Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miert gondoljak az emberek,...

Miert gondoljak az emberek, ha Magyarorszagon egy gyermeknek kulfoldi nevet adnak akkor az neki majd ciki lesz, esetleg atrocitasok fogjak erni miatta?

Figyelt kérdés

A kerdesben azt szerettem volna irni,hogy "egyszeru" emberek,de javitottam...


Nem a Csing-Mungra,esetleg Babafemire gondolok!

Konkrétan(nem feltetlenul) a Zorah-ra gondolok. Jelentese hajnal. Semmi poenos nincs benne. - szerintem.



Rengeteg magyarorszagon elo,magyar es mas nemzetisegu embert ismerek es egyetlen egyet sem piszkaltak soha a neve miatt. sooot! nagyon sokan irigylik,csodaljak. - magyarok.


2013. dec. 8. 23:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Mivel Magyarországon MAGYAR állampolgár csak és kizárólag magyaros átírással adhatja a külföldi nevet a gyerekének.


Dzsenifer és tsai. - így ez pedig minden, csak nem szép.


(csak akkor adható külföldi helyesírással, ha minimum az egyik szülő nem magyar állampolgár)

2013. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

lakatos kevinke

kanalas zsáklin

2013. dec. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
azt sem ertem,aki Dzsenifert ad a lanyanak. ez tenyleg ego, es en sem ertek vele egyet. foleg,hogy mas orszagokban senkit nem erdekel,hogy a sajat gyerekedet,hogy nevezed el. nem meg a sajat nyelvukre formaljak.. tipikus.
2013. dec. 8. 23:43
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért? Szerinted szép név a Dzsézön? Vagy az Ódri? Ugye, hogy nem? Fonetikusan átírva nagyon idétlenek ezek a nevek, nem tudom másként megfogalmazni, de nagyon meg vannak erőszakolva. Ráadásul a tengeren túl se tudnak vele mit kezdeni, ha netán kiköltözne. Ahogy egy Zsuzsából nem lesz Susan, úgy egy Dzsézönből se lesz Jason.
2013. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mert a gyerekek mindent csúfolnak ami furcsa, nem magyar név egy magyar iskolában furcsa.
2013. dec. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

irtam is,nekem sem tetszik egyik sem atirva!! (atiras nelkul sem,de az mellekes.)


Es olyat ami magyarul is az ami eredeti nyelven,tehat nem kell\lehet atirni adhatnek neki?

2013. dec. 9. 00:08
 7/16 anonim ***** válasza:
6: manapság már egyáltalán nem, az enyémeknek azért van külföldi nevük, mert az apa külföldi, így még nem is magyaros írással van. Mégsem csúfolták őket soha, sőt azokat az osztálytársakat sem, akiknek szintén a külföldi apa miatt eleve a családnevük sem volt magyar.
2013. dec. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#3 koszonom a valaszt,egyetertek veled.
2013. dec. 9. 06:12
 9/16 anonim ***** válasza:
Mi direkt "nemzetközi" nevet adtunk a babánknak, én úgy gondolom, hogy inkább hátrány az, ha olyan neve van, amit csak magyarok tudnak kiejteni, leírni. Ki tudja, mi lesz vele az életben, hol fog élni, szerintem jó dolog, ha olyan neve van, amire sehol nem néznek furcsán.
2013. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hát engem rendesen csúfoltak Angliában, és Spanyolországban is szóval nem hiszem hogy magyar probléma, csak nem élted meg külföldön ....
2013. dec. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!