Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem terveztünk több babát,...

Nem terveztünk több babát, mégis vágyom még egy babára.40 évesen ez normális?

Figyelt kérdés
Van egy 9 és egy 2 éves gyerekem. Nem terveztünk több babát, védekezünk és mégis hónapok óta reménykedek, hogy hátha hiba csúszik a gépezetbe. Annyira szeretnék még egyszer teherbe esni, szülni. A férjem teljesen elzárkózik tőle.
2013. dec. 13. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Normális persze. Beszéljétek meg. 3. gyereknek még a korba belefér. Miért zárkózik el?
2013. dec. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Negyven évesen már veszélyeztetett terhes lennél ha beüt a dolog. Ha a férjed elzárkózik előle akkor nem nagyon van miről beszélni. Ehhez két ember kell, ezt te is tudod. Sok sikert, remélem meggondolja magát a férjed.
2013. dec. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Normális,de ha a másik fél nem szeretné,inkább ne.Van kockázata a genetikai betegségeknek is,ezért ilyenkor tényleg csak akkor szabad,ha a másik fél is lelkes.Meg érdemes utánaszámolni,hogy ami most még megy,lehet néhány év múlva már nehezebb lesz,pedig akkor a gyerekek még nagyon sok energiát fognak igényelni,mindkét szülő részéről.
2013. dec. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

40 évesen nem normális. Akkor sem, ha ma ez divat.

Nagyobb az esély a koraszülésre, beteg gyerekre. De a generációs különbség is nagy. 20 év múlva fogod ezt megtapasztalni.

2013. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális.Én is ugyanígy érzek és a férjem ugyanígy nem akar harmadikat. Annyi,hogy én most 34 éves vagyok és remélem,hogy a férjem azért előbb vagy utóbb meggondolja magát, mert azért mond néha olyanokat, hogy így érzem....


A többi válaszolónak üzenem,hogy amikor a 2 évesét szülte,akkor is már 38 volt,veszélyeztetett korban...

2013. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Persze,normális van aki 50 évesen is szülne,de mivel a párod sem akarja,és azért 38-40 évesen nem veszélytelen már szülni inkább a helyedben lemondanék róla.
2013. dec. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen!Én tavaly szeptemberben szültem meg a 3. gyerekemet,2.5 hónap híján 40 évesen.Életünk-3.-legjobb döntése volt.A 2. gyerkőcöt 35.5 évesen szültem.A sok okoskodónak üzenem,hogy egyik terhességem se volt veszélyeztetett,végig dolgoztam(saját cégem van),a szüléseim gyorsak(4-3-2 óra)és beavatkozás(oxi,gátmetszés stb.) mentesek voltak.2 fiú+14.5 hónapos csajszi anyukája
2013. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó ez nem okoskodás a környezetemben mindegyik 40hez közel szülő hölgy ismerősnek később egészségügyi problémái lettek,arról nem is beszélve,hogy 58 évesen a gyerek ballagásán tuti a nagyanyjának fogják nézni,tehát ha nem muszáj nem kéne 40hez közel szülni.
2013. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor is okoskodás!Akkor a Te környezetedben olyan npk lehetnek,akiknek már alapból volt valami problémájuk.Köszi,én makk egészséges vagyok.És-bár 1 hete töltöttem a 41. évemet-senki nem gondolja,hogy a legnagyobb gyerekem is az enyém....aki nem mellesleg 21.5 éves.Igazán értékelem az aggódást,de-szerencsére-a mi családunkban a nők elég sokáig élnek(a nagymamám 101 évesen halt meg,mellesleg anyukámat 39 évesen szülte),ráadásul a genetikának köszönhetően ne nézünk annyinak,mint amennyi a korunk.
2013. dec. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az igazság az, hogy semmi különbséget nem tapasztaltam 30 évesen és 38 évesen történő szülés között. Tudom, nem lesz mindig így, de egyelőre ugyanúgy érzem magam, mint 20 éve, illetve mivel több a követelmény, fizikailag még erősebb vagyok, mint tunya főiskolás éveimben. Én is jó géneket örököltem, anyukám 63 évesen még túrákat vezet és nincs az a 40 éves aki lépést tud vele tartani hegynek föl, mikor beindul.

Persze, mivel a gyerekhez egyedül kevés vagyok, sajnos marad a vágyódás és az irigykedés a hasonló korú szülő nőkre.

2013. dec. 14. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!