Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová vállalnál/vállaltál...

Hová vállalnál/vállaltál babát? Falura, városba, tanyára, hétvégi házba stb? Pusztán kíváncsiságból érdeklődöm.

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,ki hová tervezi az életét,vagy hol éltek,városban,faluban,tanyán? Szeretitek? Változtatnál rajta és ha igen,hová költöznél szívesebben?


Én hétvégi házban laktam,ahonnan sikerült elköltözni egy kisvárostól nem messzire lévő tanyára.Nem az a "tipikus tanya" nincs állat meg földművelés,inkább tanyasor,jó a közlekedés és nem utolsó sorban elférünk,ami a hétvégi házban nem így volt.Ezen kívül jó,hogy nem kell rá költeni egy darabig,nem régi építésű és minden komfort megvan itt is.Én nem változtatnék ezen.



2013. dec. 10. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Bocsi az offért, de milyen tanya az ahol nincs állat, meg föld, az mitől tanya????
2013. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
OFF Elso, a nagyanyam is tanyan lakik, ez a cime is -teszem azt Lackofalva tanya 254- , ez csak egy kozterulet meghatarozas. Egy darab allat nincs -haszonallatra gondolok, macska, kutya van- a kornyeken, miutan belterulet es tilos allatokat tartani.
2013. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem attól tanya egy tanya,hogy a földet túrod meg állatokat tartasz és petróleummal világítasz :-)

Nem is értek hozzá,kár lenne a sok pénzt bele ölni és nem is szeretem az állatokat(kivétel kutya,macska)

A tanya külterület,de manapság már nem olyan,mint régen.Nekünk közel a busz,út mellett élünk,van rendesen szomszéd,várostól 7-8 km.Posta házhoz jár,mint egyre több helyen már.Biztosan van olyan tanya is,ahol nincs fürdőszoba meg villany és sokan foglalkoznak állatokkal,de felénk ez nem jellemző már.Nekünk 6 ezer négyzetméter a telkünk(be van kerítve,jó nagy)valamikor állítólag barackos volt.Már nem hinném,hogy megérné(mindketten dolgozunk egyébként)

2013. dec. 10. 20:07
 4/16 zabmester ***** válasza:
100%

Város, mindig is városban éltem. Nem is változtatnék ezen. Szeretem, hogy minden, ami kell, megközelíthető távolságon belül van (orvos, boltok, szórakozási lehetőségek, ismerősök, munkahely, óvoda, stb.). Ha lenne autónk, talán máshogy látnám, de akkor meg a közlekedés vinne el egy csomó pénzt.

Igaz, azt nem szeretem, hogy panelben lakunk, legszívesebben valami tágas tégla lakásban laknék, belső udvarral, a belvárosban.

2013. dec. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

2 szobás téglalakásban laktunk mikor az első babánk született, városban, megyeszékhelyen, nem messze a belvárostól, de mégis csendes helyen (a tiszától nem messze). Aztán váltottunk 4 szobás panellakásra, ide született a második babánk. A régi lakásunktól nem messze, úgyhogy szintén jó helyen. Nagyon szeretek itt lakni, közel minden: orvosi rendelő, patika, bolt, posta, millió üzlet, pékség stb.


Most készülünk kimenni családi házba, nagyon hiányzik a nagyobb tér, az udvar és hát lehet, hogy még bevállalunk egy 3. babát is (puhítom a férjem:)). Sajnos annyi pénzünk nincs, hogy a városban vegyünk házat, úgyhogy kijjebb kell költözni, vagy a közeli agglomerációba. De nem bánom, egy kertesházért a világ végére is elmegyek:)

2013. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kertváros részbe,mindenképpen olyan helyen ahol van hegy,jelenleg városban lakunk,de csak 30ezres város
2013. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Kisvarosban elunk,csaladi kertes hazban. A nagy varosbam elnenk,oda is vallaltam volna babat.
2013. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Jelenleg nagyvàrosban èlünk, falusi lànyka vagyok, nagyon visszavàgyom a nyugalomba, termèszetbe....
2013. dec. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

nem volt szempont a gyerekvállalásnál,hogy város vagy falu...

Egyébként első gyereknél két szobás albérlet megyeszékhelyen,második pedig már családi házba érkezik egy kisvárosba.

Nem változtatnék rajta,szeretek itt élni,de a megyeszékhellyel sem volt semmi bajom,csak kicsi lett a lakás,ahogy nőtt a rakás:D

2013. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A férjem és én is falun nőttünk fel, de ott nem akartunk letelepedni, így a közeli kisvárosba vettünk lakást (kertest szerettünk volna, de csak panelra futotta). Férjem utálja, a lakást is, a várost is, ő tanyára menne (igazira, állatokkal, földtúrással), én nagyvárosba szeretnék, kertvárosi részbe. Ez a kisváros egy köztes megoldás volt, mert nem jutottunk kompomisszumra. Egy biztos, hogy innen egyszer elköltözünk, mert egyikőnk sem szereti, de hogy kinek a szava lesz erősebb, az még rejtély.
2013. dec. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!