Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Folyamatosan tesztek-vesztek...

Folyamatosan tesztek-vesztek a házban, amíg a gyerek alszik, vagy oviban van?

Figyelt kérdés

Most kerülünk közelebbi ismerettségbe a szomszéd 3 gyerekes anyukával, akinél patinás rend és tisztaság van mindig. nekünk egy 7 hós babánk van, de én lusta vagyok, mint a dög, most is itt ülök ;)

náluk apa elviszi a gyerekeket oviba 8-kor, anya onnantól 3-ig takarít. otthon van a 2 hóssal, igaz apa os, aki nagyon házias, mos, főz stb..

igaz én egyedül vagyok a nap nagy részében, de csak egy gyerekkel és mégis mindig van, ami elmarad. az ablakunk pl. csak belülről van megpucolva vagy 2 hónapja, a fürdőre is ráférne egy alapos puca.. . nálatok ez hogy megy ? én nem bírnám rávenni magam a napi 5-6 óra takarításra... van még aki ilyen lusta, mint én? ;)


2013. nov. 14. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom ezt lustaságnak, inkább a folyton takarító anyukát kényszeresnek.

Nézőpont kérdése :))


Én ugyanilyen vagyok, mint te kérdező.

2013. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem kényszer az, ha valaki állandóan takarít, szimplán rend mánia. Én is olyan vagyok, mint te, kérdező. Őszintén? Engem zavar is, hogy nem szeretek takarítani, hogy lusta vagyok, de mégsem csinálom. Szerintem vannak ilyenek, olyanok.
2013. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a gyerek alszik, én is pihizek. Kivéve, ha akkor jön rám a rendrakási mánia, de ez ritkán fordul elő. Nálam ahhoz, hogy összekapjam a lakást rendesen kedv kell. És a játékokat sem fogom öt percenként összepakolni, csak este.
2013. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám, hogy lustaságból, de folyton le vagyok maradva a háti munkával - egy 2,5 éves, és egy 10 hónapos kislányom van. Inkább velük töltöm az időt, minthogy naponta portalanítsak, pedig zavar, ha porpsak a szekrények... és persze folyton vasalok, de mindig áll a korárban a vasalni való... épp azért, mert délután már általában nem házimunkázom, velük foglakozom, valahogy így érzem jónak. Nekem is nagyon ráférne már az ablakokra a pucolás ( bár megjegyzem, én nem pucolom havonta...) , és egy igazi nagytakarítás is jó lenne, aminek neki is ugranék, ha mondjuk lenne egy napom a lányok nélkül , mert mellettük szétdobni a lakást... ugyanígy nem szeretek vegyszereket használni, ha csak én vagyok itthon velük , mostmár a pici is örökmozgó, féltem őket.... de azért szerintem tisztaság van, ha valaki jön hozzánk ezt mondaná, inkább csak én látom mit kellene még megcsinálni
2013. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

pihenj, ha jól esik! :) én heti 1x porszívózom ki a lakást, és vagy utána, vagy másnap mosok fel. havi 1x port törlök. minden nap mosok, és majd minden nap mosogatógépezek... de ha olyan kedvem van, lefekszem a szivacsra a hat hónaposom mellé, és netezek, vagy olvasok, vagy csak gyönyörködöm a kicsibe (reggel 9-től 3-ig, aztán séta...) ablakot én is most pucoltam (múlt hét szerdán), több mint fél év után, de csak hirtelen felindulásból, mert olyan szépen sütött be a nap (ami ugye mostanság tök ritka)

aztán sokat csavargok, be a kocsiba a babát (anyósülésre) és elmegyünk várandós barátnőhöz, tesóhoz munkahelyre, dédpapához - ki hogy ér rá :) vagy csak plázázni.

de nagyon nyugis a gyerek, azért tudom ezt csinálni.

mivel én minden percben csak kényeztetem és a gyerek kedvében járok, így tudom, ha járni fog, járni akar, játszótéren akar játszani, menni-menni akar, szeparációs szorongásával rajtam akar csüngeni - na majd akkor már nem lustálkodhatok, akkor ennek a pihinek annyi.

és nálad is ez lesz, rohanhatsz folyton, szóval most nyugodtan pihenj, lustálkodj, ha ahhoz van kedved, lesz ez majd így se :)

nem kell csilli-villi lakás, kit érdekel! :) érezzétek jól magatokat :)

2013. nov. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

nekem id kedv kell a takarításhoz. van, h. egy két napig SEMMIT nem csinálok, főleg hétvégén, mikor apa itthon van. aztán hétfőn meg sem állok...

azért nálunk sem bukik fel a házban senki, ha bejön a kosztól, de azért a polcokat senki ne simogassa fehér kesztyűvel... azt mondanám, h. általános tisztaság van.

minden nap porszívózok, nem tehetném meg, h. csak hetente, mert idebent fával fűtünk.

2013. nov. 14. 09:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nahát azt gondoltam csak én vagyok ilyen. Van 3 gyerkőcöm akik délelőtt suliba vannak és 28 hetes kismama vagyok. Sokszor vagyok egyedül mert apa dolgozik és olyankor nagyon nincs kedvem semmihez. Meg főzök mert muszáj de a többi munka...... Kész kínszenvedés hozzá fogni.
2013. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Más ott,ahol az apuka is otthon van,aki ráadásul nem az "otthon ülök és vakarom a t.köm" típus....


