Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szült már közületek valaki,...

Szült már közületek valaki, aki beadatta az új védőoltást? Vagy volt egyáltalán valami komolyabb mellékhatása?

Figyelt kérdés
Nagyon vacillálok, hogy beadatom, 32 hetes kismami vagyok, még van 2 hónapom. Szegeden már minden klinikán látogatási tilalom van, egy kismama meg egy doktornő (pont az előző nőgyógyászom felesége) lélegeztetőn...de a mostani nőgyógyászom azt mondta, hogy döntsem el én, mert az oltásnak is lehetnek mellékhatásai.
2009. nov. 24. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden oltásnak, a szezonális influenza elleninek is lehetnek mellékhatásai, sőt még a legegyszerűbb gyógyszereknek is. Bocs hogy kicsit offolok, már nem vagyok várandós, 4 hónapos a babám. Én is nagyon nagyon sokat vaciláltam ezen, de végülis én beadattam magamnak, a babába meg átmegy az ellenanyag. Én úgy látom, hogy nagyon sok rémhír terjedt el ezzel a h1n1 oltással kapcsolatban, és ezért félnek az emberek, pedig szerintem nem másabb mint a sima influenza elleni oltóanyag. Mindenki mást mond, úgyis neked kell eldöntened, hogy mi tegyél.
2009. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 36 hetes vagyok, 34 hetes oltattam be magam.Mellékhatást nem tapasztaltam,baba is rendben.

Ha félsz, inkább oltasd be magad, a stressz sem tesz valami jót.

2009. nov. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a megnyugtatást(-: Szinte hihetetlen számomra, hogy ennek teszik ki a kismamákat, meg a kisgyermekes szülőket, ennek a cirkusznak, meg ennek a félelemnek, bizonytalanságnak. Senki nem mer igazán a környezetemben lévő orvosok közül egyértelmű álláspontot elfoglalni, mert mindegyik ugyanúgy fél attól, hogy ha azt mondja oltassak és lesz mellékhatása az injekciónak, mint attól, hogyha azt mondja ne oltassak és elkapom és a magas láz okoz majd gondot. Remélem ír még több kismama is, hogy nekik volt e mellékhatása az injekciónak. Minden jót nektek, az elsőnek jó babázást, a másodiknak könnyű, komplikációmentes szülést kívánok(-:
2009. nov. 24. 14:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Köszi szépen, aranyos vagy! Még annyit szeretnék mondani, hogy az én környezetemben a háziorvos és a gyerekorvos is egyértelműen amellett foglaltak állást, hogy adassam be, én végülis ezért döntöttem az oltás mellett. Remélem nem lesz semmi gond nálad, és könnyű szülést és nagyon boldog babázást kívánok!
2009. nov. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azóta már túl vagyok az oltáson. Nem vacilláltam tovább (egy ismerős orvos beadta ). Remélem nem lesz gond.(-:
2009. nov. 24. 22:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 23 hetes kismama vagyok,21 hetesen oltattam be magam,és semmiféle mellékhatást nem tapasztaltam.Kicsit fájt a karom,meg belilult,de ennyi.

Tényleg sok a rémhír,és ezt nem tudják az emberek elengedni a fülük mellett.

Ha arra gondolsz esetleg,hogy szülés után lehet-e valami elváltozást látni a babán,akkor meg nyugtatlak,szerintem semmiféle torzulást nem okoz az oltóanyag. :):):)

Ha esetleg évek múlva allergiás lenne a gyerek,azt meg már ki tudja megállapítani,hogy az oltástól-e,vagy mástól alakult ki?én ilyen mellékhatásra tudok csak gondolni.

2009. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!