Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha angliában születik a babám...

Ha angliában születik a babám nyaralás alatt akkor azért ugye még magyar állampolgár lesz? És ugye nem kell neki ott is anyakönyvezhető nevet adni?

Figyelt kérdés
Szülés előtt másfél héttel angliába utazok a férjemmel, régóta terveztük az utat de közben teherbe estem.Ha véletlen ott születik a kislányunk mi lesz?
2013. dec. 13. 18:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
8%

Ilyen későn valószínű nem fognak engedni repülni, max. saját felelősségre, de előtt mindenképp járj utána, hogy milyen orvosi papírok szükségesek, hogy repülhess, hogy ne a reptéren derüljön ki, hogy fel sem engednek szállni.


Ha kint születik meg a gyerek, akkor is MAGYAR állampolgár lesz. Csak olyan nevet adhatsz neki, ami a magyar jog szerint adható, természetesen nem kell az angol törvényeknek megfelelni. Gondolom kint is akartok maradni, szóval a helyi külképviseletre (nagykövetség,konzulátus) kell majd menni az iratokkal, intézni az anyakönyvezést, nevet stb.

2013. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolso! Nyaralast tervez a kerdezo es nem, adott terhessegi het betoltese utan nincs olyan, hogy sajat felelossegre repul.
2013. dec. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A légitársaságnál kell megnézni az utazási feltételeket, mert a terhesség végén már nem engednek repülni, mert túl nagy kockázat a társaságnak, így nincs olyan, hogy saját felelősségre utazol, mert nekik is kockázat, nem csak neked.
2013. dec. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.

Volt kolléganőm betöltött 38. héten repült!!!

Nem tudom pontosan, milyen papírokkal kellett benyújtani, de az tuti, hogy kérelmet és szakorvosi papírt be kellett előtte adnia. Pár nap alatt elintézte a társaságnál. Szóval, van kivétel!!!

2013. dec. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Megkérdezem erről az orvosomat,köszönöm a válaszokat!Nem letelepedni szeretnénk csak nyaralni :) Ha mégis sikerül elmenni az útra de ott születne akkor tehát rendesen adhatom neki a magyar nevet amit szeretnénk?Nem baj ha ékezetes (Zsófi lesz a neve)?Szerintem valahogy azért csak haza lehetne hozni,bár nem hiszem hogy előbb fog jönni a vártnál,csak azért jobb felkészülni mindenre.
2013. dec. 13. 22:13
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
ja, én sem hittem, hogy előbb jön :D 37+5re született..
2013. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze, haza lehet hozni. Par het alatt meglesznek az iratok. Addig biztosan jol el lesztek egy hotelben es anyagilag se vág majd benneteket földhöz se a szules, se a gyerek ottani ellátásának költsége. Nem gond.
2013. dec. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, elég nagy vakmerőség, amit tervezel...

Én a helyedben még most azonnal lemondanám az utazást, vagy legalább előre hoznám 2-3 hónappal. Ja,igen, szívás az élet, leendő szülőként az első, amit meg kell tanulnod,m hogy már nem kizárólag Te irányítod az életedet, és nem Te vagy a középpontban.

Persze lehet erőlködni, hogy de igenis elutazol akkor, de a természetet nem tudod megerőszakolni. Pl. megszülsz itthon az elutazás előtti napon. Vagy kimentek, és ott szülsz meg, és majd fizetheted a kórházi számlát (mert egyetlen utasbiztosítás sem fogja fedezni neked a szülést) És ha neadja ég valami komplikáció lesz? Pl.oxigénhiányosan születik a baba, vagy elkap valami fertőzést? Haza se tudtok jönni!

2013. dec. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy el tudsz utazni, de hatalmas felelőtlenség lenne. Most ég nem látod át, hogy egy nyaralás kedvéért nem érdemes ekkora kockázatot vállalni. Ha másról lenne szó, és feltétlenül utaznod kéne, az még érthető, de nyaralni...

Egyébként ahogy telik az idő, és nő a baba, te is rá fogsz erre érezni.

Arról nem is beszélve, hogy az utolsó két-három hét már nem túl vidám időszak. Én biztos nem vágyta nyaralni. Szinte már csak a babra és a közelgő szülésre tudtam gondolni, és a fizikai megterhelésről ég nem is beszéltem. Gyakran feszült a hasam, nehezebben kaptam levegőt, alvás semmi, és a mindennapi feladatok ellátása is nehézkes. Ebben az időszakban pihenni és a szülésre kell készülni.

2013. dec. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szia.

Hat a helyedben wlorehoznam azt a nyaralast. Itt elek kint most szuletett a 2. babank es o is magyar allampolgar lesz. Az utlevel intezes kesz remalom itt kint ss raadasul hosszu is. Meg ha itt is szuletne a baba a korhazban nem adnak anyakinyvi kivonatot. Azt neked kell az adott onlormanyzatnal megcsinaltatni.

Lehet kerni a nagykovetsegtol 1 utra jogosito utlevelet nem tudom milyen papirok kellenek hozza de utana tudsz jarni.

A legitarsasagok nagy resze 36-37 hettol nem enged meg orvosi papirral sem felszallni a repulore pontosan azert mert nincsen a fedelzeten orvos es ha valami tortenik akkor le kell szallnia vagy visszafordulnia.

2013. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!