Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gerincferdülés 2 évesen?...

Gerincferdülés 2 évesen? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Láttatok vagy hallottatok ilyet? Engem most megijesztettek nagyon :( A fiam szinte csak az etető és pihenő székben hajlandó elaludni. Amint lehet, átteszem az ágyába, de van hogy elalszom mellette, és úgy marad hosszabb időre. Nyilván nem jó, de lehet ennyire komoly gond? Azóta már-már rögeszmésen figyelem a hátát, és egyszer így látom, egyszer úgy. Kértem időpontot ortopédiára, úgyis csak ott fogok biztosat tudni. Nagyon remélem, hogy nincsen baj, vagy még orvosolható. Nem lustaságból alakult így, egyszerűen iszonyatos cirkuszt csinál, ha nyugodtan kell feküdnie. Jön-megy az ágyban, pakolja a takarót ide-oda. Ha melléfekszünk, megöleljük, ordít, verekszik akár fél órán keresztül is. Legutóbbi altatós próbálkozásomnál úgy lefejelt, hogy dőlt a vér az orromból. A pihenőszékben meg szép nyugodtan elaludt. Nem akartuk kínozni, erre most lehet, hogy még nagyobb baj lesz belőle? Mit gondoltok, hogy lehetne ezt az egészet megoldani?
2013. dec. 15. 23:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden babánál más és más az "alvókája".

Nem szabad felfújni ennyire a dolgot, természetesen majd az ortopédián megnézik és remélhetőleg nincs komoly dolog.

Ha melléfekszel, megöleled és ő ezt nem nagyon szereti ami ordításba és verekedésbe torkolódik akkor mellőzzétek egyenlőre ezt a dolgot, most ilyen korszaka van neki. A pihenőszékben szeret aludni, aranyos lehet :)


Az én kisfiam egyáltalán nem akart sehol aludni egyedül csak amikor elálmosodott ott ahol érte ledobta magát a nappali vagy a szoba közepére magát a szőnyegre és aludt. Kiterült a szoba közepére a rakás játékok között és durmolt! Amikor fel akartuk venni és ágyba rakni ordított és még harapott is! úgyhogy hagytuk őt a szoba közepén aludni.. :)) Mára persze használja az ágyát IS szerencsére..

Majd kinövi, ilyenek a gyerekek, mindig okoznak meglepit :)

2013. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Jól értem, hogy 2 évesen még mindig csak ezekben alszik el? És abban alszik egész éjjel néha? Bocs, ledöbbentem.

Nem igazán értem, miért nem alszik az ágyában. Kiskorában rácsos ágyban pl? Még sok kétéves is marad rácsos ágyban, ha nem tud kimászni. És ha csak autóban menet közben aludna el, vennétek egy benzinkutat magatok mellé?

Nem nem akartátok kínozni, hanem magatokat akartátok megkímélni attól, hogy tegyetek a probléma ellen. Mennyivel kényelmesebb berakni a pihenőszékbe, és ott jól elalszik, mint foglalkozni azzal, hogyan altassuk el a saját ágyában.

Amúgy igen, lehet, hogy irtó nagy gondot csináltál ezzel, akármilyen dönthető is egy pihenőszék vagy etetőszék támlája, valamennyi súly ránehezedik folyton a gerincére. Ez persze arra a "minimális", kevés időre nem okoz nagy gondot, de hogy órákat, minden nap benne legyen?! Elernyedt izomzattal, hogy az egész felső rész ránehezedik a gerincére?


Remélem, más dolgokban a jövőben következetesebb leszel.

2013. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én egyetértek a 2. válaszolóval.

és az igazság az, hogy ezzel csak az időt húzod. mert előbb utóbb kénytelen leszel megtanítani elaludni, csak mikor?

már így is eléggé húztátok, szerintem lassan álljatok neki, mindenkinek jobb lesz.


gerincét orvosnak mutasd meg, szerintem ha baj is lenne se most látszódna hanem jó pár év múlva jönne elé. mondjuk nem mindegy, hogy mennyi is az annyi, mióta alszik így és valójában mennyit. mert ha 1,5 éve ez megy és napi 2-3 óránál többet akkor akár már most látszódhat a gerincén.


kezdetnek én azt ajánlom, hogy bugyoláld be egy pokrócba, úgyhogy a keze és bent legyen, lehet így könnyebb elkezdeni. de azzal semmi baj, hogy lefekvés után forgolódik, pakolászik maga körül, a legtöbb gyerek csinálja, enyém is, pedig már 4 éves. vannak szülők akik meg kiborulnak ettől és inkább lekötözik a gyereküket, mert szerintük vízszintesen, mozdulatlanul kell feküdni lámpaoltás után, pedig ez baromság. mi magunk is forgolódunk, helyezkedünk lefekvés után, miért kéne ezt tiltani?

2013. dec. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, egyáltalán nem érted jól. Volt neki kiságya, kókuszmatraccal, abban is aludt, amint elaltattam és átraktam. Elmesélem miért alakult így. A nagyobb tesója elkezdte, hogy ha nem feküdtem, ültem mellette, amíg elaludt, óriási cirkuszt csinált. Ezért egyszer végső elkeseredésemben leraktam őt a pihenőszékbe, amíg a nagy mellett voltam. És annyira bejött neki, hogy néhány hónapja így szeret elaludni. Be szoktam tenni az ágyába, ha már elég mélyen alszik. Viszont amikor rosszul alszik, mert náthás vagy fogzik, akkor egyszerűen nem marad meg fekve sem, az ölemben sem. Én nem vagyok nagydarab, ő meg a korához képest eléggé. Volt ilyen párszor, hogy leültettem, hogy ne rohangáljon üvöltve éjszaka, és bealudtam mellette. Nem tudom mennyivel rosszabb, mint ha a babakocsiban ülne, aludna, mert azt viszont nem használunk, ellentétben sokakkal. Bármilyen hihetetlen, az apjával felváltva szoktatjuk az új nagy ágyába, mert a kiságyat kinőtte, és ott amúgy sem volt hajlandó elaludni. Továbbra is megy a műsor, ami nem egyszerű fészkelődés, hanem ágy tetején séta, ágynemű dobálása, ne mondja nekem azt senki, hogy ezt megengedné, mert nem hiszem.
2013. dec. 19. 14:53
 5/5 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak is szólt a kommentem, bocsánat.

1. a szüleim szerint sem kell ezt túlaggódni, mert náluk még a gyerekkori karika lábat is sikerült rendbe hozni és kinőni az egyiküknek.

Ortopédiára van időpontunk, kíváncsi leszek mit mondanak. Köszönöm, hogy írtatok!

2013. dec. 19. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!