Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz felnevelni egy...

Mennyire nehéz felnevelni egy gyereket? És sokan erre miért büszkék? Mármint miért vágnak fel másoknak?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam vitatkozni két nőt a boltban, biztos rokonok voltak, vagy ilyesmi, és az egyik ilyet mondott:"Én legalább felneveltem 2 gyereket! Te hánynál is tartasz? Egynél sem!"

Ezt a "felneveltem" ezt kiemelve mondta, és nagyon büszkén!

Mennyire nehéz felnevelni egy gyereket, és miért vág fel ezzel valaki?

Hány millió ember nevelt fel szintén gyereket?

:D



2013. dec. 7. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Mert ez az egy sikerük volt az életben. Ha másban is sikeresek lettek volna, nem éreznék, hogy ezzel dicsekedniük kellene. Ez afféle pótlék számukra a lelküknek. Többynire az egész élet ilyen. Minél jobban dicsekszel valamivel igazából annál jobban lelki szegény vagy. Vagy a másik oldal, minél nagyobb a szája valakinek, minél mocskosabban káromkodik , okoskodik, annál tudvalevő hogy egy sikertelen emberről van szó, aki nem ér el sehol semmi különöset, ő ezzel tudja magára felhívni a figyelmet.
2013. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy egészen más aspektus: a gyerek felnevelése a szülő megdicsőülése. Vagyis az, hogy igen, megcsináltam és jó embert neveltem a gyerekemből. Erre szerintem mindenki büszke lehet és kell is hogy legyen! Semmi köze az elért vagy el nem ért sikerek kompenzálásához. De a párbeszéd, amit hallottál az merőben nem erről szólt.
2013. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Ne felejtsd el, ez öndícséret! Az öndícséret mindig büdös! Aki a legjobban veri a mellét, az a legszarabb ember....
2013. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nagyon. Ha jól akarja csinálni az ember, akkor bizony nagyon is nehéz felnevelni egy gyereket.

Igen, lehet büszkének lenni, ha azon a gyereken látszódnak a továbbadott értékek, ember lett belőle.


A baj az, hogy nem ismered ezeket az embereket, nem hallottad a teljes beszélgetést.

A nagynénémnek nincs gyereke, mégis folyton anyámat (hármat szült, kettőt elvesztett) oktatta ki (minősíthetetlen hangnemben!), hogyan is kell gyereket nevelni. Kívülről mindig könnyű okosnak lenni a gyerek dolgában, én nem hiszem, hogy felvágásból mondta az illető, csak már unta a másik okoskodását.

A szüleimnek sem mi vagyunk az egyetlen büszkeségei az életben, de igenis büszkék, hogy van három dolgos, tanult, emberré nevelt gyerekük.

2013. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem az a baj, hogy büszke! Igenis lehet a szülő büszke, a baj azzal van, ha ezzel kérkedik a szülő!!! Ott a gond!
2013. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet itélkezni ebből a két mondatból- valószínűleg csak elkezdtek beszélgetni a nénik, és szerintem nem felvágásból kezdett el dicsekedni az egyik - biztos volt más is a történetben. Azt se feledjük el, hogy a rosszat mindig könnyebb észrevenni. Azaz ha a gyereked hisztizik, vagy bármi "rosszat csinál, akkor mindenki szarnak kiálltja ki az anyukát... szóval azt rögtön mindenki észreveszik, ha viszont pl. elmész egy étterembe 3kisgyerekkel és ők szép csendben esznek, nem hangoskodnak, akkor nem megy oda hozzád senki és nem veregeti meg a válladat, hogy hát anyuka-apuka, gratulálok, nagyon jólnevelt gyerekei vannak. Bezzeg, ha ordítanak vagy rosszalkodnak, akkor mindenki a hátad mögött súgdos - vagy a szemedbe és mindennek elmondanak.

Az öndícséret, ha nagyon kérkedő, persze, hogy büdös... ahogy írták mások is, de van amikor azért nyíltan is lehet büszkélkedni kicsit, nem? Persze nem mindegy milyen stílusban.

A kérdésre válaszolva: 3kisgyerekem van, és szerintem nagyon nehéz a gyereknevelés, úgy hogy jól csináljuk. Főleg ebben a sikerorientált, mindent elváró világban. Úgy, hogy tényleg normális embereket neveljünk, akik felnőttként is megállják a helyüket az életben, tényleg nehéz. Persze hogy sokat azért mégis csináljuk! De én is tuti büszke leszek magamra, ha majd egyszer felnőnek a gyerekeim, mert tudom mennyi "munka", mennyi lemondás és persze öröm is van benne!!

2013. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz a gyerek nevelés érzelmileg,energiába és pénzileg is.mindegyh ogy 1 baba vagy ikrek,vagy több gyerek.segitség nélkül is
2021. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!