Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenki nagyon gáznak tartja...

Mindenki nagyon gáznak tartja a Mici nevet?

Figyelt kérdés

Mi évek óta beszélünk erről a névről, nagyon tetszik mindkettőnknek, szívesen adnánk a lányunknak. Viszont mikor megszületett Ördög Nóra Micije, szinte mindenhol csak azt olvastam, hogy szídják ezt a nevet.


Az tény, hogy nagyon becenév jellegű és lehet jobb lenne ha olyan neve lenne, ami 3 25 de akár 78 évesen is vállalható.


Ti milyen neveket becéznétek Micinek? A vezetéknév rövid 3 betűs, M-betűvel kezdődő.


2013. dec. 9. 10:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nagyon tetszik a Mici....és bevallom egyátalán nem érdekelne mások véleménye....mindenkinek más tetszik,ennyi.....van akinek a Böske,van akinek sz Armandó,és van akinek a Lili,MINDEGYIKBEN LEHET FOGÁST TALÁLNI....Az én kislányom Molli ,sokan mondják miért adtam kutyanevet a lányomnak?sokaknak nagyon tetszik.nyugodtan add a Micit....
2013. dec. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%

3 betűs M-el kezdődő vezetéknévhez biztosan nem adnám a Mici keresztnevet, még akkor sem, ha tetszene, bocsi :)

Rövid, egyszerű vezetéknévhez hosszabb, akár különleges keresztnevek passzolnak, próbáljátok csak ki.

2013. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

Becenévnek nem gáz a Mici, de hivatalos névnek adni... nem tudom melyik rosszabb, ez vagy mondjuk egy Jennifer vagy Lucy.

Én néha hívom Micinek a lányom (minden más mellett), de csak úgy becézésképp, mint más mondjuk babámnak, csillagomnak. Szerintem így nincs vele gond.

Szerintem válasszatok neki más nevet, aztán otthon úgy szólítjátok ahogy akarjátok. Ha nagyobb lesz és tetszik neki a Mici becézés, akkor a barátai is a becenevén fogják hívni, ez már tőle függ.

2013. dec. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem szörnyű. Jó hogy nem Cirmi.. Bár a Mici is macskanév a számomra.
2013. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Becenévnek aranyos, de soha nem anyakönyvezném.

Egy babának még elmegy, de egy felnőtt nő nehezen boldogulna egy ilyen névvel.

Ki venne komolyan egy Dr. Kovács Mici ügyvédnőt, polgármesterasszonyt vagy főkonzulasszonyt?

2013. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Kedves válaszoló akinek a Mici macskanév.....az én kutyám Pista ....akkor az kutyanév?
2013. dec. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
60%
Eleinte kiakadtam rajta, de ma már megszoktam. Egyébként sok ma nagyon divatos nevet sokkal gázabbnak tartok a Micinél. Más véleménye meg pont nem érdekelne...
2013. dec. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Semmilépp nem szeretnénk hosszú és különleges nevet adni neki. Az ikertesója Zita lesz. Ő pedig Márti vagy Mici vagy esetleg Mikolt.

2013. dec. 9. 10:53
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Elnézést, de nekem ez olyan Való világos vagy Éjjel-nappal Budapestes név. Én is inkább egy komolyabb nevet választanék, amit lehet nyugodtan Micinek becézni, mondjuk Magdolna - lásd Szabó Magda. Ez egy külföldön is használható név, rögtön fogják róla tudni, hogy fiú vagy lány a gyereked. És bármilyen pici is most, az élete nagyobbik felét 18 éves kora után, felnőttként fogja élni :)
2013. dec. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

Nekem tetszik, mert aranyos és kedves, de tágabb teret hagyva az első benyomáshoz a későbbi felnőttnek, én is inkább becenévnek hagynám meg - szerintem a Máriához, esetleg Emmához vagy bármelyik Mi-vel kezdődő "komolyabb" névhez (pl. Miléna, Mira, Mirjam, Mirtill) szabadon használhatjátok.

http://www.youtube.com/watch?v=2le1b1a3kmo

2013. dec. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!