Nálunk 4 lurkó van,egyedül vagyok Velük,kertesház,fatüzelés...

Eddig kb 10-12 naponta járt haza az Apuka,most hó végén jön haza végleg,és itthon fog dolgozni.

Nálunk ez a takarítás téma úgy van,hogy ahogy esik,úgy puffan.... Pl két hónapja volt kint egy kérdés,pont tegnap este néztem a rá adott válaszomat,és meglepődtem,hogy két hónapja ilyen ügyes voltam???? Reggel felkeltünk,időben oviba-suliba mentünk (gyalog),boltba,itthon megfőztem,ha nem mosogattam el előző nap ebéd után,vagy lett délután pár mosatlan,akkor azt elmosogattam,délelőtt jutott időm kicsit takarítani míg főtt a kaja,mondjuk por törölve nem volt akkor sem,és ablakot sem pucoltam már jó ideje,majd délben ebédeltünk,utána vagy érkeztem mosogatni vagy nem,délután vagy volt humorom vagy nem... Tényleg,flottul ment minden. Most meg ott vagyok,hogy bár most per pillanat megembereltem magam,de pl egy hete romokban állt a ház!!! Nem értem hogyan nem sikerült tartani a rendet,tisztaságot- pl feltörölve nem volt sok napig... mikor délelőtt ugyan úgy értünk haza,mint két hónapja,ugyan úgy tettem fel kaját,mosogattam,ugyan úgy kimentem fát vágni,behordani,bekészíteni... és valahogy még sem! És délben -ahogy ma is- kapcsoltam csak be a számító gépet.... Aztán most a hétvégén itthon volt a Párom,jó nagyot veszekedtünk azért,mert én "lusta vagyok",elmondtam mivel telik a napom,el sem akarta hinni. A tegnapi nap elment járkálgatással,de ma megint olyan "ügyes" voltam,mint két hónapja....


Napi 5-6 óra takarítás azért tényleg sokkkkkk!!! Ahogy az első írta,kényszeres lehet ez a csajnál!


A Párom "okos" ember,ha a takarítás jön szóba,és hülyeséget nem mond,mert azt mondja,hogy napi csak fél óra kellene,vagy napi egy helységet,attól függ,hogy adja az idő... és igen,rászánnia magát az embernek nagy feladat,de ha végzel,piszok jó érzés,hogy "igen,meg tudtam csinálni!!!" csak aztán megint nem nyúlsz hozzá két hónapig :-) -legalább is ezt is észre vettem magamon. Meg aztán ott,ahol egyedül van az anyuka a feladatokra és kicsi gyermek is van,megint csak nem olyan egyszerű,mert ha bele kezdtem pl én is valamibe,doszta hogy akkor volt szomjas a két éves,vagy akkor unta el magát a 9 hónapos. Valamelyik nap leportalanítottam a szobát,akkor a gyerek bekúszott a kiságy és a fotel közzé,és "ott maradt" akkor azért kellett megállnom. A 2 éves meg ha leszedek valamit- fentebb olyanok vannak,amik nem Neki valók (törékeny),akkor persze,hogy muszáj hozzá nyúlnia,nem lehet nyugodtan megcsinálni semmit!! Bevonni nem tudom.

Szóval könnyű,ha van egy társ,aki takarítani segít,vagy lefoglalja a gyereket/gyerekeket,hogy Neked csak a takarítás maradjon....

2013. nov. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
örülök, h. nem csak nálunk lehet írni a porba :) köszi csajok, tartsunk össze legalább a lustaságban! ;)
2013. nov. 14. 13:10
 10/12 zabmester ***** válasza:
100%
Én akkor takarítok, ha muszáj :D Nekem ha valaki azt mondja, hogy "amíg a gyerek nincs otthon, addig van időd takarítani" az nekem olyan, mintha azt mondaná, hogy "addig van időd elmenni egy végbéltükrözésre", szóval egyszerűen nem tudom megérteni, hogy nekem mi abban a jó, hogy ERRE van időm :D Mondjuk nálam a másik az, hogy idáig sokszor csak rövid időkre voltam itthon napközben, mint mondjuk most is, mert egyetemre járok, a suli mellett lakunk. Van egy lyukasórám, akkor hazajövök, aztán megyek vissza. Ezt a pici időt nem arra használom, hogy takarítsak, inkább leülök és eszem tisztességesen, utána meg kicsit gépezek, aztán mehetek is vissza. Takarítani meg olyankor takarítok, amikor tényleg arra szánom az időt, úgy van betervezve, de nem állandó jelleggel. Nyilván ha valamit meg kell csinálni, mondjuk egy mosást bedobni, aztán amikor lyukasórában itthon vagyok, kiteregetni, azt megcsinálom, vagy gyorsan elmosogatok, de ezeket a pici időket nem akarom egy számomra kellemetlen elfoglaltságra szánni.
2013. nov. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!