Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült már közületek valaki,...

Szült már közületek valaki, aki beadatta az új védőoltást? Vagy volt egyáltalán valami komolyabb mellékhatása?

Figyelt kérdés
Nagyon vacillálok, hogy beadatom, 32 hetes kismami vagyok, még van 2 hónapom. Szegeden már minden klinikán látogatási tilalom van, egy kismama meg egy doktornő (pont az előző nőgyógyászom felesége) lélegeztetőn...de a mostani nőgyógyászom azt mondta, hogy döntsem el én, mert az oltásnak is lehetnek mellékhatásai.
2009. nov. 24. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családom már be van oltva. Én úgy döntöttem, csak a szülés után adatom be. Nem kockáztatok. Nagyon nem mozdulok már ki, csak a kórházba.

39+1km

2009. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
24 hetes vagyok, szerencsére még nem szültem, de beadattam. 3 hetet gondolkoztam rajta, mindent átolvastam, rengeteg dokit kérdeztem meg. A Te döntésed, de a láz nagyon magas lehet, ami a szülést beindíthatja.
2009. nov. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem érezted magad rosszul utána?
2009. nov. 24. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Én nem adattam be, nem is fogom, a vírus mutálódott is, ellene nem véd! Nem tudhatod milyen lesz a hosszútávú mellékhatása! Mindenki azzal jőn, h nem lett semmi bajom, de ha a gyereknek tíz év múlva vmi előjön, kutya nem fogja elismerni, h az oltástól lett! Az új influenza sem másabb mint a sima, akkor az ellen miért nem oltat senki, arról miért nem beszél senki?? Talán mert nincs benne érdek?
2009. nov. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát, nehéz kérdés, én is sokat vacilláltam, végül bő hete beoltattam magam. Nekem semmi panaszom nincs. 18 hetes vagyok, 17 voltam az oltáskor. Először én sem akartam, de nagyon magas lázzal jár az influenza (mind a kettő, én beadattam mindkét oltást), és az nagyon nem jó. A magas láztól agy-károsulhat a gyerkőc is. Én végig hordom a telet, emberekkel foglalkozom, az óvodástól a haldoklóig, tavaly is mindent összeszedtem. Én tuti elkapnám, így az oltásnak kisebb a mellékhatása. Rengeteg kismamánál nagyon súlyos szövődménye volt eddig, sokuk meghalt. Ebben pl. más, mint az eddigi hagyományos influenza.

Mutálódásról pedig: a mutálódás ellen is véd nagy részben az oltás, mert nem az alaptörzs mutálódott, hanem egy összetevője (nem az ujjamból szívtam az infót!).

Persze mindenki hallott már arról az esetről, amikor ÉVTIZEDEKKEL ezelőtt terhes nők beoltatták magukat, és végtag nélküli babák születtek. Azóta azért sokat változott az orvostudomány.

Mindenki mérlegeljen, én azért adattam be, mert tuti elkapnám, és az eddigiek alapján azt kell mondanunk, az sajnos katasztrófába is torkollhat!

2009. nov. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia!Én is beadattam magamnak,semmi mellékhatása nem volt és sajnos a vírus mutálódik viszont ez az oltás az ellen is véd,de ha elkapja valaki akkor úgy,hogy nem oltatta be magát akkor nem biztos,hogy az antivariáns szer használ!Ez is elég veszélyes nem??
2009. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia! én 34 hetesen adattam be, semmi bajom nem volt az oltástól. Most vagyok 36 hetes, ha előbb jön a baba akkor megírom, hogy mi történt. De tudok olyanról aki azóta már szült, senkinek semmi baja. Persze a hosszú távú mellékhatások amikről mindenki huhog majd csak később derülnek ki...én hiszem, hogy nem lesz bajunk tőle..
2009. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát igen, a hosszútávú mellékhatások ellen csak a hit véd!
2009. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
A védőnőmnek külön előadást kellett tartania a védőoltásról. Az ő véleménye az, hogy eddig soha semmilyen ilyen jellegű oltást nem ajánlottak terhesseknek és ő most is mindenkit lebeszél róla. Szerinte is és szerintem is magasabb érdekek bújnak meg emögött és ezért van ez most túllihegve. Eddig is voltak akik elkapták az influenzát, most sem kapják meg többen csak jobban fel van fújva a dolog.
2009. nov. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Mivel a 39. héten járok, már nem oltatom be magam.

Tanácsolni a következőket tudom azoknak, akik kismamák, és nem oltatják be magukat:

1. Minél kevesebbet járjunk emberek közé, kerüljük a tömeget, a BKV-t, stb. Ez egyébként H1N1 nélkül is áll.

2. Inkább arra törekedjünk, hogy a közvetlen környezetünk, a párunk, akivel együtt élünk oltassa be magát, mert ő hazahozhatja. Férjem pl. beadatta, és szinte csak vele találkozom, meg az orvosommal.

3. Gyakori kézmosás! Kilincsfogdosás kesztyűvel, és a megszokott rokon-és barátpuszi kerülése.

2009. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!