Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Büdös fiú az oviban, te...

Büdös fiú az oviban, te hogyan reagálnál?

Figyelt kérdés

Lányom ruháit az oviban egy ideje másik szekrénybe tesszük, mert a régi szekrénye közös volt egy kisfiúval, aki ápolatlan és büdös. Tegnap megkérdezte tőle az egyik barátnője, hogy miért lett másik szekrénye, amire a lányom elmondta, hogy azért, mert a fiú ruhái nagyon büdösek és az ő ruhái is azok lettek. Ezt természetesen mindenki hallotta az öltözőben, még az érintett kisfiú anyukája is. Nem szólt semmit, én pedig nagyon szégyelltem magam.

Itthon próbáltam megmagyarázni a lányomnak, hogy nem szabad másra azt mondani, hogy büdös, mert ezzel megbántjuk. Inkább mondja azt, hogy azért van másik szekrénye mert azon szebbek a minták. De ő lezárta ezt annyival, hogy a fiú tényleg büdös és hazudni nem szabad.

Akkor elgondolkoztam azon, hogy mi is a helyes? Hiszen tényleg igaza van, miért mi érezzük magunkat kellemetlenül azért mert ez az igazság?

Viszont most nem tudom mi lenne a legjobb. Hogy reagáljak, ha legközelebb megint ezt mondja az oviban?


2013. dec. 11. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna ezt elmondani a lányodnak, hogy büdös a kisfiú ruhája, és azért ment ő másik szekrénybe. Ha büdös is szegény, nem ő tehet róla, hanem a szülők, mert vagy nem fürdeti rendesen, vagy nem tiszta ruhába járata. Szegény kisfiú nem tehet róla, mégis ő kerül kellemetlen helyzetbe. Az anyját jól megcibálnám, az biztos. Mondd meg a lányodnak, hogy nehogy csúfolja a kisfiút. Mondd neki hogy a kisfiú már nem is büdös, és nem is volt az, csak tévedtél.
2013. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem mondtam neki, hogy büdös. Mivel egész nap egy helyen voltak a ruháik, ezt ő is érezte. Csúfolni nem szokta, de biztosan más is meg fogja tőle kérdezni, hogy miért van másik szekrénye.
2013. dec. 11. 11:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy-hogy büdös? Bagóznak a lakásban vagy nem szellőztetnek vagy nem mosnak, nem fürdenek? Ha meg dohos a lakásuk, azon nem biztos, hogy tudnak segíteni.

Egyébként 500 Forintért lehet szekrénybe való illatpárnát kapni (Coccolino), lehet ennyivel megoldható lett volna az egész. Tán még a fiú is hálás lett volna érte. Ha tudnának tenni a büdös ellen (mosás/mosakodás), akkor ők érezzék xarul magukat, egyéb esetben nem árt egy kis tapintat, és egy ovis gyerek már ezt megérti, hogy ha vmit nem vágsz a másikhoz tapintatból az nem egyenlő a hazugsággal.

2013. dec. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam a régi kérdésed ugyanezzel a témával kapcsolatban.

Kérdés, hogy te ezt hogy oldottad meg, lehet hogy amikor felvetetted az óvónőknél a problémát és hogy találjanak rá megoldást, akkor a lányod meghallotta a beszélgetést. Az természetes hogy ő is érzi hogy büdösek a ruhák, de abból nem következtethet arra hogy azért rakták át a ruháit. Valószínű meghallott valamit. Ezzel már úgysem tudsz mit csinálni, hazudni meg úgysem szép dolog. A kisfiú anyukájának legyen kínos hogy ilyen ruhákat ad a gyerekére.

2013. dec. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amikor beszéltem az óvónénivel, akkor kettesben voltunk. Nem tudom, hogy miért büdösek a ruhái, ezt a szagot nem tudom mihez hasonlítani. Talán a kosz, dohány és doh keveréke. :(

Lehet, hogy tényleg megoldás lett volna egy illatpárna, ez eszembe sem jutott.

Sajnálom, ha ez miatt a kisfiú rosszul fogja magát érezni, de én nem tehetek arról, hogy a szülei ennyire igénytelenek.

2013. dec. 11. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy egy illatpárna megoldotta volna ezt a problémát.

Ha például dohányoznak a lakásban, akkor még a frissen mosott ruha is irtó büdös tud lenni sajnos (mert ugye amíg megszárad, beszívja a szagot).

A szülők már nem is biztos, hogy érzik ezt a szagot a ruhán.

Ezt csak onnan gondolom, hogy régen a férjem anyukája is sokat dohányzott a lakásban, és amikor a férjem frissen mosott ruhában jött, akkor is rettentő cigi szaga volt.

Most a sógorom és a sógornőm lakik ugyanabban a lakásban, ők is dohányoznak, a múltkor adtam neki kölcsön egy pulcsit, mikor visszahozta (frissen kimosva), moshattam újra, mert borzalmas szaga volt.

Sőt, mikor a kisfiam született és kórházban voltam, kértem, hogy hozzanak nekem egy tiszta pólót, és mivel gyorsan kellett, a sógorom egyik (szintén frissen mosott) pólóját hozták be. Olyan szürnyű szaga volt, hogy vissza kellett vennem a piszkosat amit lecseréltem, mert egyszerűen nem bírtam elviselni a szagát.

És ezt ők már nem érzik, akik minden nap abban a füstös lakásban vannak. Egyszerűen minden átveszi a szagot.

Szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem biztos, hogy piszkosak (a sógoromék sem azok), csak egyszerűen ők már nem érzik, lehet a szülőkben ez fel sem merül.

2013. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért nem szégyellném magamat, jól tette a lányod, hogy szólt és elköltözött. A legjobb, hogy meghallotta az illetékes büdös anyuka, hátha ezúttal figyel majd magukra és fürdik meg mos.
2013. dec. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!