozták, amikor én kicsi voltam.
2017. ápr. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!