Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, aki jóban vagytok a...

Anyukák, aki jóban vagytok a nagyszülőkkel! Nem volt furcsa az első külön töltött Szenteste?

Figyelt kérdés

Mármint amikor már csak ti, a gyerekkel Szentestéztetek!

Két éves a fiunk, és eddig minden évben jártuk körbe 24-én a nagyszülőket. Most fogalmazódott meg bennünk,hogy már igényünk lenne,hogy mi hármasban vacsorázzunk.

Délután eljönnek a nagyszülők egy órára, de aztán mennek is haza. Még sem a férjem, sem én nem töltöttük külön a Szentestét! Várom, de kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz!


2013. dec. 15. 06:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem élveztük igazán,párommal mind2en ahhoz szoktunk,hogy együtt a család,és 3an elég illúzió romboló volt,ráadásul 8 hónapos volt csak a fiunk,tavaly már egy fokkal jobb volt,de idén nem csak 3an leszünk,végre sikerül együtt lenni a legközelebbi családtagokkal,szerintem ha nagyobb lesz,illetve lesz tesója már más lesz,már jó lesz.
2013. dec. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én ennek a bejárók a családot nem vagyok híve.

Valakinél össze gyűlik az egész család.

Pl. Szüleimnél mi, tesósmék...

Vagy Anyósnál mi, a sógornők, a dédik...

Tavaly pl. mindenki hozzánk jött, mindd a kèt nagyiék, dédiék, sógornők, tesók...

Jobb így, mert elbeszélget a család, a gyerek élvezi a sok ajándékot, hog sokan vannak, olyan igazi nagy családi esemény!


Hívjátok meg most mindenkit ti!


Hármasban akár melyik este vacsorázhattok.

2013. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, hogy a közös karácsony ki lett lőve egy bizonyos ok miatt.

De én valahogy vágyom már rá,hogy csak 3-an ünnepeljünk, főzzek a családomnak!

Csak nem tudom,hogy furcsa lesz-e azért!

2013. dec. 15. 08:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi ketten leszünk + a pocaklakónk + a kutyusunk :) Nekem így lesz tökéletes, imádom a párom és nem vágyom senkimásra szenteste. Igaz az ö munkaja miatt keveset vacsorázunk kettesben, de a karácsony mégis más... a Nagycsaládnak ott van a 25, meg a 26,dika is...
2013. dec. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk ez már akkor sem volt divat, amikor nem voltak gyerekek. Amióta házasok vagyunk mindig otthon a saját kis családunkkal töltjük a Szentestét. Egy ideig kettesben, majd hármasban, most négyesben. A rokonokkal mindig Karácsony első, vagy második napján találkozunk, hol ők jönnek hozzánk, és nálunk van a "buli", hol mi megyünk egyikhez is, másikhoz is. Nekem a szűk családos Szentestére van igényem.


Nem hiszem, hogy furcsa lenne számodra, szerintem kifejezetten élvezni fogod a csendességét, a nyugodtságát.

2013. dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi attól kezdve, hogy összeköltöztünk, a 24-ét kettesben töltöttük, mert már külön családnak számítottuk magunkat. Karácsony napján mentünk a szülökhöz látogatóba, de eszeünkbe sem jutott, hogy a szentestén ne megunkban legyünk. Késöbb, amikor már gyerekek is lettek, attól kezdve meg még fokozottabban éreztük, hogy ezzek a családot erösítjük, mi meg a gyerekek összetartozunk, a nagyszülök már távolabbi kapcsolatot jelentenek.
2013. dec. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is az esküvő után már kettesben töltöttük a szentestét, délben voltunk egyikünk szüleinél, 25-én másikunk szüleinél. Nagyon jó volt, ki kell alakítani a saját ünnepet és akkor az lesz a természetes. Most is így leszünk kettesben a pociban lévő babával (ha addig bent marad :)), egyikünk szüleinél ebéd, másikunk szülei meg jönnek majd karácsony után (messze laknak és nagy pocival már nem utazunk).

Hidd el, nagyon jó a karácsony szűk családi körben is.

2013. dec. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig közös karácsony lesz amig csak élünk, élnek mind a négy nagyszülővel. Furcsa lenne ha nem igy lenne.
2013. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is közös Karácsony van és lesz is a nagyszülőkkel. Egész évben hármasban vagyunk itthon este, nekünk ez így az ünnepkor nagyon lehangoló lenne. Viszont ha Ti így szeretnétek, akkor biztos élvezni fogjátok.
2013. dec. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én családom gyerekkoromban mindig együtt ünnepelt szenteste, nekünk is ez lesz az első alkalom, hogy csak mi vagyunk, már hármasban. Furcsa lesz, az biztos. De mi egyébként is másképp ünneplünk, lelkészek vagyunk, évek óta a szenteste részben arról szólt, hogy készülni kell, mert a következő két napban kb. 5-6 istentiszteletet meg kell tartani. Úgyhogy nálunk a tágabb családi ünneplés a két ünnep közt lesz. Nekem még az is szokatlan gondolat, hogy 8 éve először nem kell prédikációra készülnöm. :)

A legnehezebbnek a szenteste kapcsán azt találom nálunk, hogy két család teljesen különböző hagyományából kellene egy közöset csinálni, ami a miénk lesz.

2013. dec. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!