Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az óvodában történik...

Ha az óvodában történik valami a gyerekkel /fellökik, megverik/ és látványos nyoma marad a kis testén Te hogy reagálnál?

Figyelt kérdés

Ma az oviban az egyik kiscsoportost egy nagycsoportos kisfiú az udvaron felborította a biciklivel és megsérült az arca /a szeménél és az állánál/

Mikor jött az anyukája érte és az óvónők elmesélték neki meglepően kedvesen fogadta, nem hibáztatott senkit.

Ti hogy reagálnátok?


2013. szept. 3. 16:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Én így ahogy az anyuka!
2013. szept. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Vszinuleg nem direkt tortent. Es erthetoen az ovono sem lehet ott minden gyerek melett egyszerre minden percben. Szal erheto, hogy ilyesmi elofordul. Szal en sem hoborognek.

Ha viszont direkt bantana vki a gyermekem akkor fol lennek haborodva a neveletlen gyerek anyukajara.

2013. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
Én ahogy magamat ismerem minden bizonnyal megkérdeztem volna a kedves óvónőket hogy hol voltak ők ez idő alatt? Komolyabban is megsérülhetett volna az óvónők azért vannak hogy figyeljenek nem azért hogy beszélgessenek az udvaron. Ha figyeltek volna biztosan volt némi előzménye a borításnak, látniuk kellett volna hogy valami nem stimmel. Bizony a nagycsoportos gyerek szüleivel is elbeszélgetnék, neveljék meg a gyereküket mert ez nem játék.
2013. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Azért véletlen nem lehet felborítani valakit egy biciklivel..

De azt sem gondolom, hogy a gyerek anyukája nevelte erre, hogy borogasson, én előbb haragudnék a kisfiúra mint az anyukájára!

Az óvónők meg nem lehetnek ott mindenhol, de szerintem jobban figyelhetnének.

2013. szept. 3. 16:48
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne lehetne véletlen? Megy a biciklivel, hátranéz, oldalra néz, valami elvonja a figyelmét és máris megvan a baj. Gyerekek, sajnos ez ilyen.


Az óvónő meg gondolom a többi 33 gyerek valamelyikével foglalkozott. Kevesen vannak ennyi gyerekre sajnos.

A játszótéren is történnek ilyen balesetek, pedig ott 2-3 gyerek/felnőtt az arány. Persze akkor fel sem merül az anya felelőssége, hiszen "előfordul az ilyen".

2013. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Miért ne lehetne véletlen? Egy óvódás korú gyerek még nem tud annyira koncentrálni, elég ha az egyik társa odaszól neki, ő meg félrekapja a fejét. És az óvónőket sem hibáztatnám, hiszen, a legtöbb helyen 4-5 felnőtt jut 60-70 gyerekre, képtelenség mindig mindegyikre figyelni, így leginkább a fokozottan balesetveszélyes helyeket figyelik pl. hinta csúszda.
2013. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
Tegnap elestem biciklivel , ha ott állt volna valaki biztos fellökőm 30 évesen. Miért ne lehetne véletlen. Te veled még nem történtek véletlen balesetek?
2013. szept. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Figyelj. Ez egy óvoda. Itt gyerekek rohangálnak, szaladgálnak ész nélkül, és tök normális ha történik ilyen baleset. Gyerekből van. Az én fiamat is érte már kár, és szerintem majdnem minden szülőt. Egy "normális" gyerekben is ugyan úgy megvan a játszás szabadsága, mert akkor csak azzal van elfoglalva, hogy a biciklivel milyen gyorsan tud menni, milyen trükköket tud, és csak magára figyel, a környezetére ilyenkor nem. Már az iskolában gáz a direkt gázolás.

Ezen ne is kombinálj.

Majd akkor borítsd a pedagógusra az asztalt, hogyha nem foglalkoznak eléggé a gyermekeddel, elhanyagolják.

2013. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Ma 11 óra körül csörgött a telefonom, az oviból hívtak. Közölték, hogy a kisfiam megsérült,mindjárt jön a gyerekorvos, megnézi. Az alsó szemhéja "szakadt fel", kb egy ujjnyira a szemétől- mondták. Kb. 6x elnézést kért az óvónő, pedig egyszerűen csak pakolás közben megcsúszott a gyerek kezében a mászóalagút (többen vitték, nagycsoportosok).

Hibáztathatnám őket, kikérhetném magamnak, hogy miért nem figyeltek a gyerekre, de nem teszem. Egyrészt nem az ő hibájuk volt, hanem véletlen baleset, másrészt pedig mindent megtettek, hogy jóvá tegyék a dolgot: kb 5x váltottunk telefont, mindent részletesen elmondtak, elvitték a sebészetre, még csokit is vettek neki, amiért olyan hősiesen tűrte a dokit. Csúnya látvány a szeme alatti összehúzó tapasz (szerencsére nem kellett varrni), de örülök, hogy ennyivel megúsztuk. A gyerekem szeme ép, egészséges, itthon van velünk.

Balesetek mindenütt előfordulnak, pláne ott, ahol ennyi kisgyerek együtt van.

Mit értem volna el, ha kiabálok, számonkérek, okoskodok? Kit kéne hibáztatnom?

2013. szept. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%

Téged elnézve kérdező, biztos az a típusú anyuka vagy aki jelenetet rendezett volna és leordítja az óvónők fejét és magánórát ad a nagycsoportos fiú szüleinek példás gyereknevelésből.


Nem a te gyereked sérült meg, mégis te hőbörögsz az érintett intelligens anyuka helyett.

Nincs jobb dolgod?

2013. szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!